PDA

Zobacz pełną wersję : Zwątpiłem



zepik
12.12.05, 01:17
Czołem.
Wiem że panuje tu klimat chwalenia Olków i ja tez bardzo lubię mojego E-300, ale własnie doznałem szoku. Otóż ściągnąłem program do badania martwych i gorących pikseli. Tych pierwszych nie mam, ale tych drugich mam mnóstwo. Przy ISO 100 prawie 300 a przy ISO 400 ponad 2500!! (naświetlanie 25 s., przy zamkniętym dekielku). Wiem jak usunwac te gorące piksele ze zdjęć , ale nie wiem czy warto to robić przy każdym zdjęciu skoro wydałem tyle kasy na aparat.
jakie są wasze rezultaty w takich testach? Mój Olek to norma czy po prostu jest wadliwy?

blady
12.12.05, 01:31
a redukcję szumów włączyłeś w aparacie?

marwit
12.12.05, 02:46
A jak czesto robisz zdjecie z naswietlaniem 25s? czy jak robisz "normalne" zdjecia to tez widac te piksele?

Joki
12.12.05, 11:26
Jak już wspomniał blady, taki test powinieneś robić z włączoną NR. W każdej cyfrze będa podobne wyniki jeśli przy takim czasie nie jest włączony NR. Po włączeniu liczba badpixel-i powinna spaść do 0.

sebastan
12.12.05, 11:37
A tak na marginesie takiego testu nie ma sensu robić przy 25 sek. A zdziwiłbym się gdyby jakikolwiek aparat bez NR przy 25 sek nie wygenerował hotów.

zepik
12.12.05, 13:19
troche mnie pocieszyliście. spróbuję zrobić test z redukcją i dam znać.
Zdjęcia nocne robię często, zimą prawie tylko takie robię, bo za panowania światła słonecznego siedzę w pracy:).
bardzo dziekuję za odpowiedzi.

zepik
12.12.05, 21:51
Wielkie dzieki. Z redukcją szumów mam zero gorących pikseli i to na ISO 100 i na ISO 400!!! rewelacja ta funkcja. tylko jedno mnie męczy: czemu to nie jest normalna funkcja aparatu, tylko trzeba ją włączyć? co stoi na przeszkodzie żeby była "włączona" fabrycznie i działała przy każdym zdjęciu?
ale i tak jestem szczęśliwy:)) Wszystkim baaardzo dziękuję.

zdrip
12.12.05, 21:54
Fajnie że te lustrzanki tak staniały! :D

Pozdrawiam! :D

RasteR
12.12.05, 22:03
zepik

redukcja szumów działa tak, że aparat robi jedną fotkę, a później robi "czarną" fotkę przy takim samym czasie i sobie tam w środku to wszystko mieli i przetwarza. Zauważ, że robienie zdjęcia z włączonym NR przy czasie 20 s trwa ok 40 s. Po prostu przy włączonym cały czas NR szlag by nas trafił gdyby każde zdjęcie "robiło się" tak długo.

Z tego powodu też przy włączonym NR nie działa tryb zdjęć seryjnych, którego ja np używam nawet przy robieniu portretów żeby uchwycić ciekawe miny ludzi.

Homek
13.12.05, 00:55
I nie watp! Wątpia zostaw na pachnące, pieniące się, złocisto-jesienne w kolorze pyfko! I karczycho, albo co tam... Na zdrowie :lol: