PDA

Zobacz pełną wersję : Mikołaj



futurix
22.11.05, 14:26
Szanowni Forumowicze,

Chciałbym zrobić kilka zdjęć w przedszkolu na Mikołaja. To przedszkole państwowe gdzie rodzicom sie nie przelewa i chciałbym aby każdy maluch dostał zdjęcie za darmo. Ale dobre zdjęcie.
Jestem fotografem amatorem i moje doświadczenia dotyczą raczej zdjęć w plenerze niż we wnętrzach. Używam C-4000 i statywu.
Zdjęcia byłyby raczej pozowane z Mikołajem np. każy przedszkolak ma swoje zdjęcie przy choince.
Chciałbym poprosić o poradę jak się za to zabrać. Trochę czytałem i analizowałem porady ze storny Olumpus Digital School ale nie jestem pewien. Czy bez zewnętrznego oświetlenia i blendy nie dam rady? Będę mógł spędzić w sobotę kilka godzin jak nie będzie maluchów i zmierzyć światło (u góry jarzeniówki).
Pozdrawiam Piotr

jacek2004
22.11.05, 14:31
futurix minimum powinieneś mieć zewnętrzną lampę z możliwością sierowania palnika w sufit i korzystania z odbitego rozproszonego światła.

qwerty
23.11.05, 22:43
wszystko zalezy od warunkow na miejscu tzn. od swiatła zastanego ale mysle ze jezeli fotki mają byc pozowane to nie powinno byc wiekszego problemu... Jesli masz mozliwosc to przed impreza wybierz sie i poeksperymantuj na miejscu. W przypadku problemow zawsze mozna skorygowac fotki podczas obrobki w kompie :)
Robiłem wiele fotek we wnętrzach, bez dodatkowego osprzetu - moze nie były to dzieła na miare Fotki Wszechczasow ale na tyle dobre ze wzbudziły zainteresowanie nawet jesli nie były nieodpłatne - tym milej powinny zostac przyjęte darmowe fotki ;)
Powodzenia