PDA

Zobacz pełną wersję : odklejająca się guma



andytown
28.01.06, 10:02
Odklejiła mi się guma od rękojeści e-1 .... jak myślicie kleić samemu,, czy wysyłać do serwisu (sprzęt na gwarancji)?

Ktoś miał taki przypadek?

fotomic
28.01.06, 10:48
Odklejiła mi się guma od rękojeści e-1 .... jak myślicie kleić samemu,, czy wysyłać do serwisu (sprzęt na gwarancji)?

Ktoś miał taki przypadek? Co do odklejania to norma.

Co do przyklejania to już jak chcesz. Można samemu przykleić albo poczekac ja za free zrobią to w serwisie. Wybór należy do Ciebie. Wiem że jak się to robi samemu to czsami są problemy. Jeszcze zależy czy przed przyklejaniem oderwiesz cąlą czy tylko dokleisz.

Acha z tego co wiem to podobno najlepiej oddać aparat do szewca. Śmieszne ale prawdziwe. Szczewc ma porządny klej(poodbno nie do zdarcia).

robin102
28.01.06, 13:11
Nie tak łatwo samemu to przykleić . bo nie dość ,że sie odkleiła to sapewne się rozciagnęła i nie będzie już pasować idealnie w swoje miejsce.

aldus
28.01.06, 13:48
Jeśli ktoś tego jeszcze nie doświadczył to wcześniej lub póżniej doświadczy. Ja radzę sobie w ten sposób że resztki kleju które zostały na gumie nawilżam lekko benzyną ekstrakcyjną i przyklejam ponownie. Body przed przyklejeniem gumy, zmywam dokładnie benzyną.Starcza na jakieś pół roku.
Pozdrawiam Aldus

andytown
28.01.06, 13:51
dzięki .. ale widzę, że co użytkownik to rozwiązanie;)

Draxan
28.01.06, 14:54
Acha z tego co wiem to podobno najlepiej oddać aparat do szewca. Śmieszne ale prawdziwe. Szczewc ma porządny klej(poodbno nie do zdarcia).


a ska dto wiesz ? gdzies przeczytales czy uslyszales ?

fotomic
28.01.06, 15:38
Acha z tego co wiem to podobno najlepiej oddać aparat do szewca. Śmieszne ale prawdziwe. Szczewc ma porządny klej(poodbno nie do zdarcia).


a ska dto wiesz ? gdzies przeczytales czy uslyszales ?nie wiem czy przypadkiem nie na tym forum. JEżeli ktoś ma znajomego szewca to może mu powieżyć maszynkę. Wydaje mi się że ktoś to pisał na tym forum(tzn. że sam oddał).

W sumei to chyba taka osoba i tak to lepiej zrobi niźli miałbym sam. Dość że ma odpowiednie preparaty do odtłuszczania to też zawodowo zajmuje się klejeniem podobnych rzeczy.

Do tego jak ktoś pisał to ta guma się rozciąga i po przyklejeniu samemy może to wyglądać delikatnie mówiąc "źle".

KaarooL
28.01.06, 15:42
o kleju szewskim było - ktoś z userów forum dał do szewca (...)

ponoć najlepszy patent, to czarny silikon - trzyma jak dzik, nie odznacza się kolorem i wypełnia ewentualne miejsca gdzie gumy jest za dużo.

czytam z ciekawością, bo koło czujnika podczerwieni coś już się dzieje... f u c k

takie proste a takie głupie, już w 5060 guma ludziom odłaziła a Oni od tamtej pory nie zmienili pie***onego kleju... w E-330 znowu widzę czujnik w gripie więc historia ma swoją kontynuację...

Draxan
28.01.06, 15:55
a nic smieje sie bo to bylem ja z tym szewcem :D i naprawde najalepszy patent :D

robin102
28.01.06, 16:52
Ten czarny sylikon to mój patent - wypróbował go mój znajomy i teraz mnie to czeka. Dobrze uzupełnia przestrzeń między body , a gumą tak ,że nie trzeba jej przycinać.

Boskib_
30.01.06, 12:05
A ja polecam lepik do klejenia papy na zimno.

tao
26.02.07, 23:33
u mne zaczeła odklejać się po ok pół roku. skleiłem kropelką i narazie trzyma. zobaczymy dalej a użytkuje dosyć intensywnie. przez 9 miechów ponad 15000 fot!!!!!!!!

domi
7.02.08, 03:26
Tao: Ty chyba robisz backup rzeczywistości ;) U mnie w 9 miesięcy w sumie trzy i pół tysiąca, a myślałem że nie oszczędzam :)

Co do gumy, to z kolei ja mam inny problem - chciałbym sobie dokleić dodatkową pod palec, myślałem o jakimś cyjanopanie, próbował ktoś? :)

voovoo2
7.02.08, 09:36
Jezeli dasz radę wytrzymać 14 dni bez aparatu to wysyłaj.Ja wytrzymałem i nie załuję :D

MicSzu
7.02.08, 09:42
Jezeli dasz radę wytrzymać 14 dni bez aparatu to wysyłaj.Ja wytrzymałem i nie załuję :D

Zrób jak mówi, serwis założy calkiem nowa gumę, bo ta bedzie musiała byc przycinana żeby pasowała chyba że ( ugotujesz ja w wodzie) może to pomogło by się jej skurczyc...ale ja wysyłał bym do serwisu chociaż by z tego powodu, ze przedłuża Ci gwarancję ;)

XXL
8.02.08, 17:05
Problem z odklejającą się gumą to problem niemal wszystkich aparatów z gumą na gripie. Jest to guma, a guma nie lubi tłuszczu. Jak ktoś ma pocące się ręce to w jego aparacie guma będzie się odklejać. Ja na szczęście nie mam tej przypadłości i mnie gumy się nie odklejają. Kolega niestety ma z tym kłopoty. Guma nie dość że się odkleja to jeszcze natłuszczona powiększa się i nie mieści się w swoim miejscu na gripie. Trzeba "lekkiej" ręki aby precyzyjnie obciąć nadmiar gumy. W kilku aparatach kolegi gumy odpadły i przyklejałem mu kilkakrotnie. Nie jest to łatwe i trzeba odpowiedniego kleju. Najlepiej trzymała taśma samoklejąca dwustronna, ale po ok. roku trzeba było powtórzyć bo też się odklejała. Jeśli to zrobią na gwarancji to najlepiej wysłać do serwisu, wymienią na nową i przynajmniej będzie nie spuchnięta.

tao
8.02.08, 23:14
po mniej więcej roku wysłałem do serwisu, 3 tygodnie bez pudła i tu brak komentarza co się ze mną działo. przy okazji naprawy wymienili gumę ta jednak odkleiła się po ok 3 mieś. a jakiejś przypadłości do pocenia rąk to nie mam. wujek po prostu jakiś chyba słaby klej ma. no ale ja tam nie wiem i wcale się tym nie przejmuję bo mi to nie przeszkadza.

MariuszM
9.02.08, 00:00
Też mam problem z odklejającą się gumą, jeszcze nie całkiem, ale już sporo odłazi. Przeczytałem co tu napisaliście i niestety dalej nie wiem czym kleić, a gwarancja chyba już mi się skończyła, chyba że była na dwa lata, muszę sprawdzić. :(

XXL
9.02.08, 10:36
Jak napisałem wcześniej najlepsze rezultaty osiągnąłem stosując nie żaden klej tylko taśmę samoklejącą dwustronną. Trzeba zarówno korpus jak i gumę dobrze oczyścić z resztek kleju, dopasować gumę do korpusu (obciąć nadmiar) Guma musi być troszkę większa bo po podklejeniu taśmy, grubość taśmy spowoduje że będzie szczelina. Przed klejeniem korpus i gumę dobrze odtłuścić przemywając wacikiem nasączonym benzyną ekstrakcyjną lub 100% alkoholem. Naklejałem taśmę na gumę pozostawiając na niej papier zabezpieczający. Taśmę najlepiej podzielić na wąskie paski, lepiej się układa na krzywiznach. Paski naklejałem pionowo. Trzeba pamiętać żeby taśma nie dochodziła do samego końca bo jak przykleimy to jej białe czoło szpetnie wygląda. Klejenie zaczynałem od str. obiektywu, odrywałem papier z taśmy i po kolei pasek po pasku doklejałem. W taki sposób naklejałem gumy w Fuji S9600, Nikonie Cp 5700 i E-500 kolegi. Klejenie klejami nic nie dawało, Butapren nie trzyma się korpusu, kropelka chwyta do korpusu natomiast do tej gumy nie. Próbowałem na silikonie, nic ani do gumy ani do korpusu nie trzyma.

MariuszM
9.02.08, 20:31
Ok, spróbuje powalczyć. Mam jeszcze pytanie, czy jeśli guma nie odkleiła się cała, na razie odchodzi tak 1/3, to czy odkleić całą i przykleić tak jak radzisz, czy dokleić tylko to co się odkleja, czy może poczekać aż sama odpadnie i dopiero wtedy przykleić?
Zastanawiałem się też czy nie użyć jakiegoś dobrego dwuskładnikowego kleju długo schnącego, czy ktoś może próbował?

asfoto_p
9.02.08, 20:35
tylko to co się odkleja, czy może poczekać aż sama odpadnie i dopiero wtedy przykleić?

Na to aż sama odpadnie to nie radze czekać, :? mi też sama odpadła i po lesie jej szukałem. Ale dobrze że na drodze leżała, a mała ona że szok, miałem szczęście. ;)

XXL
9.02.08, 23:51
Ja bym nie czekał aż całkiem odpadnie. Jeżeli nie jest zbyt spuchnięta i nie wystaje dużo to można po usunięciu starego kleju, przemyć i podkleić na taśmie jak pisałem w poście wcześniej. Grubość samoprzylepnej taśmy spowoduje że nawet lekko spuchnięta guma nie będzie za duża. Kleje dwuskładnikowe niestety nie zdadzą egzaminu, podobnie klej typu kropelka czy Butapren. Próbowałem i jeszcze gorzej było bo plastik gripu aparatu lub gumę klej jakby lekko zeżarł i taśma do niego nie chciała trzymać. Żaden silikon, żaden Butapren, żaden klej dwuskładnikowy, żadna kropelka, nic nie chciało trzymać, jedynie taśma wytrzymuje ok. roku. Tak było w przypadku Fuji S9600, tak było w Nikonie Cp 5700 i w Olku E-500. Jedno co jest na plus tej metody to to że taśma w żaden sposób nie niszczy ani gripu, ani gumy. Z klejami było różnie, zwykle gorzej.

MariuszM
9.02.08, 23:57
Dzięki, zobaczę jak z gwarancją, jak jeszcze jest, to może wyślę do serwisu, a jak nie to spróbuję taśmą. Czy to ma być jakaś konkretna taśma dwustronna? Nie znam się na tym, a taką taśmę widziałem może kilka razy i pamiętam, że była dość gruba, czy są jakieś cieńsze? Gdzie taką taśmę najlepiej kupić, Obi, Castorama, pytać o jakąś konkretną?

Morlok
10.02.08, 00:08
A jak komu nie odpowiad taśma to może zajrzeć na stronkę:
http://www.loctite.pl/int_henkel/loctite_pl/index.cfm
Nie jakieś kropeli-duperelki tylko profesjonalne kleje. Troszke moga kosztować.
U nas w firmie są używane do klejenia gumy pracującej w wilgoci, mrozie, upale i w rożnych syfach. Sprawdzają się
Pozdr.

XXL
10.02.08, 10:54
Pomysł z taśmą wcale nie jest mój. W taki sposób Nikon klei gumy na gripach. Taką taśmą podzieloną na paski miał przyklejoną gumę Cp 5700. Ja użyłem zwykłej taśmy kupionej w sklepie papierniczym. Taśma wygląda na dosyć grubą bo jest z papierem, ale sama jest grubości kartki papieru, biała a papier jest żółty. Dobra by była taka jak kiedyś widziałem u mechanika samochodowego jak przyklejał w samochodzie plastikową tapicerkę na drzwiach. Czarna i b. mocno trzymała. Może troszkę grubsz od tej co ja użyłem. Na pewno jest to amatorszczyzna ale lepsze to niż wisząca przy aparacie odklejona guma.

chomsky
10.02.08, 11:34
Ja podkleilem kropelka ale ta w wersji elastycznej. Trzyma juz rok. Bylo to takie niewielkie wybrzuszenie w okolicu lampki samowyzwalacza.
Natomias reszta trzyma bez klejenia super, mimo prawie trzech lat uzytkowania.
czesc.Ch.

diabolique
22.02.08, 19:05
ja w E-500 wcześniej podkleiłem cyjanopanem. To klej do gumy, a nie jakieś kropelki i poxipole. Trzymało idealnie. Polecam
http://hawid.com.pl/klej_cyjanopan_e-p-1476.html

dawid_
22.02.08, 22:03
mam E-1 i nic mi się nie odkleja.. jakiś ewenement :) Pewnie to zasługa fotomic'a ;)

alexatelier
5.07.16, 16:47
Witam, najpierw w moich E-500, a potem w E-3.
odklejającą się gumę (rękojeść) oderwałem do "cna", następnie oczyściłem (nie pamiętam benzyną lub denaturatem) następnie ostrym nożem małymi kawałkami przyciąłem do właściwego rozmiaru (okazało się że była rozciągnięta).
Tak oczyszczoną i ponownie dopasowaną gumową okleinę z rękojeści posmarowałem jakimś "lepadłem" typu kropelka (do połączeń elastycznych(?) )

Trzyma tak już chyba: E-500 - 8lat, E-3 5lat

Polecam i pozdrawiam :-)

Saboor
5.07.16, 18:11
Patent jest. :)

tropic
5.07.16, 18:14
No to mój będzie następny...:)

Saboor
5.07.16, 18:38
No to mój będzie następny...:)
Dawaj!

Mirek54
5.07.16, 20:11
U mnie tez zaczyna sie odklejac.

Saboor
5.07.16, 20:44
U mnie tez zaczyna sie odklejac.


Każda, kiedyś się zużyje...

Mirek54
5.07.16, 20:50
Każda, kiedyś się zużyje...Guma sie nie zuzyla.Klej nie trzyma juz .Tylko,ze to chyba moja wina bo aparat lezy na ogrodzie latem i zima.A w zime nie grzeje w budzie na dzialce.Chociaz musze przyznac,ze w o 6-7 lat starszym nikonie sie nie odkleja,a leza obok siebie.Ale jak to z olkiem-nigdy nie wiadomo co z nim bedzie.

Saboor
5.07.16, 21:16
[QUOTE=Mirek54;1276154/.../Ale jak to z olkiem-nigdy nie wiadomo co z nim bedzie.[/QUOTE]
Tak, to prawda.

apa-sf
16.07.17, 14:58
Czy można gdzieś zamówić nowe gumy? Chcę odświęzyć starusienkie body e-330, moja luba wzięła je w obroty w ramach nauki fotografii. Gumy częściowo poodklejane i 'spuchnięte' - wolałbym wkleić nowe zamiast na czuja przycinać. Niestety poszukiwania na ebay bez skutku.