PDA

Zobacz pełną wersję : E1 +kingston elite pro/ku przestrodze/



anwas
28.09.05, 14:20
Może to jakiś odosobniony przypadek ale: Zakupiłem nową Kingston 512 mb elite pro.Sformatowałem w aparacie oczywiście i zrobiłem 47 fotek.W międzyczasie kasowałem robiłem nastepne itd...Wszystkie robiłem w Raw/myslę ze to nie miało znaczenia/Na liczniku została 1 fotka i jadąc sobie rowerem postanowiłem zrobić zachód słońca.Pstryknąłem patrzę na ekran-prześwietlone nieco.Więc ją skasowałem.I WTEDY na wyświetlaczu pojawił się CARD ERROR a na górnym w aparacie F.Nie pomogło NIC!!!/karta była po raz pierwszy w użyciu w ogóle,może to ma jakieś znaczenie/Jako że zdjęcia nie były istotne sformatowałem na nowo kartę.Zapełniałem już cztery razy próbowałem kasować pierwsze,ostatnie i inne fotki-wszystko gra.Może miał ktoś coś podobnego....

Hal
28.09.05, 20:22
Ja stosuje "zwykłe" Kingstony i poza okazjonalnymi (dwoma)zawieszeniami aparatu w ciągu trzech miesięcy użytkowania wszystko działa poprawnie.Słyszałem od znajomego że Kingstony to nie najleprze rozwiązanie do Olka.

Kanciaty
28.09.05, 20:42
Witam
Osobiście używam karte CF 512 Elite Pro przy Olympusie e-300.
Nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości.

nex
28.09.05, 21:22
Mam kartę CF 512 Elite Pro z E-1 i również najmniejszych problemów :!:

wideos
28.09.05, 21:59
Miałem podobny przypadek co anwas i na takim samym zestawie E-300 + kingston 512 elite pro. Tylko karta nie była nówka przeszła już kilkanaście cykli ok 2500 zdjęć i nagle pech na ślubie u znajomej. Format karty pomógł tylko na chwilę ok. 10 fotek i od nowa to samo ,,CARD ERROR" , i jeszcze raz format i jeszcze raz to samo CARD ERROR. Dopbrze, że to nie ja byłem tym głównym od fotek. Kartę reklamowałem i na razie wszystko hula. Dokupiłem jeszcze 1GB elite pro kingstona i jestem w trakcie testów.
pozdrawiam wideos

mietix
29.09.05, 08:00
Ja miałem taki przypadek dwa tygodnie temu. Robiłem zdjęcia na ślubie (E-1+Elite Pro 512) i po zapełnieniu gdzieś połowy karty wyskoczył CARD ERROR. Włożyłem drugą i całą zapełniłem bez problemów. Tamtej nie formatowałem bo musiałem zdjęcia odzyskać (pani młoda by mnie chyba zabiła) i odzyskałem. Kartę zareklamowałem a sprzedawca powiedział że może to być konflikt z tym aparatem, chyba zmienię na jakiegoś szybkiego Sandiska lub Preteca żeby to już się nie powtórzyło bo szkoda zdrowia na te nerwy.

Jeronimo
29.09.05, 08:27
Osobiście używam karte CF 512 Elite Pro przy Olympusie e-300.
Nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości.potwierdzam! mam 2x512

pozdro

Joki
29.09.05, 09:48
Moja co prawda śmiga już prawie rok, ale wszyscy bez wyjątku znajomi, którzy mieli Elite Pro, wymieniali ją na gwarancji już przynajmniej raz, bo niektórzy nawet trzy razy. Jedyna różnica to fakt, że oni kupowali je znacznie wcześniej ode mnie (pewnie inna seria) i były to 512Mb a nie 1Gb.

Condor
29.09.05, 12:02
MOja 512MB smiga od kwietnia i tylko raz sie aparat zawiesil, ale chyba przez obiektyw zle zamocowany. Widac ze pewnie wszystko zalezy od danej serii kart, na jaka sie mialo nieszczescie trafic.

ghost4
9.10.05, 14:55
Ja również mogę powiedzieć, że moja 1024 MB ELITE PRO HIGH SPEED " chodzi " rewelacyjnie, zero zastrzeżeń.
Pozdrawiam
Andrzej

9.10.05, 21:46
J mialem tak jak kupilem dla kolegi a stanach karte 256 do olka.Karta przestala funkcjonwoac po ok 2 tygodniach. Z tym ze to byla karta olympusa.Sprzedawca karte wymienil.

Avalon
9.10.05, 22:12
Elite Pro 1GB i E 1 chodzi bez najmniejszych kłopotów od stycznia 2005. Również 256 tej firmy daje sobie radę.

RZArt
10.10.05, 08:29
Jak widać z wcześniejszych wypowiedzi, problemy raczej występują na kartach 512, a i to nie na wszystkich. Trochę mnie to uspokoiło, ponieważ od 2 m-cy używam 1GB i przestroga w temacie zaniepokoiła mnie.
Na wszelki wypadek następną kupię innej firmy.

anwas
11.10.05, 20:06
Bardzo chwalone są karty San Disca Ultra2.Sam miałem kiedyś taką w Canonie.Nie było żadnych problemów.Nie twierdzę że Kingston jest do niczego,ale słyszy się tu i ówdzie o problemach.A przy okazji to wczoraj zawiesił się aparat.Pomogło dopiero wyjęcie baterii.Nie wiem czy wiazać to z kartą??????Myślę że nie/nie można aż tak nasiadać na Kingstona/Kurcze fajny ten E1,chcę mu jeszcze zrobić aktualizację oprogramowania.Sory jak kogoś zdenerwuję, ale Canon nie robił takich numerów...Hmm...trochę dziwaczny sprzęt ten E1.Ale kurcze fajny on jest...

Marek J
11.10.05, 20:29
Ja również mogę powiedzieć, że moja 1024 MB ELITE PRO HIGH SPEED " chodzi " rewelacyjnie, zero zastrzeżeń.
Pozdrawiam
Andrzej Dokładnie...
Używam dwóch od 1,5 roku i nigdy nie miałem problemu.

aranek
11.10.05, 22:59
Kurcze fajny ten E1(...).Sory jak kogoś zdenerwuję, ale Canon nie robił takich numerów...Hmm...trochę dziwaczny sprzęt ten E1.Ale kurcze fajny on jest...

nie specjalnie rozumiem o co chodzi - to fajny czy nie?

MaBri
11.10.05, 23:44
Coś mi to przypomina - jestem za a nawet przeciw!

qbic
12.10.05, 12:00
Ja mam 1GB HS i dziala bez problemow (4 mies.).
Proponuje zeby kazdy komu przestanie dzialac karta wyslal tutaj numer seryjny karty, byc moze jest jakas "trzepnieta" seria ktora trafila do Polski.

anwas
12.10.05, 15:19
ARANEK napisał:nie specjalnie rozumiem o co chodzi - to fajny czy nie?

Bardzo fajny!Nigdy nie miałem aparatu o takiej ergonomii.Tylko dziwaczne numery robi.Może powinienem się przyzwyczaić.