PDA

Zobacz pełną wersję : Filtry do Olka.



Tadeusz B
30.09.03, 09:08
Kto mi powie jak do olka C-4000 montuje się filtry :?: Przecież nie ma na obiektywie gwintu.
I jeszcze jedno: jaki polecacie filtr na pogodne, słoneczne dni, żeby zdjęcia były ładnie stonowane :?: A może wystarczy obniżyć kontrast w aparacie i to sprawę załatwi :?:
Pozdrawiam :!:

Spider
30.09.03, 18:52
Ja polecam nabyć sobie tulejkę - konwerter na 52 mm wtedy dokręcisz sobie filtry i np. dodatkowy zoom :D Tulejkę jak dobrze poszukasz to znajdziesz w sklepie internetowym... ja zakupiłem na allegro i jestem zadowolony tylko wybierając tuleje których są dwa rodzaje weź tą na 52 mm bo do 46 jest mało zastosowań. CO do filtrów to polecam razem z tuleją nabyć koszt dwóch filtrów i tulei - ok 170 zł... Filtr UV eliminuje promienie ultrafioletowe no i filtr Polaryzacyjny który eliminuje odbicia światła z różnych powierzchni... WIęc to by było na tyle... acha poszukaj w archiwum bo już była kłutnia na temat tulei : ) pozdrowienia

qjonik
5.10.03, 19:56
Witam, mam pytanko,
Czy poprzez zamontowana tulejkę - konwerter 52 mm mozna, oprocz filtrow, montowac jakies obiektywy np szerokokatny? A propos filtrow, czy pasuja wszystkie 52mm, czy tylko niektore wspolpracuje z Olympusami?
Z gory dziekuje za odp

Hans
9.10.03, 09:40
Witam, mam pytanko,
Czy poprzez zamontowana tulejkę - konwerter 52 mm mozna, oprocz filtrow, montowac jakies obiektywy np szerokokatny? A propos filtrow, czy pasuja wszystkie 52mm, czy tylko niektore wspolpracuje z Olympusami?
Z gory dziekuje za odp
mozna jak najbardziej , tylko niestety odbije sie to troche na jakosci zdjec( glownie winietowanie i lekkie rozmycie na rogach), filtry pasuja w wiekszosci wypadkow, ale odradzam kupowanie tanich i slabych jakosciowo( uv hamy - rozmywa niestety :? , polary kolowe matina- straszne znieksztalcenia na zdjeciach i rozmycia) wiec jak cos to lepiej dodac troche $$ i kupic lepszy jakosciowo filtr i pozniej miec mniej klopotow :wink:
POzdr

qjonik
9.10.03, 10:31
hmm. Zamierzałem kupic cały zestaw w sklepie internetowym Foto-Tip (tulejka, filtry UV i polaryzacyjny kołowy) Zdaje się ze link znalazłem gdzieś na forum, czy ktos kupowal u nich filtry? Jakiej są jakości? Bo ja nawet nie znalazłem nazwy firmy- jedynie ze pasuja do Olympusa... :?

Hans
9.10.03, 10:38
co do fototipa;) tuleje maja dobrej jakosci i tanie ( sam u nich kupowalem ) co do uv i polarow to sprzedaja glownie wyroby Kinga( nieuzywalem i niewypowiem sie na temat jakosci) jezeli chodzi o polary to lepiej moim zdaniem dolozyc z 10-20 zlotych i kupic hoye, ale najlepiej byloby znalesc kogos kto uzywal te filterki ew napisac do fototipa zeby podeslali zdejcia w oryginalnym rozmiarze wykonane z zastosowaniem filtrow
Pozdr