PDA

Zobacz pełną wersję : Viewer 1,4 kontra Fotoshop Elements 2,0



Hal
20.11.05, 10:02
Od kiedy zacząłem focić w RAWie mam problem polegający na tym że podczas wywoływania RAWu w Viewerze ( plus ewentualne korekty) po załadowaniu do Elementsa muszę przeprowadzać od nowa korekty :( szczególnie kontrast, który jest zdecydowanie mniejszy po załadowaniu na Elementsa . RAWa "sprowadzam " do sRGB i zapisuję jako 8obitowo ...czy coś robię źle?
sRGB polecił mi kolega z Labu który twierdzi że maszyna i tak nie odczyta Adobe RGB podobnie z 32 bit.
Czyżby czekało mnie zbieranie kasy na CSa :? :shock:

Hal
22.11.05, 18:02
No dobra widzę że chyba nikt nie spotkał się z podobnym problemem ....pokombinowałem z ustawieniami i zapisałem plik jako Adobe RGB i jest poprawa :) niestety 32 bit nie mogę załadować :cry:
No cóż będe się pewnie musiał mimo wszystko przestawić na ARGB...

dorian
22.11.05, 20:40
Hal napisz pytanie konkretnie. Ja zrozumiałem że wywołujesz w viewerze i plik jpg wrzucasz do szopa. Każdy program wywołuje rawy inaczej, (inaczej też widzi plik ważna jest kalibracja monitora) np. inny kontrast , ostrośc , kolory itp. nawet bez wprowadzania korekt. Można znalezc w necie i prasie testy programów wtyczka do szopa spisuje się nieźle ale są lepsze. Jest temat na tym forum kto czym wywołuje ja robię to sporadycznie gdyż jestem zadowolony z przetwarzania E1.

Hal
23.11.05, 13:15
Chodzi o to że na Viewerze tylko wywołuję RAW a na Fotoszopie Elemetsie dokonuję poprawek np kadru itp(wszystko to czego nie mogę zrobić w Viewerze) .Plikiem wynikowym z Viewera jest TIFF aby strata była jak najmniejsza niestety zapisująć W sRGB i po załadowaniu na Szopa siada kontrast :( .Monitor mam skalibrowany pod Lab Kumpla (jest OK) więc to nie sprawa monitora z resztą plik z Viewera i Szopa jest oglądany na tym samym monicie.
Dziwna sprawa spotkałem się z tym po raz pierwszy :(

dorian
23.11.05, 20:36
Ja musiałem kalibrować monitor pod Photoshopa CS bo wyskakiwał mi komunikat o złej kalibracji. Zauważyłem też że inaczej (lepszy kontrast , kolory)wygląda fotka w PS CS a inaczej na przeglądarce windowsa. Proponuje zmienić program do rawu polecam Capture one pro. Czyli w viewerze obraz jest o.k a w szopie nie. Może tak jak pisałem programy graficzne różnie "widzą" pliki. Też niedawno zacząłem wywoływać rawy i trochę się zniechęciłem podobnymi problemami np. jak zrobię zdjęcie w rawie to inaczej kolorki wyglądają na monitorku E1 a inaczej w PS CS.Może włączy się ktos do tematu z większym doświadczeniem w cyfrowej ciemni.

Andrzej100
24.11.05, 00:22
Witam.

Prosze w każdym z tych programow ustawic ten sam profil monitora i wszystko bedzie ok.

Pozdrawiam:
Andrzej