PDA

Zobacz pełną wersję : jak wyłączyć LCD w E-500



blady
6.12.05, 02:54
Nie wiecie może jak całkiem wyłączyć LCD w e-500 na czas pstrykania? Nie chodzi mi o to, żeby wyłączyć podgląd zdjęć albo panel sterowania - to wiem jak się robi.

Problem jest w tym, że jak się wciśnie któryś z dedykowanych przycisków (ISO, AF, ekspozycja) to i tak załącza się LCD. Mi w większości przypadków LCD przestaje być potrzebne bo wszystko widać w wizjerze z prawej strony.
A lcd nie potrzebnie zabiera prąd, świeci po oczach, nie jest zbyt dyskretne.

Ma ktoś może pomysł jak odłączyć LCD bez odpinania kabli zasilających od LCD? :wink:

Kanciaty
7.12.05, 02:12
Jak jest w e-500 nie mam pojęcia. Ale w e-300 wystarczy nacisnć guzik INFO. Podejrzewam że w e-500 będzie tak samo.

blady
7.12.05, 02:25
tak - info wyłącza LCD, ale tak jak pisałem pomimo tego, jak naciśniesz jakikolwiek przycisk dedykowany dla jakiejś funkcji np ISO to LCD wyświetla listę możliwych wartości ISO do wyboru. a ja nie chcę LCD bo aktualne ISO mogę obejrzeć w wizjerze po prawej stronie, bez odrywania oka od muszli ocznej, a LCD podświetla mi niepotrzebnie muszlę oczną od dołu :) tak jest w e-500.

Rafał Czarny
21.01.06, 17:56
Można wyłączyć ekran bez problemu. Wchodzisz do menu, potem na znaczek z kluczem płaskim 2 i wybierasz rec view. Właśnie tu możesz wyłączyć wyświetlania foty po jej zrobieniu (albo ustawić jak długo ma się wyświetlać).

Pozdrawiam

Rafał Czarny
21.01.06, 17:59
Ale nie można jednak wyłączyć tak, by po naciśnięciu przycisków ISO, WB, AF na dawał po gałach. Może w następnym sofcie pomyślą o tym.