PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus C730UZ - wymiana LCD



ZdzislawD
10.10.03, 21:07
Byłem szczęśliwym posiadaczem Olka 730UZ do czasu kiedy żona nie weszła do basenu ze sztuczną falą z aparatem na ramieniu. Zamiast natychmiast rozebrać go (nie ją) i osuszyć uznałem, że sam sie osuszy . Po kilkunastu godzinach wyświetlacz zaczął marnieć a po kolejnych kilku pojawiła sie znaczna plama i niemożność ustawiania opcji. Oznacza to co najmniej wymianę wyświetlacza. Aparat robi fotki bez problemu ale o opcjach mogę zapomnieć. Po 2 tygodniach aparat rozebrałem bo w tych okolicznościach nie liczę na gwarancję . Wody a nawet pary nie było ale metalowa ramka wyświetlacza skorodowała niesamowicie. Okazało sie, że producentem wyświetlacza jest SANYO. Nosi on 2 różne symbole :
"125ALXB241AO2A" i "LCDLM64P89L". Wysłałem i-maila do "Euro - Color" z zapytaniem o wyświetacz lecz odpowiedzi nie mogę sie doczekać. Mam pytania:
1/ gdzie taki wyświetlacz szukać i z jaką ceną należy się liczyć,
2/czy bez wyświetlacza a jedynie przy uzyciu wizjera można ustawiać opcje (w wizjerze opcje pokazuja się ale nie reagują na kolejne przyciski ustawień).
Jest to moje drugie zdarzenie z wyświetlaczem. Przed kilku laty w teczce zgniotłem wyświetlacz przy Mavice ale 1/4 wyświetlacza była czynna. Wówczas koszt wymiany miał przekraczać cenę nowego o podobnej klasie aparatu. Oczvwiście zrezygnowałem z naprawy i kilka lat bawiłem się tak okaleczonym. Teraz się zrujnowałem na niemałą kasę i kolejne lata mam mieć ułomny aparat?. Proszę o radę bardziej doświadczonych.

waz29
23.10.03, 21:26
Oj porazka! Podobnie jak w innych aparatach wyświetlacz jest drogi jak djabli. Ale wszystkie opcje menu powinny być dostępne z wizjera!
Jeśli tak nie jest to prawdopodobnie nie pracują prawidłowo przyciski na tylnej obudowie aparatu. Wyczyść je z wszelkich osadów i powinno sie polepszyć. Ale nie jest pewne ze wyświetlacz poległ moze jest mokry lub zabrudzony układ który go steruje! Sprawdz to dokładnie i równie ostroznie. powodznia!