PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus E-500 ... spacer aparat ...



lech2
30.11.05, 11:11
http://lech.biezanow.net/e_500/index.html

Swa lekkoscia zadziwia, szcegolnie z obj. 17,5 - 45, co przy
cropie 2 daje 35-90 mm dla malego obrazka .

Wykonanie na poziomie Olympusa, acz daleko do E-1.
Intuicyjnosc menu godna polecenia, multum opcji ...
instrukcja niezbedna do poduszki coby wykorzystac
owe mozliwosci !
Podglad zdjec blyskawiczny .... na wielkim "telewizorze"
przy fantastycznej wrecz jakosci !

Ogolnie wart polecenia ..... jako drugi do E-1, badz
alternatywy dla wyboru miedzy "C" i "N" w tej klasie
sprzetowej !

robin102
30.11.05, 11:31
Fajne "ciepłe" zimowe fotki. Pomyśl w przyszłości o kupnie lepszego szkiełka . 14-45 maożna kupić na allegro za ok 300 zł i zyskasz szerszy kąt.

Draxan
30.11.05, 11:44
e tam nie sadze zeby lech go kupil :D

pewnie wziol z www.sklepfotograficzny.pl do testow

ale na Boga nie uzywajmy nazewnictwa crop

bo E-system + szklo E-system tam nie ma cropa a jedynie mnoznik do przeliczania na ekw malego obrazka

lech2
30.11.05, 11:45
Majac jako podstwowy E-1 z 14 - 54 tudziez inne .....nie zamierzam dublowac obiektywow ..... niemniej dziekuje za podpowiedz !

lech2
30.11.05, 11:53
e tam nie sadze zeby lech go kupil :D

Tym razem kupilem .... poniewaz interesowal mnie wspomniany obiektyw.

Zas za nazwanie w olympusie przelicznika "cropem" nalezy mnie sie pregierz .... przepraszam, zboczenie pozostalo, po zdradzie systemu "na czas jakis" ....

robin102
30.11.05, 20:19
To znaczy LECHU , że masz już prawdziwy aparat i prawdziwy obiektyw , a ten E-500 to chyba nie tylko dla szkiełka kupiłes ????

lech2
30.11.05, 21:05
To znaczy LECHU , że masz już prawdziwy aparat i prawdziwy obiektyw , a ten E-500 to chyba nie tylko dla szkiełka kupiłes ????

Do tej chwili wydawlo sie mnie. iz mialem "prawdziwe aparaty"?
E-500 kupilem jednak nie dla "szkielka" ino chcialem wiedziec "cus" wiecej o tym kicie Olympusa.

Majac inne szkla systemu 4/3 zamierzalem dokupic body E-500 coby uzupelnic mozliwosci E-1, jedak przy cenie jaka uzyskalem za E-500 z tym "kitem" byloby "nietaktem" nie skorzystac ! Nadto mam jeszcze
za friko w komplecie zasobnik na baterie litowe ... ktore w wielu sytuacjach sa komfortowe .

Lacze Uklony .......

chomsky
1.12.05, 17:59
Lechu- od pewnego czasu tłuke E1 z 14-54 + fl36 i mysle rozbudowac system. Do kupic drugie body( E1? lub E500 + fl50)i jakies dłuzsze szkiel;ko. Poniewaz masz spore doswiadczenie z cyfrą ( ja mam spore ale z analoga) podpowiedz mi czy warto zainwestowac w 50-200 ( Jesli uzywasz?)
Co to jest ten zasobnik za friko?
Jaka jakość zdjec daje e500 w porownaniu do E1? Jest to porownywalne? Może warto kupic jako drugie body wlasnie ten lekki korpusik a nie dosyć masywne drugie E1 do dźwigania? E1 mi się bardzo podoba a jakość fotek w pełni zadowala- jednak nowe może nieść nie tylko walor świeżosci ale i jakości- czas leci, postęp jest nieunikniony.
Tak sie bije z myslami na allegro jest E1 z 50-200 za 4500- ale bez papierów.
Jednoczesnie mój system jest tak malo rozbudowany, ze w kazdej chwili moge go zdradzić. Tylko czy jest sens?
Trudno mi w tej chwili dopasć e500 w naszej dziurze a do wielkiego miasta się nie wybieram. Za nic nie mam gdzie podpiać swojej karty do e500, czy e300.
Czesc.Ch.

lech2
1.12.05, 19:26
<Jaka jakość zdjec daje e500 w porownaniu do E1? Jest to porownywalne>

Zbyt krotko mam jeszcze E-500 cobym autorytatywnie sie wypowiadal.
Zrobilem zaledwie kilkanascie zdjec mlodszym Olympusem, bawi bardzo jego lekkosc ..... zas martwi rozbudowane menu, o ktorym nalezy pamietac, przy zmianie kadru tudziez padajacego swiatla ..... szczegolnie teraz na sniegu ...... Pomijamy techniczne szczegoly softu, ktory w E500 jest w fabrycznym ustawieniu nie do akceptacji .... poza tym bardzo sympatycznie sie zachowuje jako "spacer aparat" dlatego tez ten model kupilem jak drugi aparat do uzupelnienie E-1.

Ja przeszedlem z Canon .... na Olympusa, dlatego iz kiedys gdy utrzymawalem sie z fotoreportazu pracowalem wszelkiej masci Olympusami ..... pozostal sentyment do marki. Nadto Olympusem poslugiwalem sie tez w czasie gdy powstaly E-10 i E-20 oraz byl czas jak do reportazu wystarczal 100RS lecz wymogi odbiorcow sie zwiekszaly za .... coraz nedzniejsze wynagrodzenie .... wiec teraz robie to co lubie i tym na co mnie stac .... dla wlasnej satysfakcji.
Zuiko 50-200 jest optycznie wspanialym obiektywem, ino dla mnie nieco "ciezarnym" ..... dobra alternatywa jest w 40-150 bez wielkiego larum w jakosci zdjec !
Ja E-500 mam najtansza wersje z ob. 17,5-45 nie wynikalo to z oszczednosci, ino coby nie dublowac obiektywow oraz posiasc pojemnik na baterie litowe .... w owym zestawie nie wystepuje ladowarka i bateria zasilajaca.

Lacze Uklony .....

chomsky
1.12.05, 22:52
Dzięki za odpowiedź, po cichutku muślalem o podwójnym kicie e300/500 dla drugiego body i wlasnie drugiego obiektywu- taniego i podobno niezłego 40-150. tylko ta wieczne przypadlość wszystkich focacych mnie dobija, by kupić cos lepszego ( 50-200). Jakby co to napisz jakie masz odczucia z uzytkowania e500.
Cześc. Ch.

luc4s
2.12.05, 00:33
Ja będę zmuszał 40-150 do pracy przy makro, zobaczymy co z tego wyjdzie :) za pomocą Raynoxa, ale też marzy mi się 50-200 z tym, ze na zimę go raczej nie potrzebuję. Może na wiosnę kupię.

P
2.12.05, 00:42
chomsky, IMHO nabycie 50-200 jest uzasadnione daleko większym zaangażowaniem w fotografię niż przeciętna amatorka. W moim przypadku byłby to znaczny przerost formy nad treścią, ocierający się wręcz o śmieszność. Byłbym mniej więcej podobnym pajacem gdybym kupił w zaprzyjaźnionym systemie D200 + 70-200/2.8 VR na sobotnie i niedzielne spacery z rodziną. Owszem wychodzę z aparatem w każdy weekend, co więcej fotografie młodzieży i ukochanej małżonki nie zajmują więcej niż połowy miejsca na karcie, ale to jednak tylko spacery z rodziną. Osobiście nie widzę potrzeby, aby do tego celu wyposażyć się w high-endowy sprzęt, a przynamniej nie jest to powód do pozbycia się 3500-4500zł. Ale ja to ja i nikt nie musi podzielać moich wynużeń. Jeśli ktoś chce kupić 50-200 dlatego, żeby na podobnych spacerach mieć więcej światła i nie bać się deszczu, to wcale nie będę go uważał za pajaca :wink:

40-150 to naprawdę dobry optycznie obiektyw. Był niedawno wątek na jego temat http://www.olympusclub.pl/forum/viewtopic.php?t=4997 ludzie pokazywali sample, na pewno czytałeś... Publikowałem tam dwa zdjęcia z tego szkła, oba na pełnej dziurze, hipopotam strzelany na końcu zakresu z ręki z czasem 1/180 i mam takie nieskromne poczucie, że one dobrze oddają możliwości wspomnianego obiektywu. A cena jest po prostu śmieszna.
Pomyślności!

chomsky
2.12.05, 11:25
P- jeszcze ta jasność! Potrzebuje swiatla by przy tych ogniskowych 50-200 ( 100-400 ) zrobic nieporuszona fotke. Najlepiej przy f2,8. Najlepiej przy jak najniższym ISO najlepiej by przy tej dziurze rysunek szkła byl ok. To zalety drozszych raczej szkieł. Na spacery z żona i dziećmi ( te sa juz za duze i nie chca mz nami spacerowac) noszę najczęsciej cyfrowy kompakt- fuji f7000 a żona fuji s710, czasem jakiegos analoga ale rzadko. Po prostu cenie sobie wygode, kontakt z przyroda, luz i nie lubie pilnowac sprzetu gdzies na wakacjach w gorach czy nad morzem. A zdjecia? Tez są fajne i pamiatkowe.
Cześć.Ch.

blady
2.12.05, 13:44
chomsky, powiedz mi, to gdzie znajdzie u Ciebie zastosowanie 50-200?

chomsky
2.12.05, 15:55
Blady- w pracy.
Cześć.Ch.

luc4s
2.12.05, 16:17
CZy może chcesz czaple na Sanie focić?? :wink:

Nieraz rankiem ich masa stoi w wodzie....

chomsky
2.12.05, 21:03
Luc4s- oj nie bardzo te czaple e 1-ynką bo mam tylko 14-54 i waże swoje a one nie dadza sie podejść- plochliwe. Ewentualnie fujikiem s7000.
Mam tam jeszcze cos czego nie zdążylem sprzedac 100-300 Canona, ale jak na czaple to za krotko i za ciemno.
Drugie body + 50-200 do Olka potrzebuje do portretów w kościolach, salach, występach, uroczystościach itp + silniejsza lampa fl50 ( fl36 starcza do reportażu). Na dalsze odległości zakładam chwilowo do Olka silna lampę Canona i odpalam w manualu- dziala znakomicie choc wymaga nieco uwagi i czasu. Mam też kilka akcesoriów rozpraszających do lamp canona i nie moge z nich zrezygnować. Wiec czekam na fl50. Niestety inne szkla do Canona juz wyprzedałem, więc w razie czego nie mam czym.
Jak tam świetne Twoje macra?
Cześc.Ch.

luc4s
2.12.05, 23:29
No co do makr, dzisiaj dotarł RAYNOX i z 40-150 świetnie się sprawdza. Niestety firma kurierska Stolica zawaliła, nie dowieźli mi dzisiaj lampy błyskowej więc nie mam jak zrobić dobrych makr w domu. Na marginesie odradzam usługi tej firmy, paczka zostala wczoraj wysłana z Katowic, następnie poszła do Warszawy, z Warszawy do Rzeszowa i została dzisiaj o godz. 10: 30 przekazana kurierowi. Po czym słuch o niej zaginął. Do rzeszowskiej siedziby firmy nie idzie się dodzwonić, a w Warszawie wiedzą tyle co ja sledząc list przewozowy. Równocześnie wczoraj poszła paczka z Poznania Pocztą Polską własnie z Raynoxem i dzisiaj o 10 był listonosz. I oni się nazywają firmą kurierską :roll:

chomsky
3.12.05, 01:38
luc4s- co tam zamówiłeś fl36? Wyślij fotke jak ja przerobisz na macrosoftboxa, bedzie wesolo. Jak jakość raynoxa?
Wracajac do 40-150 to w dualkicie jest tani i jego zakup nie bedzie jakims błędem, zawsze da sie odsprzedac lub zostanie jako lekki do letnich zdjęc z e500.
cześc.ch.

luc4s
3.12.05, 09:20
Ta Stolica to porażka, przynajmniej rzeszowski oddział. Wieczorem napisali, że błędny adres, gdy jest on na 100% poprawny i kurier posiadał do mnie numer telefonu, ale nie raczył nawet zadzwonić. Do Rzeszowa jak juz się dodzwoniłem wczoraj, to bełkocącym głosem jakiś jegomość kazał mi dzwonić dzisiaj, i to jest FIRMA KURIERSKA- paranoja.

Testy z Raynoxem na razie wychodzą ok, ale jeszcze nie miałem czasu na głębszą analizę zdjęc.

fotomic
3.12.05, 10:30
luc4s, nie wiem czy się nie pomylę ale z tego co mi sie wydaje to Stolice przejął UPS

luc4s
3.12.05, 13:37
Nie mylisz się, podpisali jakieś porozumienie czy coś, ale działają dalej pod własną marką. Dzwoniłem dzisiaj dalej do Rzeszowa, zostałem potraktowany jak intruz, pani powiedziała mi, że ma w komputerze wpis "Błędny adres" i ona nic więcej nie wie. Powiedziala mi, że jak mi zalezy na szybkim odbiorze przesyłki, to żebym sobie przyjechał po nią do Rzeszowa. Normalnie śmieszne, zastanawiam się nad napisaniem zazalenia do Warszawy.
PS. Przepraszam, że zrobiłem OT.

robin102
3.12.05, 14:29
Czyli wszystko w normie , jak w republice bananowej. Ja od kilku lat sporo korzystam z sevisco-DHL i nie miałem najmniejszych problemów , a zlecenia bywały bardzo wartościowe i pokręcone. Może mam fart ??? - no i nigdy nie zapominałem o napiwku dla kuriera z którym jestem już na TY

za następnych rzadów będzie lepiej !!! SHIT

luc4s
3.12.05, 20:28
No dhl, opec, GLS mnie do tej pory też nie zawiedli. Ze Stolicy korzystam pierwszy raz i ostatni.

szwedowski
3.12.05, 21:22
foto-grafik.pl/zdj68.htm-link do fotki zrobionej 40-150+Raynox 250.
ogniskowa 150mm,świetna głebie można uzyskać[/img]