PDA

Zobacz pełną wersję : Dead/hot pixels - wynik testu



qwerty
11.10.03, 17:01
Pozwolę sobie poprosić o komentarz moich wyników testów dead/hot pixels znanym programem. Fotki robilem w czasach od 4 sek. malejaco aż do 1/10 sek.
Wyniki:
dead pixels: 0 na wszystkich fotkach (!)
hot pixels: od 25 (dla 4 sek.) do 0 (dopiero dla czasów 1/8 oraz 1/10 sek.)
Dla czasów pośrednich generalnie przeważały 4 hot pixele.
Prośbę kieruję w kontekście kończącej się gwarancji...
Pozdrawiam

SatH^Raa
11.10.03, 20:17
W normie i to znacznie. :D

Mój Canon G3 ISO 400, 15 sekund, F2.0. - 24 hotpixele na treshold 28.
Na ISO 200, 100 i 50 - zero.

Normalnie, aż za dobrze... :twisted:

Setka
12.10.03, 15:26
Czy może mi ktoś wytłumaczyć co to jest ten treshold?? Używam tego programu ale nie za bardzo wiem o co chodzi w tych ustawieniach!

qwerty
14.10.03, 10:08
hmmm... szczerze pisząc też nie rozumiem o co chodzi z tym tresholdem... pytać nie pytać... taki wstyd.. :)))) ale pytając nie błądzę :) a więc: można prosić o wyjaśnionko? :)

SatH^Raa
14.10.03, 12:45
Na chłopski rozum jest to próg luminancji kwalifikujący pixel jako hot.

qwerty
14.10.03, 12:53
no tak... ten chłopski rozum... a niektórzy ponoć wstydzą/wstydzili się chłopskich korzeni... :)))))))) nie pozostaje nic innego jak się im dziwić ;)

SatH^Raa
14.10.03, 14:10
no tak... ten chłopski rozum... a niektórzy ponoć wstydzą/wstydzili się chłopskich korzeni... :)))))))) nie pozostaje nic innego jak się im dziwić ;)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.tkk.pl/~sathraa/smilies/mellow/mf_farmer.gif)

qwerty
27.10.03, 10:17
musze powrócić do tematu. Poprzedni test robiłem na jpg-ach. Teraz zrobiłem ponowny - na tiffach i na wszystkich czasach od 1/2 sek do 4 sekund mam zawsze 0 dead i 4 hot pixele. Przy czym zawsze hot pixele w tym samym miejscu - sąsiednie tworzące kwadracik. Treshold dla hot: 60 dla dead: 250. Trochę mnie niepokoi ten "kwadrat" - czy to daje mi prawo do reklamowania? Mam jeszcze miesiąc gwarancji... . No i czy te liczby treshold są poprawne albo obniżyć? Do ilu? (rzecz jasna wzrasta liczba podejrzanych punktów). Pozdr