PDA

Zobacz pełną wersję : Card Error



excel
6.03.06, 21:10
Witam,

wczoraj wykonalem mnostwo waznych zdjec, dla waznych mi osob. Wszystko wygladalo piueknie dopoty, dopoki nie usilowalem zapisac calosci w PC. Komputer sie zasapal, E-500 uznal za "niepoczytalny", nie reagoweal na nic, przeloizenie karty do innego aparatu nie przynioslo skutku, przegladanie w aparacie zarowno E-500 jak i E-10 nie pozwala na zadne ruchy oprocz pojawienia sie tekstu "Card Error" w przypadku E-500 i "Unformated Card"w E-10". Karta zostala sformatowana przed nacisnieciem migawki przy pierwszym zdjeciu.
Przypuszczam, ze temat zostal juz wczesniej poruszany, ale jakos nie moge na niego natrafic. Zna ktos sposob na odzyskanie waznych fotek?

Pozdrawiam,
excel

PS. Mozwe to wazne, aby podac, ze karta w kwestii to High Speed PRETEC.

blady
6.03.06, 23:31
Kiedys tez stracilem zdjęcia na karcie Pretec x80, powodem było uszkodzenie czytnika - po jego rozkreceniu okazalo się, że gniazdo CF w czytniku odlutowało się i doszło do zwarcia na nóżkach gniazda. Zdjęć nie udało mi się odzyskać ale też nie starałem się zbytnio.

Poszukaj w sieci informacji o odzyskiwaniu danych z kart. Tak na szybko:

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/odzyskiwacz/

i

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/datarecovery/

Powodzenia - daj znać czy udało Ci się coś odzyskać
blady

nurek
7.03.06, 00:23
Witaj excel,

Sytuację masz nie do pozazdroszczenia. Ale nie przejmuj się! Nie ma sytuacji bez wyjścia. Ja nigdy się jeszcze na szczęście z tym nie spotkałem.
Nie wiem też jak rozwiązać problem. Ale wiesz co ? Mam książkę pt "100 sposobów na fotografię cyfrową". Jest tam taki dział pt "odzyskać to, co utracone...." Kilka stroniczek. Nie wiem co tam piszą bo czytałem dawno. O ile pamiętam to chyba nie jest tak tragicznie. Teraz jestem delikatnie mówiąc zrombany i nawet jak przeczytam to i tak nic nie zrozumię.
Ale jak chcesz to jutro w biurze mogę przeskanować Ci to kilka stron i wystawić na forum albo wrzucić na priva. Może Ci pomoże? No przynajmniej mam taką nadzieję.

Do jutra, dobranoc.

ps. wiem że Ci zależy więc postaram się powalczyć z samego rana. Zaczynam o 7:00.

excel
7.03.06, 01:06
Blady i nurek,

dziekuje Wam za zainteresowanie sie moim problemem.

Blady, obawiam sie, ze jednak to karta padla, a nie czytnik, poniewaz kazda inna karta jest blyskawicznie odczytywana zarowno w PC jak i aparatach, a po wlozeniu karty Pretec do PC nastapil potezny crash komputera, z ktorego udalo mi sie cudem wymsknac.
Jeszcze raz skorzystam z Waszych porad, a jak mnie za chwile, a moze i na jakas dluga chwile nie bedzie na Forum, to znaczy, ze z komputera poszedl "dym"i tyle go widzieli. Trzymajcie za mnie kciuki. Podejmuje ryzyko tylko ze wzgledu na wyjatkowowsc znajdujacych sie zdjec na karcie. Nic innego.

Nurek, dzialaj, jezeli mozesz, jestem bardzo wczesnym rannym ptaszyskiem, a wiec mozesz o 7-mej wrzucac wszystko, co pomoze w odzyskaniu fotek.
Panowie, z gory Wam dziekuje.

Pozdrawiam,
excel

qwerty
7.03.06, 08:06
czesc Excel,
mam co prawda jedynie "prymitywne" karty SM ale u mnie pomogło:
karta do innego czytnika i potraktowanie jej programem BadCopy (jest chyba tutaj w downloadzie).
Spróbuj...
Pzdr.

nurek
7.03.06, 08:53
Witaj excel,

Naprawdę nie wiem czy artykuł będzie wartościowy? Nie sprawdzałem dzisiaj z braku czasu. Mam nadzieje że coś z tego Ci się przyda.
Przepraszam za nienajlepszą jakość skanów ale chyba rozczytasz.


1. http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/rblady1.jpg

2. http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/rblady2.jpg

3. http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/rblady3.jpg

4. http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/rblady4.jpg

5. http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/rblady5.jpg

6. http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/rblady7.jpg

Powodzenia i czekamy na wyniki.

nurek
7.03.06, 08:58
Kurde nie wiem dlaczego ostatni link się nie otwiera :cry: ?
Zrobiłem upload tak jak zawsze, serwej pokazuje informację że plik skopiowany ale ma 0 bajtów ? To ciekawe, próbowałem zmienić nazwę, katalog i nic. A może jest jakieś ograniczenie że np jednorazowo można zapakować tylko 5? Ciekawę co jest :wink: ?

Mati
7.03.06, 11:35
Ja miałem identyczną sytuację, tzn. karta sformatowana nacykałem zdjęć (na szczęści tylko prónych) i:
- zdjęcia pokazywały się na wyświetlaczu,
- można było robić wszytskie ustawienia,
- po włączeniu podglądu "card error",
- po zczytaniu na dysk - mam czytnik kart - i ma to tu znaczenie, zgadza się wielkość zdjęć, format, ale próbo oglądnęcia w jakimkolwiek programie i "plik jest uszkodzony",
- zaciekawiło mnie, że jak poszedłem do sklepu to można było robić zdjęcia na mojej karcie (karta była OK sprawdziliśmy), ale na innym olku zdjęcia zrobione nim można było oglądać na moim,
- dzwoniłem do serwisu i kazali odesłać,
- już go miałem pakować, gdy zobaczyłem w środku aparatu, że jedna z nóżek od CF styka się z inną (dwie wchodziły do tej samej komory),
- udało mi się to odgiąć.

Działa :D

Miałem potem ten sam problem z czytnikiem i niestety urwała się w nim nóżka trzynasta i wpadła do karty. Z karty można ją było bezproblemów usunąć, a czytnik dział bo obie trzynaste nóżki to zasilanie (tak na zapas)

excel
7.03.06, 12:04
Witam Was,

dziekuje za rady i porady. Komputer padl. Korzystam z PC sluzbowego. Padl na tyle, ze nawet serwisowi nie udalo sie go naprowadzic na wlasciwa sciezke. I to wszystko przez ta wredna karte. Ponoc. Poczekam do jutra.Kazali odlaczyc wszystkie kable i odczekac 24 godziny, po czym ponownie wlaczyc naciskajac F8. Ciekawe na ile maja racji.

Dziekuje Wam i pozdrawiam,
excel

kerry
7.03.06, 13:13
Jak ktoś jest bardzo zdesperowany: http://www.mediarecovery.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=67

Mati
7.03.06, 13:24
Jest jeszcze jedna opcja.
Czy przenosiłem jakieś inne pliki na tej karcie??
Tzn. czy zgrywałeś jakieś pliki bądź przez czytnik bądź przez kabelek.
Może sonie nagrałeś wirusa??
Komputer nie pada od tak sobie.
Co do czekania 24 h to lipa. Równie dobrze może to być godzina i dwie doby.
Jeśli nie chce się włączyć z F8 to tylko format c:/q
:D

blady
7.03.06, 17:30
Kazali odlaczyc wszystkie kable i odczekac 24 godziny, po czym ponownie wlaczyc naciskajac F8. Ciekawe na ile maja racji.


Excel, proszę Cię zmień serwis komputerów z którego korzystasz. Idź do takiego serwisu, w którym zaczną coś robić, a nie będą stosować asertywną technikę odsunięcia problemu w czasie.

Pozdrawiam
b.

excel
7.03.06, 21:47
Witam,

wzialem z pracy laptopa, jest wprawdzie tak wolny, ze slimak by go przescignal, ale dzieki niemu mam kontakt ze swiatem i z Wami. Jeszcze raz wszystkim dziekuje za probe pomocy.

Nurek, na nic sie zdaly Twoje trudy podeslania mi linkow, ale moze przyda sie na kiedys. Dziekuje Tobie za probe pomocy.

Mati, nie, nie przenosilem innych plikow, nic nie grzebalem poza proba obejrzenia i zapisania zdjec.

Blady , to serwis HP, kiedys zawiesil sie komputer i faktycznie klawiszem F8 udalo sie przywrocic funkcje. Smiesznym mi sie dzisiaj wydalo, kiedy gosciu mowi, ze mam na 24 godziny wylaczyc. Zapytalem czy on wierzy w duchy?, bo przeciez tylko w takim przypadku mozna wierzyc wlasnym slowom. Nic nie odpowiedzial na moja dygresje, wrecz przeciwnie - z wielkim przekonaniem mowil o slusznosci i prawie ze pewnej skutecznosci odlaczenia wszystkich kabli i wylaczenia na 24 godziny. Tutaj te typy tak maja.

Ide podlaczyc, jak nie zadymi, to bedzie OK.

Pozdrawiam,
excel

blady
7.03.06, 22:08
Wejście w tryb awaryjny przez F8 czy uruchomienie systemu jako "ostatnia znana poprawna konfiguracja" może pomóc, i przynajmniej da jakieś pojęcie o tym czy - uruchamia się/nie uruchamia się system.

Co do odłączenia wszystkiego, co można odłączyć, to jest to dobry pomysł (klawisze, monitor i mysz proponuję zostawić w tym wypadku). Można próbować zresetować BIOS na płycie, można odłączać wszystkie urządzenia (CD-Rom, HDD itp.) i obserwowować kiedy komputer się odpali i cokolwiek się pojawi na monitorze, i jakie błędy/komunikaty są zgłaszane przez BIOS.

Objawy dziwne, bo gdyby to była wina karty CF czy czytnika to raczej poleciałby kontroler USB a nie cała płyta i system powinien dać się odpalić.
Na odległość trudno coś jednoznacznie stwierdzić.

W Polsce nic mnie nie zmusi do pójścia naprawiać PC do serwisu, bo taniej jest kupić nową część niż ją naprawiać i płacić za wycenę + naprawę. Szczególnie jeśli chodzi o ceny w HP.

b.

excel
7.03.06, 23:23
Blady,

sprobowalem podlaczyc, ale niestety... Nadal ukazuje sie informacja:
NTLDR is missing
Press CTRl+Alt+Del to restart.
Chyba masz racje jezeli chodzi o serwis, i to nie tylko HP. Zaden z nich nie wykonuje backup, wiec jaka jest roznica czy sam wstawie jakas czesc sam, albo oni za potrojne niekiedy pieniadze. Od miesiaca komp. nie jest na gwarancji. Nie mam nic do stracenia.
Dzieku, Blady za zangazowanie i pomoc. Twoje wskazowki, i nie tylko, na pewno sie przydadza, i to nie tylko mnie. I miedzy innymi to stanowi niepodwazalna wartosc Forum.

Pozdrawiam,
excel

blady
7.03.06, 23:40
Blady,

sprobowalem podlaczyc, ale niestety... Nadal ukazuje sie informacja:
NTLDR is missing
Press CTRl+Alt+Del to restart.

No to padł Ci dysk, a konkretniej, to system nie może się zbootować z dysku. Sprawdź czy nie masz jakiegoś CD w CD-ROM, czy dyskietki itp, bo może system próbuje się bootować z miejsca w którym nie jest zainstalowany system.

Zobacz też czy BIOS widzi HDD.

Tutaj masz bardzo dobry opis problemu:
http://www.computerhope.com/issues/ch000465.htm
- możesz próbować powalczyć :)

Acha, i jeśli miałeś jakieś ważne informacje na tym dysku, to oczywiście można je odzyskać, jakbyś nie mógł sobie z tym poradzić to znajdź jakiegoś fachowca i bez problemu Ci zgra dane na CD czy DVD z tego dysku.


pozdrawiam
b.

excel
8.03.06, 00:18
Blady,

zalamales mnie do konca. Tak przypuszczalem, chociaz i tak mialem cicha nadzieje, ze to bedzie mniejsze zlo. Ide powalczyc.
Dziekuje za wsio, bardzo.

Pozdrawiam,
excel

excel
8.03.06, 01:03
qwerty,

jak tylko uruchomie PC, a jak dotad udalo mi sie wejsc w setup, czyli jest odrobinka nadziei, to zastosuje Twoja rade celem uratowania zdjec na karcie.
Dzieki za rade.

Pozdrawiam,
excel

nurek
8.03.06, 08:42
excel a może spróbujesz podłączyć swój dysk do innego kompa i tam sprawdź z poziomu windowsa. Nie raz to pomaga. "Zdrowy" system go widzi i można zgrać dane z dysku np na CD lub na innego HDD. Mozna też wtedy spróbować potraktować go np nortonem lub jakimś innym narzędziem naprawczym.
Próbowaliśmy już kiedyś takie manewry w pracy. Niby walnięty twardziej na jednym kompie na drugim dawał się odczytać. NIekiedy trzeba tylko coś zamieszać w zworkach.

Powodzenia !

jacek2004
8.03.06, 11:51
Jeśli komuś padnie karta CF lub inna to polecam całkowicie darmowy programik PC Inspector™ File Recovery- Undelete and data recovery tool do ściągnięcia ze stronki http://www.pcinspector.de/
Administrator mógłby dodać go do ściągnięcia ze strony klubowej, bo te dwa programiki co są tam aktualnie to raczej do niczego się nie nadaja.

excel
8.03.06, 12:09
Witam Was,

nawet sie nie spodziewalem, ze az tyle pomocnych dusz jest wsrod forumowiczow. Wspaniale!
Czy laptop moze w przypadku porady nurka posluzyc za drugi komp. czy musi byc koniecznie desktop PC?
Mam nadzieje, ze nie uznacie mojego pytania za conajmniej dziwne, chociazby zwazywszy, ze ze mnie prawdziwy humanista, wychodzacy z zalozenia, ze mozna byc doskonalym kierowca bez znajomosci budowy samochodu.

Dziekuje wszystkim. Z kazdej z Waszych rad skorzystam po uruchomieniu tego zlosnika. O skutecznosci akcji powiadomie.

Pozdrawiam,
excel

jacek2004
8.03.06, 12:16
W notebooku jest mechanicznie inne złącze do dysku - sygnały są takie same (poza chyba zasilaniem +5V) trzeba kupić przelotke dysk 2,5" -> 3,5". No i z notebooka będziesz miał problem w zasileniu dysku 3,5"
Mogą się jeszcze pojawić różnice w typach interface dysków czyli IDE lub Serial ATA. :wink:

nurek
8.03.06, 21:49
Czy laptop moze w przypadku porady nurka posluzyc za drugi komp. czy musi byc koniecznie desktop PC? ...


Szczerze mówiąc excel to nigdy tego nie robiłem z pomocą laptopa. Podłaczenie do PC`ta to sprawdzony temat.
Pewnie się da ale ja szczerze mówiąc nie wiem jak to zrobić :cry: .

RZArt
9.03.06, 08:37
Niedawno przerabiałem taki temat.
Do podłączenia z laptopem wykorzystałem obudowę napędu CD/DVD.
Ma własne zasilanie i podłączenie przez USB.
Operacja zakończona sukcesem (tzn.odzyskałem większość danych).
Można też wykorzystać przejściówki IDE/USB. Większość z nich jest uniwersalna, obojętnie czy dysk 2,5" czy 3,5".
Pozdrawiam

kerry
9.03.06, 12:44
Właśnie przypomniałem sobie o programie który nazywa się Zero Assumption Recovery (ZAR) ze strony http://www.z-a-recovery.com/
Programem tym odzyskałem zdjęcia z karty z HP-eka (bodajże SD ale nie pamiętam dokładnie - wstyd). Karta była w czytniku. Żaden program nie potrafił odzyskać zdjęć, a stosowałem Easy Recovery Prof (2 wersje), PC Inspector File Recovery. Jeden program nic nie widział na karcie, drugi odzyskał pliki które były uszkodzone i niemożliwe do odczytu. Zastosowałem program ZAR (wersja shareware, ograniczenie do 4 plików dyskowych ale zdjęcia odzyskuje bez ograniczeń) i BINGO! - uszkodzone były bodajże 4 czy 5 zdjęć (obcięte na dole), więc spróbuj może tego!

excel
10.03.06, 19:55
Witam Was,

jestem Wam winny zdania sprawozdania z moich komputerowych klopotow (delikatnie to nazwalem, przyznam szczerze, ze znam mocniejsze okreslenia adekwatne do calego zajscia!).
Niestety, nei udalo sie niczego naprawic. Musialem przy pomocy konskiego narzedzia wyczyscic caly dysk (bez mozliwosci wykonania backup) i zaczalem od nowa. Wszystko od nowa, ze strata wielu waznych zdjec.
Zdjec z karty nadal nie odzyskalem. Wyprobowalem 3 proponowane przez Was programy i jak narazie bez skutku. Jeszcze sie nie poddalem, chociaz cierpliwosci niewiele pozostalo.
Pewnie Was zdziwi, ale to nie dysk byl przyczyna, a system uruchamiania. Nie powiem Wam z dokladnoscia do pol sekundy jak to wszystko sie dokladnie nazywa, ale najprawdopodobniej wirus sie przedostal i "zezarl" cos waznego, albo tez proba wlamaania sie do PC.
Jak na humaniste, to i tak niezle mi poszlo z tlumaczeniem.
Jeszcze raz wszystkim dziekuje za pomoc. Jestescie wielcy!

Pozdrawiam,
excel
Podejrzewam, ze jak jeszcze raz sie