PDA

Zobacz pełną wersję : E300 - pojemność CF i M.Drive - Pilne



Magus
5.11.05, 12:56
Klubowicze, znów potrzebuję waszej pomocy.

Nie mogę znaleźć jakie są maksymalne wartości pojemności dla kart
CF
CF II
MicroDrive

W zestawie z E-300 była karta 2,2 gb, niby CF II (jest na niej napisane CF+ II 2,2GB magicstor), ale z wyglądu, śrubki itd, przypomina raczej Microdrive. Robiąc zdjęcia wszystko jest ok, jak tylko podłaczy się aparat do kompa w celu szczytania zdjęć, na komie wyswietla się, że karta pusta lub uszkodzona. Po odłączeniu aparatu, ogladjąc zdjęcia na LCD wyskakuje komunikat "Card Error".

Jakie mogą być tego przyczyny??

PS> Myślałem, że karta jest zepsuta i od reki w Fotoekspercie wymienili mi na taka samą funkiel nówkę i dzieje się to samo.

PPS> Z innymi CF, np 512 czy 1GB kingston Elite Pro wszystko działa jak należy.

PPPS> Jutro bedę w Krakowie i mogę ją reklamować lub wmieniać, tylko muszę wiedzieć dlaczego, proszę Was o pomoc.

Magus
5.11.05, 13:11
Wyczytałem, że CF+ II to to samo co MicroDrive, Więc ta sama budowa. Prawda to?

Oatl
5.11.05, 16:04
Z tego co wiem, to Magicstor robi tylko microdrive'y, nie robi "zwykłych" CF. Jestem pewny, że to co masz, to microdrive. Magicstor nie jest dobrą firmą jeśli chodzi o jakość, tyle że tania. Być może stąd problemy.
Dobre microdrive'y robi Hitachi.

Jeśli inne CF chodzą u Ciebie dobrze, a tylko Magicstor świruje, to jasne, że coś z nim nie tak i powinieneś wymienić, jeśli możesz to na jakąś inną firmę.

Masz jeszcze inne wyjście: nie podłączaj aparatu do komputera, ale zczytuj kartę przez osobny czytnik. To powinno działać. Wada tego taka, że trzeba kartę przekładać, a microdrivy są delikatne.

robin102
5.11.05, 17:32
Jesli to nwy aparat to ma softa1.1 Załaduj mu ze stronki producenta wersje 1.3 i będzie po problemie wnosi ona aktualizacje do współpracy z dużymi i szybkimi kartami. Mi z ultra szybkim pretekiem też nie chodziło . Zaktualizowałem soft i jest cacy . Śmiga jak burza. Pamiętaj przy aktualizacji o naładowanym akumulatorze. Powodzenia

Draxan
5.11.05, 22:58
oj, microdrive jak nic, ja bym sie z tego moment wycofywal

to "dysk twardy" jeszcze bardziej wrazliwy niz te 2,5", a mnie juz nie raz upadly na podloge CF`ki i przezyly b im to nie grozi, A sam pomysl co sie stanie jak upuscusz dysk twardy.

Magus
5.11.05, 23:54
Zapomniałem napisać, że aparat ma soft 1,3 - pierwszą rzeczą, którą zrobiłem była aktualizacja softu.

Przez czytnik, po otrzymaniu komendy "card error" też nie idzie.