PDA

Zobacz pełną wersję : Nazewnictwo fotek (C4000Z)



qwerty
18.09.03, 21:37
Witam po prowrocie z urlopu :)
Własnie chciałem przekopiować do kompa fotki wystrzelane w trakcie urlopu i oto mam niespodziankę... Tuż przed wyjazdem pożyczyłem aparat komus ponoć obeznanemu ze sprzętem a ten chyba coś bez poinformowania mnie przestawił coś w Setupie bo w rezultacie fotki nazywane zostały wg szablonu Pmddxxxx (m-miesiąc, dd-dzien, xxxx-kolejny numer) ale... po zmianie karty SM na każdej karcie zaczynają się od Pmdd0001, Pmdd0002,... no i w rezultacie na sąsiednio wykorzystanych kartach część plików ma te same nazwy... Którą opcję powinienem przestawić aby tego uniknąc w przyszłości?
(Sądzę że jest to w instrukcji ale tą pożyczyłem)
Pozdr.

Rycho
18.09.03, 22:17
Ja mam C-700UZ i w menu trzeba wejść do SETUP i ustawić ALL RESET na OFF i wtedy po zmianie karty nie będą się dublować numerki fotek. Wszystkie będą numerowane kolejno. U Ciebie też powinno to tak działać. Daj znać czy u Ciebie też to działa. Rycho

pansza
19.09.03, 10:48
a propos .. mam c740uz i pytanko a propos nazywania fotek...czy nie mozna nazwac ich jakos po swojemu? a czy rozpracowal ktos wg jakiego klucza nazywa fotki ten aparat?

Rycho
21.09.03, 22:59
Już było na forum na temat numeracji zdjęć i jak ją interpretować. Musisz to sobie znaleźć pansza.

qwerty
22.09.03, 09:41
Piszę z pracy a więc z pamięci... jest w Setupie chyba coś takiego jak FILE NAME (Reset lub Auto) - jak funkcjonują poszczególne opcje?
Sorki że sam nie sprawdziłem ale zaraz po pracy muszę coś pstryknąć więc nie będę miał czasu na eksperymenty a właśnie przypomniała mi się ta wątpliwość...
Pozdr.

qwerty
22.09.03, 15:51
Odzyskałem dostęp do instrukcji więc sprawdziłem - FILE NAME ustawione na Reset daje efekt jaki miałem - aby numery fotek na poszczególnych kartach się nie dublowały musi być ustawione Auto!
Opcja ALL RESET o której pisze Rycho pozwala na zachowywanie ostatnich ustawień aparatu lub każdorazowo aparat początkowo przyjmuje fabryczne.
Pozdrawiam