PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna struktura po zrobieniu zdjęcia e-1!!!



Martinos
31.10.05, 14:04
Pomóżcie może ktoś miał podobny problem z E-1. Przy fotografiach gdzie pojawiają się czerwone powieszchnie ujawnia się dziwna struktura pikseli cos podobnego do mozaiki!!!Problem najbardziej jest widoczny przy sporym powiększeniu tzn ok 1:1!!!nie mówiąc już o większym!!

KaarooL
31.10.05, 14:41
a słyszałeś o czymś takim jak szum w ciemnych partiach, przy słabym oświetleniu??? po prostu obniż ISO albo doświetl kadr jak należy... lampy pewnie nie posiadamy, co?

chyba największą krzywdą dla tego modelu jest tak drastyczny spadek ceny - potem człowiek czyta takie teksty i wymięka...

Martinos
31.10.05, 14:55
Zapomniałem dodać że struktura pojawia się przy najniższych czułościach iso 100 i wcale sie nie poglębia wraz ze wzrostem iso!!! I to wcale nie wygląda jak szum bo ma postać mozaiki!!!I sruktura pojawia się tylko i wyłącznie na czerwonych powieszchniach więc nie ma to nic wpólnego z zaszumieniem!!!może teraz ktoś potrfi pomóc ?

fotomic
31.10.05, 15:02
Martinos , może jakieś zdjęcie poglądowe ? albo wycinek 1:1 ?

KaarooL, doszedłem do tego stwierdzenia jużbardzo dawno i niestety to prawda .

nex
31.10.05, 15:06
chyba największą krzywdą dla tego modelu jest tak drastyczny spadek ceny - potem człowiek czyta takie teksty i wymięka...

A zawsze wydawało mi się że ludziska na tym forum są bardzo tolerancyjni :evil:

Martinos
31.10.05, 15:37
Ekspert od e systemu stwierdzil ze moze to byc problem z procesem przetwarzania danych [/b]

Martinos
31.10.05, 15:49
w jaki sposób dodać fotkę na forum ?

NimnuL
31.10.05, 16:24
A ja sadze, ze to po prostu wynik kompresji JPG ustawionej na max.

Draxan
31.10.05, 16:58
w jaki sposób dodać fotkę na forum ?

poczytaj regulamin, jest tam o tym info punkt 9



9. Specjalnie dla naszego forum zalozone zostalo konto ftp na ktore mozna wrzucac fotografie, ciekawe programy jak i swoje avarty.
Oto jego Namiary:

adres serwera: arturo.serv01.net
login: olympus@arturo.serv01.net
haslo: olympus123

Pamietaj przy dodwaniu nowych rzeczy na ftp nie przesadzaj z objetoscia jak i nazywaj odpowiednio dodawane aplikacje (unikaj nazw ze spacjami! zamiast spacji w nazwie daj "_").
Zle nazwane programy itp. beda usuwane.
Adres do twojego pliku bedzie mial adres: http://www.arturo.serv01.net/olympus/nazwa_pliku

Jesli nie potrafisz obslugiwac klienta ftp mozesz skorzystac ze strony www: http://www.arturo.serv01.net/olympus/upload/

a regulamin jest pod adresem
http://www.olympusclub.pl/forum/viewtopic.php?t=4798

robin102
31.10.05, 19:39
A widzisz tą strukture na kolorze czerwonym na papierze czy tylko na monitorku ???? bo to dwie zupełnie inne bajki mogą być.

tymin3
31.10.05, 21:08
Pomóżcie może ktoś miał podobny problem z E-1. Przy fotografiach gdzie pojawiają się czerwone powieszchnie ujawnia się dziwna struktura pikseli cos podobnego do mozaiki!!!Problem najbardziej jest widoczny przy sporym powiększeniu tzn ok 1:1!!!nie mówiąc już o większym!!


jedyne co mi przychodzi to problem z raw w Photoshopie w wersji.... chyba CS problem byl opisany na dpreview.com http://www.dpreview.com/reviews/olympuse1/page18.asp

wiec pytanie czy robisz w RAW czy JPG?

irek50
31.10.05, 21:17
Potwierdzam , że występuje ten problem z czerwonym kolorem w E1 . Przy robieniu kwiatków w słońcu kilka razy to zauważyłem !!!

Oatl
31.10.05, 21:19
na jakimś forum widziałem podobny problem, okazało się że tamten człowiek tak bardzo powiększał fragmenty zdjęcia, że widział kwadraty pikselów. Pytał się czy z aparatem coś nie tak...

irek50
31.10.05, 21:34
Potwierdzam , że występuje ten problem z czerwonym kolorem w E1 . Przy robieniu kwiatków w słońcu kilka razy to zauważyłem !!!--Efekt powoduje jakby duże zakłócenie rozdzielczości w obszarach o intensywnym czerwonym zabarwieniu ---Nie sprawdzałem na wydruku, lecz w skali 1:1 (actual piksels)--Pewnie wydruk tę wadę praktycznie ukryje z powodu skali odwzorowania...
(Uzupełnienie: Sprawa wyjaśniona --błąd w Photoshopie 8 )

chomsky
1.11.05, 09:00
Może to wina oprogramowania, które nie radzi sobie z pilkami Olka. Popróbujcie na Olympus Viewer.
Cześc.ch.

Martinos
1.11.05, 12:41
Problem z czerwonym kolorem zauważyłem przy plikach raw i tylko jak dotąd na monitorze komputera na wydruku nie sprawdzałem!!

tymin3
1.11.05, 15:06
Problem z czerwonym kolorem zauważyłem przy plikach raw i tylko jak dotąd na monitorze komputera na wydruku nie sprawdzałem!!

A w czym te rawy "wywołujesz" w Olympus Viewer czy w innym programie?

Martinos
1.11.05, 19:02
Ostatnio były obrabiane w cs i tak to wła

Martinos
1.11.05, 19:04
ale problem zniknął jak obrabiam w olympusie !!! dzięki

black_bird
14.05.06, 21:33
Ostatnio były obrabiane w cs i tak to wła

Tez to zauwazyłem, obróbka raw w PS i przejscie do jpg - przy powiekszeniach ujawnialy strukture labiryntową ;) myslalem, ze to jakby odcisk matrycy :-DD ale zabawy z tym było, nawet o UFO gadali, pozdrowka

dobas
14.05.06, 21:48
Witaj
Jeśli mówisz o takiej mozaice jak TU. To masz to opisane właśnie TU.

http://www.olympusclub.pl/forum/viewtopic.php?t=6419

nawet zdjęcie poglądowe jest.

i rada w 100 % skuteczna w PS2 problemu nie ma w Olympus STUDIO również

pozdrawiam

dobas