PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie kupic?



chomsky
20.10.05, 17:14
Gdzie kupić lub dostać zatyczkę- zaślepke w fomie zakręcanego kółeczka do gniazda zewnetrznej lampy blyskowej w E1. Sama się gdzieś odkręciła i posiała.
Cześc.Ch.

fotomic
20.10.05, 17:49
Coś czuję że tu pomoże tylko centrala Olka.

krassnal
20.10.05, 18:04
chomsky:robimy deal : ja ci daje zatyczke , ty mi dajesz zuiko 14-54 :D :D stoi? mysle ze to rozsadna propozycja :wink:
pozdrawiam

Morley
20.10.05, 19:00
Oczywiście jako, ze to moj pierwszy post to ja się oficjalnie witam... Widze kurde kupa znajomych paszczaków...

A co do tematu. Chomsky, heh... W sobote na kolanach parenaście minut po lubelskim Podzamczu... Cholerne zaslepki, myślalem że to tylko mi się zdarzyło... Jakaś wadliwa seria... :wink:

jacek2004
20.10.05, 21:34
Hmmm, chyba będę musiał oglądnąć swojego E-1 :wink:

Chomsky zorganizuj zlot posiadaczy E-1 :wink: może jakaś się odkręci :D

Oleczek
20.10.05, 22:23
Tak jak Morley dzis mam swoj debiut na forum i wszystkich WITAM

I to chyba plaga jakas :cry: , ale mi tez sie ta zaslepka posiala przeszukalem cala chate , samochod ,ale pewnie zaginela w "akcji"

Jeronimo
20.10.05, 23:19
witam wszystkich nowych forumowiczow i przypominam ze od POWITAN jest specjalne forum (dzial) :!:

tymin3
20.10.05, 23:28
Coś czuję że tu pomoże tylko centrala Olka.

A cena z tej centrali to zapewne jakies 120 zł :] lepiej plasteliną zapchać, a tak powaznie to bez tych zatyczek e1 traci swoją "wodoszczelność"?.... chyba nie, czy sie myle?

chomsky
21.10.05, 10:17
Tymin- wlaśnie mysle o tej wodoszczelności!??! Bo zatyczka to mi w sumie wisi. Czy w papierach Olka znajdę adres centrali? Cholera znaowu muszę grzebać! O Krassnal, nie zamienie się, zanienię chętnie 14-54 na 50-200!
Kurcza to nie plaga, to cos takiego jak oczodoly muszlowate w Canonach. Jest i nie ma i zawsze po akcji w krzakach. Moze jakiś pomysl?
Uważajcie na swoje!
Cześc.Ch.

fotomic
21.10.05, 11:35
chomsky : wal do olympus polska. W sumie matówki tak strasznie nie są drogie. No ale tak ze 100zł to trzeba szykować.

P.S. swoją droga to ciekawe czy aparat traci na sowjej szczelności.

KaarooL
21.10.05, 12:37
to jest jedna z niewielu rzeczy jakie można zarzucić budowie E-1. te dwa korki po lewej. gdyby tak nie wystawały...

jak kupicie, napiszcie gdzie i za ile. takie coś można kupić nawet "na zapas". kwestia gdzie i za ile... w sumie - jeśli będzie możliwość - obadajcie jedną i drugą...

zalewiak
21.10.05, 14:38
Ja swoją posiałem już ze 3 miechy temu.Pisałem do centrali-brak odpowiedzi.Znalazłem w pracy drugą od E-10,dokreciłem mocno i git.

chomsky
21.10.05, 16:40
Zalepie silikonem i tyle, tego gniazda i tak nie używam.
Cześc.ch.

Oleczek
21.10.05, 17:41
chomsky wiesz mam te same mysli czarny silikon i bedzie git :D

LubMich
24.11.05, 23:36
tak jakby czynnie wlaczam sie w ten temat.. tj szukam juz conajmniej jednej zatyczki.. komus udalo sie doszukac tych koreczkow?

nurek
25.11.05, 09:17
A ja poprostu przy każdym czyszczeniu aparatu i przed wyjściem w teren dokręcam i to dość mocno te swie zaślepki i nie ma tematu.
Szczerze mówiąc to nawet się jeszcze nie poluzowała. No przynajmniej jeszcze od 2 mieś. :D

Tak mi się teraz skojarzyło że w telefonach kom. są takie gumowe zaślepki od zewnętrznej anteny. Może cosik takiego by przypasowało :?: Chociaż tymczasowo.

Swoją drogą też jestem ciekawy kto, gdzie i za ile znajdzie taką zatyczkę?

chomsky
25.11.05, 10:05
Kombinuje sie fajna sróbke o takim gwincie- najlepiej czarną! I boruje sie w niej dziurke tak by sie dala wkrecic ( by bolec gniazda wszedl w nia) potem leciutko silikonik i heja. sprawdzone.
czesc.ch.

fotomic
25.11.05, 10:32
Ja patrzyłem u siebie to te zaślepki są tak zakręcone że miałem problemy z odkręceniem.

Marek J
25.11.05, 10:41
Bardzo ciekawa sprawa ponieważ mi sie nigdy nic podobnego nie przytrafiło. Natomiast w sklepie firmowym Olympusa w Gdańsku jest kit E1 za cenę 3,6 tys. 1 szt. i brakuje mu dwóch zaślepek, gdy zwróciłem na ten fakt uwagę, załoga sklepu wykazała zdziwienie, następnie poszukali w pudełku i stwierdzili że widocznie nie było.
Taki wybrakowany egzemplarz. ;)

jacek2004
25.11.05, 10:56
Dobra cena :wink:

P
25.11.05, 11:05
... Natomiast w sklepie firmowym Olympusa w Gdańsku...
Żartujesz... Jest taki? Gdzie?

Draxan
25.11.05, 11:40
wlasnie gdzie ? jakis adres albo nr tel ?

Marek J
25.11.05, 12:08
Sklep znajduje sie naprzeciwko Dworca PKP w Centrum Handlowym Madison. Numer tel. znalazłem kiedyś pośród sklepów autoryzowanych Olympusa jak odnosiłem sie z zakupem E1, a było to dawno temu. Wyszukałem go na stronie bodajże E system, w tej chwili go nie mam ale proponuję poszukać lu zadzwonić do Olympus Polska, tam napewno go podadzą.

P
25.11.05, 12:17
Aaaacha... to masz na myśli sklep firmowy Nikona, który sprzedaje również Olympusa. A już myślałem... :)

Marek J
25.11.05, 12:46
Aaaacha... to masz na myśli sklep firmowy Nikona, który sprzedaje również Olympusa. A już myślałem... :)
No chyba Olympusa który sprzedaje Nikona i Canona, bo na witrynie sklepu dużymi literami wypisane jest OLYMPUS, jest to ten sklep w pasażu. Wychodząc z Dworca tunelem w kierunku Hotelu Heweliusz, wchodzisz po schodach tak jakbys chciał pójśc do Teranova. Niestety nie ma sklepów firmowych w trójmiescie tylko jednej marki, nawet firmowy Canon na przeciwko młyna posiada obecnie asortyment różnych producentów.

P
25.11.05, 13:02
W/g mojej wiedzy jedyny sklep foto w Madisonie to ten http://www.madison.gda.pl/popup_index.html/katalog_sklepow.html?d=66 Mówimy chyba o tym samym prawda? :)

Marek J
25.11.05, 14:05
W/g mojej wiedzy jedyny sklep foto w Madisonie to ten http://www.madison.gda.pl/popup_index.html/katalog_sklepow.html?d=66 Mówimy chyba o tym samym prawda? :)
Widzisz moja dziewczyna podpowiedziała mi że to Madison, a ja tak napisałem. Madison to dom towarowy, a Centrum Handlowe o którym piszę znajduje się przy Holyday Inn.

P
25.11.05, 23:34
Czyli koło Empiku. Jutro się tam przejdę.

P
26.11.05, 21:31
Byłem. Niestety to nie jest sklep firmowy :( Rzeczywiście mają E-1 + 14-54 za 3599. Jest też 50-200/2.8-3.5 za 3599. Aparat, jak wspomniał Marek J, bez zaślepek... Obiektyw zaś jeździł ponoć na jakieś pokazy stąd niska cena, chociaż w/g sprzedających jedyne ślady używania można znaleźś w okolicy mocowania do statywu. Na sprzęt jest oczywiście 2 lata polskiej gwarancji. Nie powiem, żebym przeszedł obok niego obojętnie, ale... to jest wielki obiektyw! W sumie kosztuje spoooro, do plecaka mi się nie zmieści i nie znajduję, szczerze mówiąc w swojej amatorszczyźnie uzasadnienia do jego zakupu. Chciałem go głównie portretowo wykorzystywać, ale chyba mi przeszło... Skupię się na 50tce f/2 a do innych rzeczy 40-150 mi wystarczy. No chyba, że jakiś cud finansowy się zdarzy :)
Gdyby ktoś był zainteresowany,Chomsky?, podaję nr telefonu do sklepu: 058 305-53-12

chomsky
27.11.05, 15:06
Dzięki- bedę ściągał ze Stanów, raczej na wiosne przed sezonem. Na allegro jest E1 z 50-200 za 4700 ale bez papierow.
cześc.Ch.

KaarooL
28.11.05, 14:49
byłem w tym sklepie!!! zayebisty klimat, w gablotach różne marki a w najbardziej wyeksponowanej gablocie znalazłem E-1 kit i dwa komplety E-300 kit -> to się nazywa sklep.

a E-1 pewnie ludzie "oglądali" i tak go obejrzeli że został bez korków. widzę że sam muszę zadzwonić w parę miejsc bo nikt nic nie ustalił w kwestii dostępności...

a jeśli korków nie ma, to można utargować ze 200, także działajcie jak kogoś interesuje ten rodzynek.

jps
28.11.05, 16:51
Ten sklep to czasem nie jest Foto Stop czy jakos tak?