PDA

Zobacz pełną wersję : AF Iluminator w c5050



Setka
9.09.03, 21:08
Czy ktoś ma bliższe dane na temat tego ustrojstwa? Np.jaki to ma zasięg,bo chyba nie za duży. Z trzech metrów ma problem ze złapaniem ostrości.Na czym to polega? Zamiast tego pomarańczowego pieprzyka mogliby włożyć jakąś porządną diodę świecącą na biało,nie wiem jak to działa.Ja wiem ,ktoś powie ,że szukam dziury w całym ,ale mówię jeszcze raz :na tę klasę TO ZA MAŁO!!! Dzisiaj wywołałem pierwsze zdjęcia w Agfie są niezłe,jednak czasami AF się nie wyrabia.

bazi
10.09.03, 01:23
Heh, fakt... Ja tez mam mieszane uczucia przy foceniu z illuminatorem :| focus jezdzi, jezdzi i w koncu nie lapie ostrosci jak powinien... Moze przy fotkach w trudnych warunkach niezawodny bedzie laser-pointer? ;)

Setka
10.09.03, 16:11
Bazi ,chodzi ci o te zabawki za 15 zeta,co wyświetlają kropki czerwone lub różne kształty? Gdyby to było możliwe to taki AF Ilum...miałby pokaźny zasięg.Ciekawe czy to działa? :lol:

bazi
10.09.03, 20:48
Tak, wlasnie chodzi o te zabawki :mrgreen: Widzisz... te pointery maja dobry zasieg i swiatlo jest bardzo jasne, wiec kierujesz takiego [najlepsze sa takie z nakladkami, np. gwiazda, serce itp.] na obiekt i ustawiasz ostrosc, aparat lapie b. dobrze taki obraz i poprawinie 'ostrzy' ;) Juz byla mowa o tej metodzie tutaj na forum, ale sam jeszcze nie sprawdzilem. Najwyzszy czas... ;)

BTW Soniak ma laserowy pomiar ostrosci... pozazdroscic 8) Moze nasz admin sie pochwali ;)

RakuKrak
11.09.03, 08:13
Tak, wlasnie chodzi o te zabawki :mrgreen: Widzisz... te pointery maja dobry zasieg i swiatlo jest bardzo jasne, wiec kierujesz takiego [najlepsze sa takie z nakladkami, np. gwiazda, serce itp.] na obiekt i ustawiasz ostrosc, aparat lapie b. dobrze taki obraz i poprawinie 'ostrzy' ;) Juz byla mowa o tej metodzie tutaj na forum, ale sam jeszcze nie sprawdzilem. Najwyzszy czas... ;)

BTW Soniak ma laserowy pomiar ostrosci... pozazdroscic 8) Moze nasz admin sie pochwali ;)

ja troche testowałem i jak na razie sie sprawdza - jedynie na ludzi jeszcze nie rzucałem "lasera" ;)

bazi
11.09.03, 16:03
Nic sie nie stanie ;) Jedyne o czym trzeba pamietac, to to, zeby nie swiecic po oczach 8)