PDA

Zobacz pełną wersję : data wejścia E-500 na rynek to 22 listopad



blady
16.11.05, 16:55
Otrzymałem oficjalną i bardzo konkretną informację z Olympus Polska od Pani Joanny z Działu Systemów Obrazowania:

"Uprzejmie informuję, że E-500 bedzie dostepny w sprzedaży od poniedziałku,
poniewaz dostawca opoznia nam dostawę, ze względu na duze zapotrzebowanie
na ten aparat płynące z rynku."

i tym samym na podstawie dalszych informacji w sklepach ma być od najbliższego wtorku. Dlatego nie ma sensu wydzwaniać po sklepach i tracić pieniądze na telefony oraz trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość... (ta ostatnia uwaga jest jak najbardziej do mnie) :wink:

RasteR
16.11.05, 17:03
:evil:

znaczy się Foto-raj ściemnia - nienawidzę tego... wolę najgorszą prawdę niż beznadziejne ściemnianie...

no cóż... kartę pamięci przynajmniej już mam hehehe :))

blady
16.11.05, 17:10
Nikoniecznie foto-raj ściemnia. Zależy gdzie się zaopatrują. Jeśli przez oficjalnych dystrybutorów Olympus Polska to fotoraj ściemnia, jeśli ściągają to z innego kraju i robią import na własną rękę to może nie koniecznie. Zobaczymy.

Też wolę znać stan faktyczny i już jestem spokojniejszy...

RasteR
16.11.05, 17:18
napisali mi, że do końca tygodnia mają mieć NASTĘPNĄ dostawę i że jestem pierwszy na liście - zobaczymy ;-)

blady
16.11.05, 17:34
ciekawe... następna dostawa... chciałbym dowiedzieć się czy ktoś zakupił już E-500 w Polsce przez jakiegokolwiek dystrybutora (może być foto-raj)??? zaginionych nabywców proszę o zgłoszenie się i pochwalenie się, że udało się zakupić ten aparat i pochwalenie się zdjęciami :wink:

RasteR
16.11.05, 17:56
więc już rozumiesz co miałem na myśli pod pojęciem ściemniania :))

nienawidze tego :)

ewamo
16.11.05, 19:33
więc już rozumiesz co miałem na myśli pod pojęciem ściemniania :))

nienawidze tego :)

Mnie też naściemniali że w poniedziałek został wysłany, tylko że niby z kurierem mają problemy, że może paczka zaginęła :lol: (pewnie tracą już część zamówień bo są tańsze oferty w innych sklepach i stąd ta ściema, żeby przytrzymać klientów).Mimo to zamówiłam jeszcze drugi egzemplarz w Pstryku ( tam powiedzieli prawdę, że jeszcze w ogóle go nie ma , że będzie dopiero w przyszłym tygodniu ), 200 zł. taniej, zobaczymy który będzie szybciej.
pozdrawiam wszystkich oczekujących

blady
16.11.05, 22:08
Mimo to zamówiłam jeszcze drugi egzemplarz w Pstryku

Powiedz mi ewamo po co Ci dwa aparaty :shock: ? Toż to za ponad 6 tys (tyle będzie Cię ta przyjemność kosztować) mogłabyś mieć jeden aparat i fajny obiektyw, albo fajny jeden aparat inny niż E-500 (może coś by się innego znalazło... chociaż wątpię... :wink: )

RasteR
16.11.05, 22:12
przecież ewamo nie kupi 2... :shock:

Po prostu jeden... odeśle...

blady
16.11.05, 22:25
mam moralne obawy czy tak można sobie odsyłać... w końcu zamówienie to rodzaj umowy handlowej zobowiązującej jedną stronę do sprzedaży a drugą do zakupu...

RasteR
16.11.05, 22:30
w regulaminie sklepu jest napisane, że do 10 dni można odesłać towar bez podania przyczyny (pod warunkiem oczywiście, że nie nosi oznak używania).

Ja godzinę temu odwołałem swoje zamówienie w foto-raj i zamówiłem w pstryku.
LEpsza cena no i... mam go na miejscu. Poza tym jeżeli foto-raj mi ściemnia to ja nie chcę u nich kupować i już...

ewamo
16.11.05, 23:31
Mimo to zamówiłam jeszcze drugi egzemplarz w Pstryku

Powiedz mi ewamo po co Ci dwa aparaty :shock: ? Toż to za ponad 6 tys (tyle będzie Cię ta przyjemność kosztować) mogłabyś mieć jeden aparat i fajny obiektyw, albo fajny jeden aparat inny niż E-500 (może coś by się innego znalazło... chociaż wątpię... :wink: )

Oczywiście że wezmę tylko 1 aparat, ten który przyjdzie szybciej :D . Kiedy będę wiedziała że już jest w drodze, to odmówię ten drugi (chyba że wyślą 2 równocześnie :lol: ).
Bez żalu zrezygnuję z Foto Raju, bo zaczęli robić mnie w balona.

femko
19.11.05, 10:46
znaczy się Foto-raj ściemnia...

zadna sciema,
mam ten aparacik od kilku dni,
a kupilem go wlasnie w "foto-raj".

ewamo
19.11.05, 11:04
znaczy się Foto-raj ściemnia...

zadna sciema,
mam ten aparacik od kilku dni,
a kupilem go wlasnie w "foto-raj".

A z jakim obiektywem ? Bo nam chodzi o zestaw 14-45 45-150

No...to podziel się wrażeniami!

femko
19.11.05, 11:40
A z jakim obiektywem ? Bo nam chodzi o zestaw 14-45 45-150

kupilem wlasnie taki zestaw.

wrazenia... otrzymalem to czego sie spodziewalem.
foto reklamowe w namiocie - extra.
plenerowych prawie nie robilem.

prawde powiedziawszy musze sie troche przyzwyczaic,
przeciadlem sie na E-500 z Canona G5. inna bajka :)

RasteR
19.11.05, 12:00
a tak z ciekawości to kiedy dokładnie go zamówiłeś?

femko
19.11.05, 12:47
zamowilem: 5 listopada (sobota wieczor)
przywieziono: 14 listopada
troche to trwalo, ale biorac pod uwage fakt,
ze musieli go sprowadzac to nie jest tak strasznie.

RasteR
19.11.05, 12:50
no widzisz... a ja zamówiłem drugiego listopada...

femko
19.11.05, 12:56
no widzisz... a ja zamówiłem drugiego listopada...

ups... to nieladnie

RasteR
19.11.05, 13:03
trudno :)

zamówiłem w Warszawce (mam do tego sklepu 10 minut samochodem) przynajmniej odbiorę osobiście i ... mam taniej o prawie 200 :)

ewamo
19.11.05, 13:05
Niezłe jaja,ja zamówiłam jeszcze w październiku.
:shock:Dokładnie 26.
Foto raj i tak ściemnia, bo mówili że wysłali,tydzień czasu minął i apart nie doszedł. :lol:

blady
22.11.05, 15:16
dzwoniłem do pstryk.pl - twierdzą, że w tym tygodniu Olympus im nie dostarczy modelu e-500. zarówno pstryk.pl jak i ja nie rozumiem nie dostarczania e-500 do sklepów :evil:
miał być dzisiaj i nie ma. ktoś zrobił mnie w trąbe :!:

jacek2004
22.11.05, 15:20
Pewnie E-500 dobrze się sprzedaje w świecie, a wiadomo że Polska to trzeci świat więc może poczekać :wink:

ewamo
22.11.05, 15:22
dzwoniłem do pstryk.pl - twierdzą, że w tym tygodniu Olympus im nie dostarczy modelu e-500. zarówno pstryk.pl jak i ja nie rozumiem nie dostarczania e-500 do sklepów :evil:
miał być dzisiaj i nie ma. ktoś zrobił mnie w trąbe :!:

Taką samą rozmowę z Pstrykiem mam za sobą. Mówili że to wina dziwnej polityki O.Polska. (???)że może chodzi o spore zapasy E-300 i dlatego opóźniają. W Foto Raju facet obiecał na 100 % że jutro mi ten aparat wyśle (zobaczymy) podobno mają od niemieckiego dystrybutora. Zadzwoń tam i pogadaj.
Z drugiej strony dzwoniłam też do Olympusa i powiedzieli że aparat ma być od dzisiaj w sprzedaży w MM i gdzieś tam chyba jeszcze(???)

Mam tego dosyć, ale cierpliwie czekam.

ewamo
22.11.05, 15:23
Pewnie E-500 dobrze się sprzedaje w świecie, a wiadomo że Polska to trzeci świat więc może poczekać :wink:

Takie wrażenie właśnie odnoszę, ale czyja to jest wina ?

RasteR
22.11.05, 15:25
a ja się w związu z tym zastanawiam nad (za przeproszeniem :twisted: )Nikonem D70s...


Jak ktoś ma mnie gdzieś... to może ja też powinienem go mieć gdzieś...

ewamo
22.11.05, 15:29
a ja się w związu z tym zastanawiam nad (za przeproszeniem :twisted: )Nikonem D70s...


Jak ktoś ma mnie gdzieś... to może ja też powinienem go mieć gdzieś...

A ja nad badziewnyn canonem 350d się zastanawiam.
Ostatnio w sklepie przez szybkę go widziałam i gdybym miała ze sobą pieniądze na 99% złamałabym się.

RasteR
22.11.05, 15:39
Canona miałem w ręce...

nie jest zły (plastik np bardzo mi odpowiada choć wszyscy na niego plują) ale jego ergonomia.... on nie śmierdzi ergonomią :)))

no cóż... jeżeli kupimy C albo N to będziemy się musieli wynieść z tego forum nad czym ubolewam hehe :)

No, chyba, że admin założy dział ROZCZAROWANI POLITYKĄ OLYMPUSA EWAMO I RASTER :)

ewamo
22.11.05, 15:41
:lol: :lol: :lol:

Ja nie chcę się stąd wynosić :cry:

blady
22.11.05, 15:47
Pewnie E-500 dobrze się sprzedaje w świecie, a wiadomo że Polska to trzeci świat więc może poczekać :wink: Takie wrażenie właśnie odnoszę, ale czyja to jest wina ?
ale wina, że się dobrze sprzedaje czy tego, że Polska to trzeci świat? :wink:

Nie wiem czy dłużej czekać... naprawdę... Nie chcę kupować w foto-raju, ponieważ chcę kupić z VAT, z gwarancją PL, z polską instrukcją i chcę odebrać osobiście. fotoraj ma taki full-serwis? chyba nie...

GORĄCA INFORMACJA via email: pstryk już ma ale nie ma instrukcji i nie wolno im sprzedawać. od jutra będą mogli :) [/b]

RasteR
22.11.05, 15:51
to się zobaczy :lol:

jak nie dotknę to nie uwierzę...

ewamo
22.11.05, 15:56
to się zobaczy :lol:

jak nie dotknę to nie uwierzę...

ja też nie uwierzę :lol: :lol: :lol:

blady
22.11.05, 15:58
tiaaa.... o której się umawiamy jutro w pstryk.pl?
Ja będę tam około 16.45. I wychodzę z e-500 albo z Canonem 350d. 350 d obiję gumą, dokupię gripa i będzie dobrze :wink:

Na wszelki wypadek zapiszcie mnie do nowego działu rozczarowanych...

RasteR
22.11.05, 16:24
wiesz co?

ja chyba też tam pojadę i wyjdę albo z D70s albo z E500 :)

andytown
22.11.05, 16:37
Panwowie jeszcze tydzień cierpliwości i zostaniecie w świecie koloró Olympusa.... w stanach sprzedaję się jak ciepłe bułeczki.. i zachłanni amerykanie zawrócili nam transport... prawie z gdyni :wink:

Tyle czekaliśmy to jeszcze tydzień damy radę:)
Tak jest lepiej niż było z e-300 który 3 miesiące po premierze był nie do kupienia:)

ewamo
22.11.05, 16:51
Panwowie jeszcze tydzień cierpliwości i zostaniecie w świecie koloró Olympusa.... w stanach sprzedaję się jak ciepłe bułeczki.. i zachłanni amerykanie zawrócili nam transport... prawie z gdyni :wink:

Tyle czekaliśmy to jeszcze tydzień damy radę:)
Tak jest lepiej niż było z e-300 który 3 miesiące po premierze był nie do kupienia:)

panowie i panie, Andytown, panie też.

andytown
22.11.05, 16:55
Przepraszam... nie chciałem tutaj wprowadzać jakieś segregacji :oops:

Za winy chętnie odpokutuję :wink:

ewamo
22.11.05, 17:09
:twisted: :wink:

RasteR
22.11.05, 20:45
Muszę się wyspowiadać...

Z żalu spowodowanego niedostępnością Oli pomacałem sobie w sklepie Nikusię... i powiem szczerze, że Nikusia w dotyku jest cudowna... :twisted:

Zaczynam się zastanawiać.... Jest DUŻA. Czuć, że ma się w ręku kawał aparatu (a to ważne)...

hmmmm....

blady
22.11.05, 21:25
Niech Cię RasteR Zuiko Olympusa broni przed TAKIMI kosmatymi myślami!!! ---> powtrzaj 10 razy: OLEK OLEK... i oddychaj głęboko przy tym...

ps. cierpliwość staje się moją cnotą czego wcześniej inni u mnie nie zauważyli. dziękuję Ci Oli

andytown
22.11.05, 22:00
Ja przez pół roku sypiałem z Nikusią... nawet były to udane związki... ale po powrocie na łono OLi poczułem znowu co to znaczy mieć fantazje w dotyku:)))

Nikusia lubi się wieszać... a czasami już do końca.... do tego dynamika kolorów jest wyraźnie słabsza:) Choć szybkość AF.. to bestia...ostra bestia...

RasteR
22.11.05, 22:44
no i duża ta Nikusia a tego mi trzeba...


EDIT: tak sobie porównałem na dpreview.com ROZMIARY i... może ta OLA wcale taka mała jednak nie jest... hmmmm.... człowiek jak ma za duzy wybór to kurde się mota jak głupi...

RasteR
22.11.05, 23:53
dostałem emila, że PSTRYK ma już u siebie E500 i że jutro nam je sprzedadzą :)

KaarooL
23.11.05, 08:37
RasteR:

poczytaj o zjawisku zwanym blooming - to specjalność N...

KaarooL
23.11.05, 08:38
RasteR:

poczytaj o zjawisku zwanym blooming - to specjalność N...

RasteR
23.11.05, 14:13
ale jak rozumiem blooming dotyczy wszystkich matryc CCD przy określonych warunkach robienia zdjęcia...?

chyba, że się mylę...

femko
23.11.05, 15:39
czekajcie, czekajcie.
naprawde warto.
juz sie z E-500 troche oswoilem i coraz bardziej mi sie podoba.

maras
23.11.05, 16:32
femko podaj trochę szczegółów o wizjerze.

femko
23.11.05, 17:06
wskaznik AF i menu wyswietlane w wizjerze
identyczne jak w E-300.
reszta... zalezy na co patrzysz :lol: :lol:

andytown
23.11.05, 17:18
a jak jest z tym nieszczęsliwym opóźnieniem? migawki i ustawieniem ostrości?

maras
23.11.05, 17:20
dołączam się do pytania o ostrość przy kiepskim oswietleniu , przy próbie manualnego ostrzenia

femko
23.11.05, 17:44
co do opoznienia migawki, spodziewalem sie czegos tragicznego.
IMHO dziala tak jak w wiekszosci lustrzanek.
moze sie nie znam :wink:
kiedys bawilem sie sonym (nie pamietam modelu - obrzydlistwo)
znajomy, wlasciciel aparatu, wrecz chwalil sie jaki to on jest zajefajny
ze nie ma opoznienia migawki i wogle.
moje zdanie.... za darmo nie chcialbym tego szajsu :!: :!:
ustawienie ostrosci AF, wrecz niemozliwe, aparat od razu reagowal wyzwoleniem migawki.
ja tam wole "po staremu" :wink:
co do ostrzenia, nie mam jeszcze zdania.
nie robilem zbyt wielu fotek na zewnatrz.
brzydka pogoda wrecz zniecheca do robienia fotek,
a i pracy zawalisko sie zrobilo.
w namiocie z ustawieniem BW, a cala reszta "manual" (1/125 sek. F 5,6, swiatlo: 2 kiepskie zwykle halogeny po 500W) jest rewelacyjnie.
mam problemy z ustawieniem ekspozycji,
pomiarem swiatla w trybie "program",
ale mysle ze to wina moja, a nie aparatu :)