PDA

Zobacz pełną wersję : Co się stało z tym zdjęciem ?



lepmity
14.11.05, 17:44
E1 mam dopiero kilka dni, ale już pirwszego dnia przeprowadziłem test matrycy. Po wprowadzeniu foto do kompa każdy by został smutasem. Aby się upewnić zrobiłem wiele testowych ustawień z wysokim ISO, przy słabym oświetleniu. Oczywiście przeciętne zdjęcie nie ujawnia defektu - ale przy dużym powiększeniu ciemne partie nawet ISO 100 pokażą wadę. Myślę że każdy powinien sprawdzić swoją matrycę. Dzisiaj odesłałem aparat do serwisu. Będę informował co i jak. Dołączam testowe foto obrazujące skazę na matrycy:

http://arturo.serv01.net/olympus/upload/pliki/Przemko1.jpg

MichelCat
14.11.05, 23:10
faktycznie jakby jedna linia (kolumna) pikseli nie działała do końca

Silwe
15.11.05, 00:58
A na jakim ISO robiłeś to zdjęcie zamieszczone ??

lepmity
15.11.05, 01:55
A na jakim ISO robiłeś to zdjęcie zamieszczone ??
==========================================
Zapisz zdjęcie u siebie na dysku i kliknij prawą myszą na nie, a następnie na właściwości - i odczytasz wszystkie parametry na jakich było robione. Czym większe ISO, tym lepiej widać problem. Tutaj było 1600

lepmity
15.11.05, 02:05
Kto mnie przekona do E1??
==============================
Sprawa jest trudna... Jeśli sam nie zrozumiesz wyższości E1 nad wymienionymi, musisz zacząć czytać n.p. forum Nikona D70, i innych - a być może po analizie dostrzegniesz wyższość E1. Tego Tobie życzę gdyż w przeciwnym wypadku będziesz w dylemacie.

Draxan
15.11.05, 10:03
Kto mnie przekona do E1??
==============================
Sprawa jest trudna... Jeśli sam nie zrozumiesz wyższości E1 nad wymienionymi, musisz zacząć czytać n.p. forum Nikona D70, i innych - a być może po analizie dostrzegniesz wyższość E1. Tego Tobie życzę gdyż w przeciwnym wypadku będziesz w dylemacie.

tu chyba ktos odpisal nie w tym poscie co trzeba.

Joki
15.11.05, 11:31
Ewidentnie uszkodzona matryca lub przetwornik A/D. Jedno z doprowadzeń nie działa. Widać na którym pikselu się zaczyna, a później reszta w postaci linii.

jacek2004
16.11.05, 15:36
lepmity kupowałeś nowego E-1 czy z drugiej ręki? Ciekawi mnie czy taki bubel mógł wyjść z fabryki.

lepmity
16.11.05, 16:46
Całkiem nowy - a wadę wykryłem już pierwszego dnia. Jest w serwisie, zobaczymy jakie będą kroki...

Draxan
16.11.05, 20:35
z takim czyms to pownienes dostac od sklepu nowa sztuke do 5 dni wymiana od reki, polskie prawo, chyba ze aparat z innego zrodla, a dwa lipa bo nie do dodstania juz

Andrzej100
17.11.05, 00:09
z takim czyms to pownienes dostac od sklepu nowa sztuke do 5 dni wymiana od reki, polskie prawo, chyba ze aparat z innego zrodla, a dwa lipa bo nie do dodstania juz

Nie ma takiego prawa niestety od ponad 10 lat.

Pozdrawiam:
Andrzej

Draxan
17.11.05, 09:49
z takim czyms to pownienes dostac od sklepu nowa sztuke do 5 dni wymiana od reki, polskie prawo, chyba ze aparat z innego zrodla, a dwa lipa bo nie do dodstania juz

Nie ma takiego prawa niestety od ponad 10 lat.

No to za dlugo zyje na tym swiecie :D
Czyli kupujac towa z wada ukryta nie przysluguje m wymiana go od reki na nowy albo zwrot pieniedzy ? Wydaje mi sie ze to cos jest zapisane w prawach konsumenta

robin102
20.11.05, 12:13
A to niefart się przydarzył. No coż najlepszym producentom się może zdarzyć. Jakby to był towar na USA to by napewno tam nie trafił z taką wada , ale do nas do republiki bananowej ????
Trzymam kciuki za wymianę aparatu. Jakby były problemy to podpowiem jak całkowicie "postawić" aparat w stan nieużyteczności. Wtedy wymienią !!!

dzemski
20.11.05, 14:48
Prawo wymiany jak najbardziej przysluguje, w dodatku mozna oddac sprzet w przeciagu 7 dni od daty zakupu nie podajac przyczyny. To konsumenckie prawo europejskie obowiazujace takze u nas :)

kerry
21.11.05, 08:45
Prawo wymiany jak najbardziej przysluguje, w dodatku mozna oddac sprzet w przeciagu 7 dni od daty zakupu nie podajac przyczyny. To konsumenckie prawo europejskie obowiazujace takze u nas :)
A to nie dotyczy przypadkiem towarów kupionych poza siedzibą firmy (handel obnośny, zakupy przez internet, telezakupy)? I chyba jest to dziesięć dni a nie siedem :idea: