PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zasilaniem aparatu Olympus C-350 Zoom



Marso
18.04.03, 23:07
Kupiłem aparat cyfrowy Olympus Camedia C-350 Zoom . Aparat zasilany jest 2 bateriami alkaicznymi AA, które otrzymałem razem z aparatem. Problem polega na tym, że po włożeniu baterii do aparatu można było wykonać tylko 3 zdjęcia. Po czym aparat sygnalizował wyczerpanie barerii i konieczność ich wymiany. W rezultacie po chwili wyłączył się. Dodam, że aparat nie był długo włączony (kilka min). Przy ponownym włączeniu aparatu efekt był taki że aparat po kilku sekundach wyłączał się. Sytuacja powtarza się za każdym razem nawet przy innych, nowych bateriach, których kupiłem już sporą ilość. Po włożeniu nowych baterii wysuwa się obiektyw, aparat uaktywnia się ale już po kilku sekundach mrugają 2 diody (czerwona i pomarańczowa) sygnalizujące rozładowanie baterii i aparat natychmiast wyłącza się. Zauważyłem jeszcze , że w trybie pracy "odtwarzanie" (np. przy użyciu wyświetlacza LCD lub telewizora) wskaźnik zużycia baterii sygnalizuje, że te same baterie (niby wyczerpane) są w bardzo dobrej kondycji. W trybie odtwarzania aparat może pracować długo. Jednak nie można wykonać ani jednego zdjęcia bo zaraz po włączeniu poprostu wyłącza się nawet przy nowych bateriach.
Proszę o pomoc osoby które posiadają ten lub zbliżony model.

jurj
20.04.03, 14:39
jak dla mnie to wyglada to na jakis konkretny defekt...