PDA

Zobacz pełną wersję : C-720 Zoom cyfrowy - jak zapisać zdjęcie?



Szkrobi
11.10.03, 17:39
Do tej pory a mam już aparat pół roku nie wiem jak zapisać zdjęcie po wykorzystaniu zooma cyfrowego. Robię zdjęcie zapisuje się na karcie, zoomuję je cyfrowo i... to wszystko. Mogę sobie dany fragment zbliżyć, przesunąć we wszystkich kierunkach ale nie mogę zrobić z tego fragmentu nowego zdjęcia. Czyżby funkcja służyła tylko do podglądu. Nie znalazłem odpowiedzi w instrukcji. Funkcja digital zoom jest ON ale właściwie jakby jej nie było. Czekam na odpowiedź.

Arras
11.10.03, 17:54
Oj kolego - nie zrozumiałeś funkcji zoom cyfrowy - a mianowicie:
zoom cyfrowy to zbliżenie fotografowanego obiektu cyfrowo - czytaj softowe powiększenie zdjęcia przyciskiem WT podczas pstrykania zdjęć.
zoom optyczny - zbliżenie obiektu optyczne - odpowiadają za to soczewki obiektywu - w tym wypadku dające najlepszą jakość zbliżanego obiektu.
Zoom cyfrowy nie ma nic wspólnego z powiększaniem zapisanego już zdjęcia na karcie. To tylko powiększenie zdjęcia na ekraniku LCD. Tym się zdjęć nie powiększa. Jeżeli chcesz zapisane już zdjęcie na karcie powiększyć (wykadrować - wyciąć z niego interesujący Cię element) skopiuj fotę na kompa i użyj photoshopa.
I jak sam zauważyłeś to służy TYLKO do podglądu. W c-720 zoom optyczny wynosi 8 x, a cyfrowy 3 co daje 24-krotne powiększenie danego obiektu podczas fotografowania.

Szkrobi
11.10.03, 18:01
Szkoda jednak że nie można zapisać powiększonego fragmentu od razu jako nowego zdjęcia. Mam telefon z aparatem i mogę właśnie tak zrobić dlatego sądziłem, że w Olympusie też tak musi być.

Rycho
13.10.03, 23:02
Może niedługo z jakiegoś nowego modelu Olka też będzie można zadzwonić!!!!

Jarek17
14.10.03, 00:11
Musisz przy włączonej funkcji przeglądania zdjęć albo na "trójkąciku" albo na quick view wejść w MENU/MODE MENU/EDIT i
tam masz dwie funkcje:
1.możesz zmienić format zdjęcia i zapisać
2.tu właśnie możesz lekko kadrować zdjęcie i zapisać.
Jest to zwykła cyfrowa obróbka i lepiej to zrobić w Photoshopie jak pisano wyżej. Myślę, że w Twoim c720 też tak
jest bo ja mam c750