PDA

Zobacz pełną wersję : Pilot RM-1 dla E-1



drosera_spathulata
6.12.05, 00:35
Dostałem właśnie pilota RM-1, niestety bez żadnej instrukcji.
Mam pytanie : czy oprócz wyzwalania migawki w E-1 można nim jeszcze czymś sterować ? W końcu pilot ma jeszcze kilka przycisków ....

fotomic
6.12.05, 01:49
nie

RZArt
6.12.05, 08:23
Jakiś czas temu wyczytałem, że można za pomocą tego pilota przeglądać zdjęcia po podłączeniu aparatu do TV. Informacji nie sprawdziłem, nie posiadam pilota.

lech2
6.12.05, 09:41
RM-1 ... pozwala na powiekszanie przegladanych zdjec w TV
tudziez zdalnie przewijanie .... obrazow !

marwit
6.12.05, 10:44
A czy pilot dziala w trybie Bulb, tzn. migawka jest otwarta tak dlugo jak trzymasz guzik na pilocie czy zamyka sie sama? Mozesz to sprawdzic?

Joki
6.12.05, 12:33
Nie działa.
W E-300 Tylko węzyk mechaniczny z jakimś patentem na przycisk, albo HLD-3 z gniazdem do zewnętrznego pilota. W E-1 nie ma problemu bo gniazdo jest...

drosera_spathulata
6.12.05, 23:39
Właśnie odkryłem, że można nim przerzucać kolejne fotki na wyświetlaczu i powiększać je, więc pewnie to zadziała też w telewizorze .

Kanciaty
7.12.05, 02:03
drosera_spathulata ... zadziała na telewizorze. Jak chcesz krótki opis pilota RM-1 podaj adres e-mail to Ci wyślę.

dorian
7.12.05, 15:41
Nie wiem jaki jest pilot w c-5060 ale pasuje też do E1, problem w tym że kompakt sprzedaje stad pytanie .Gdzie i za ile pilot do E1.

lech2
7.12.05, 19:05
Okolo 60-70,-zl.
http://www.SklepFotograficzny.pl

King
22.09.06, 01:05
U mnie pilot RM-1 działa znakomicie na E1, w B należy trzymać wciśnięty tak długo jak ma trwać czas naświetlania ... wk... gdy musimy trzymać kilka minut... dlatego chcę otworzyć na forum dwa nowe wątki :

zbudowanie -> zaprogramowanie jakiegoś pilota, który wyręczyłby nas od trzymania wciśniętego przycisku przez np. dwie minuty podczas nocy -20*C...

zbudowanie elektronicznego wężyka spustowego do e1...

skow
22.09.06, 08:59
SONDA:
Dużo by było chętnych na tańsze niż oryginalne wężyki (kompletne) lub komponenty (wtyczka + kabel bez przycisków)?

Mógłbym uruchomić manufakturę.

PS. To co pisałem w "Życzeniach do Olympusa" - Olympus stosuje dziwaczne wtyczki i gniazdka a akcesoria są w kosmicznych cenach.

Magus
22.09.06, 09:05
Ja na wężyk do E-1 się piszę jeśli cena będzie rozsądna.

irek50
22.09.06, 10:21
Mnie także interesuje wtyczka z kablem na zapas w razie awarii --bardzo pracochłonna była ta wtyczka, którą obecnie używam...

skow
22.09.06, 11:36
Mnie także interesuje wtyczka z kablem na zapas w razie awarii --bardzo pracochłonna była ta wtyczka, którą obecnie używam...

Prawdę mówiąc pierwszą wtyczkę (zainspirowany Twoim przykładem) też wyrzeźbiłem z gniazdka VGA ale to jest kawał kloca.
Do drugiej wtyczki zużyłem plastikowy długopis. Następne robiłem już od zera i są dość zgrabnie małe.

irek50
22.09.06, 11:58
Wyślę później zdjęcie zelektryfikowanej głowicy z umieszczonymi włącznikami na rączce głowicy --możesz skorzystać z tych pomysłów, bo ja nie przewiduję produkcji:)

Magus
22.09.06, 13:45
No to jak - za ile będzie i kiedy?

Mam nadzieję --> że wykonanie będzie tak solidne, że fotografując w dużej wilgotności przy jakiejść mżawce nie spowoduję spięcia :)

skow
22.09.06, 15:10
No to jak - za ile będzie i kiedy?

Mam nadzieję --> że wykonanie będzie tak solidne, że fotografując w dużej wilgotności przy jakiejść mżawce nie spowoduję spięcia :)

Jak będzie zwarcie to najwyżej zrobisz sobie nadprogramowe zdjęcie :-)
W momencie robienia zdjęcia wszystkie trzy styki są ze sobą zwierane.

PS. Przepraszam ale na 2-3 tygodnie robię sobie urlop od komputera więc to jest ostatni list.
Odezwę się po powrocie.

skow
13.10.06, 00:08
Mnie także interesuje wtyczka z kablem na zapas w razie awarii --bardzo pracochłonna była ta wtyczka, którą obecnie używam...

Witam.
Pod spodem to co udało mi się "wystrugać".
Na jednym zdjęciu wtyczki na drugim te same wtyczki w porównaniu do wtyczki wystruganej z ganiazdka VGA. Jak widać wtyczka zrobiona z VGA to krowa.

irek50
13.10.06, 00:21
Mnie podobają się te wtyczki --doceniam robotę...napisz na priv o kosztach.

KaarooL
13.10.06, 08:14
skow:

te czarne to już nawet sexy wyglądają... dobra rzecz jeśli ktoś nie lubi lawirować pilotem na krawędzi kadru.

coś kiedyś widziałem że któreś z nowych luster ma czujnik podczerwieni z tyłu body... mogliby robić dwa: jeden z tyłu, drugi z przodu.