PDA

Zobacz pełną wersję : SD Pretec a Sandisk



Rick van Dyke
17.10.05, 20:33
Oglądam w sklepach internetowych karty pamięci SD. I co mnie dziwi. Otóż jest karta SD Ultra II z prędkością zapisu 9mb/s, jest też Pretec Cheetah o prędkości 14-20mb/s (różnie piszą więc nei wiem ile jest dokładnie).
Karty o tych samych pojemnościach są praktycznie w tych samych cenach.
Troszke to dziwne skoro Pretec jest prawie 2x szybszy. SanDisk wiem, że dobrą firmą jest. Ale o Pretecu nic nie wiem. Która lepsza? Oświećcie mnie :)

qwerty
18.10.05, 07:22
nie wiem jak sprawa wygląda z innymi kartami gdyz sam uzywam jedynie SM ale własnie... jesli miałem jakieskolwiek powody do niezadowolenia to własnie z kartami SanDiska które dwukrotnie w trakcie sesji mi sie zawiesiły (?) będąc wypełnione w 20-30% (na szczescie fotki udało sie odzyskac). Karty Preteca nie sprawiły mi zadnego zawodu a uzywam kart obydwóch producentow od 2 lat naprzemiennie. Pzdr.

Jeronimo
18.10.05, 14:11
uzywam 1GB Scandiska w PDA (przegrywam fotki z karty na karte) lub filmy itp. w czytniku - wszytko chodzi ladnie.

Rick van Dyke
19.10.05, 20:10
Dzięki za odpowiedzi. Sprawa się wyjaśniła.
Z tego co się dowiedziałem to Pretec ma słabe karty i nie osiągają prędkości podawanej w specyfikacji.
Ja sam do SanDiska mam duże zaufanie. Mam xD tego producenta, miałem Memory Sticka w Sonym. I nigdy nie było żadnych problemów...
ALe z powodów finansowych i tak będe musiał się zadowolić kinstonem :?