PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zrzucić zdjęć - help!



Basenji
4.09.03, 19:44
:lol:
Jestem tu nowy - Basenji.
Mam Olympusa C-2040. Do tej pory byłem zadowolony ale niestety pojawił sie problem. Nie mogę zrzucić zdjęć z karty na komputer. Zazwyczaj po podłączeniu kabelka pojawiał się dysk wymienny - teraz wprawdzie rozpoznaje cyfrówkę, ale nie pojawia się dysk. Zrzucenie zdjęć z kart kosztuje 50 gr od sztuki więc drogo. Proszę o jakieś sugestie, ewentualnie podanie adresów do punktów serwisowych, niedaleko Elbląga.
Zdrówko

hillel
4.09.03, 20:51
A próbowałeś na innym kompie???
moze to nie wina aparatu, tylko coś z systemem?

Tadeusz B
5.09.03, 11:25
Zainstaluj sobie Camedia Master, a problem zniknie. Można do ściągnąć ze strony int. Olympusa.
:D Pozdr.

Olek
5.09.03, 13:30
Miałem kiedyś podoby problem, wyjęcie i ponowne włożenie karty pamięci do aparatu pomogło. Olek

Basenji
5.09.03, 16:59
Zainstaluj sobie Camedia Master, a problem zniknie. Można do ściągnąć ze strony int. Olympusa.
:D Pozdr.

Dzięki za informacje. Próbowałem na kilku komputerach ale bezskutecznie. Co do programu - mozesz dać jakiś bliższy link lub nazwę? Na stronie Olympusa jest tego duzo a ja nie jestem specjalnym znawcą.
Zdrówko

Tadeusz B
8.09.03, 07:28
Sterowniki USB znajdziesz na stronie Olympusa: http://cf.olympus-europa.com/consumer/digimg/downloads/downloads.cfm

Musisz tam wpisać co chcesz znaleźć i znajdzie Ci.
Na podanej stronie wpisz w pola (wybierz) kolejno: Driver, Camera, C-2040, i podaj typ Windowsa.
Do Windowsa 98 sterownik USB jest pod nazwą: "usbstw98".
Pozdr. :) i życzę powodzenia!

pola
7.11.12, 23:53
Dobry wieczór,
Jestem nowa"klubowiczka" i juz na starcie mam kłopot z moim aparatem i prosze Was o pomoc. Posiadam od ok 2 lat Olympka E-420 i teraz pierwszy raz pojawił mi się problem z kartą pamięci ( to SanDisk Extreme III, flash Compact - 4 GB). Chciałam wczoraj zrzucić zdjęcia z aparatu na laptopa przez kabelek USB i nie moge tego zrobić bo w "Olympus Studio 2",ktory sciagnelam z neta(orginalna plyta od Olympusa zostala w domu w Polsce://) wyświetla mi się informacja ,ze nie ma żadnych dostepnych zdjęć co jest niemożliwe bo są. Próbowałam przeslac zdjecia bez uzycia programu przez funkcję MTP. Owszem aparat pokazuje sie jako dysk wymienny/zewnetrzny z iloscia wolnych i zajetych na nim miejsc,ale jak wchodze do niego to jest pusty. wczoraj tez sobie przypomnialam,ze pare razy jak uzywalam aparatu to pojawial mi sie komunikat-"blad karty",ale wylaczalam i wlaczalam aparat i potem bylo ok.Poszukałam juz troche w internecie i sa jakies programy do odzyskiwania danych,ale nie wiem gdzie takiego szukac i jaki wybrac. Bardzo zalezy mi na moich zdjęciach:( i nie wiem co zrobić aby je ocalić:((( Kolejny problem to taki,ze nie mieszkam juz w Polsce tylko w Anglii i nie znam tutaj nikogo(zadnego informatyka),do ktorego ewentualnie moglabym sie udac . Bardzo proszę o radę i ewentualna pomoc.Pozdrawiam serdecznie, Pola

Bodzip
8.11.12, 00:00
Kup czytnik kart, np taki http://allegro.pl/czytnik-kart-cheops-m2-ms-cf-xd-sd-mmc-all-in-1-i2711871760.html
włóż do niego kartę i podepnij do kompa. Jak zadziała to dobrze, jak nie to kłopot z kartą. Trzeba szukać programu do odzyskiwania zdjęć, a karta tak czy tak do kosza.

Mirek54
8.11.12, 00:01
http://www.cardrecoverypro.com/download.php

pola
8.11.12, 00:13
Dziekuje Wam za szybka odpowiedz:) sciagnelam ten program i pytanie co dalej? karty nie wloze do komputera bo moj czytnik kart jest mniejszy niz ta karta pamieci.. Pytanko do Bodzipa-czy przysla mi to do Anglii?? bo w Polsce bede za ok.miesiac..

Bodzip
8.11.12, 00:14
Poszukaj na e-bayu

Mirek54
8.11.12, 00:23
Dziekuje Wam za szybka odpowiedz:) sciagnelam ten program i pytanie co dalej? karty nie wloze do komputera bo moj czytnik kart jest mniejszy niz ta karta pamieci.. Pytanko do Bodzipa-czy przysla mi to do Anglii?? bo w Polsce bede za ok.miesiac..

Idz jutro do pierwszego sklepu z kompami i kup czytnik.Wez karte i pokaz sprzedawcy do jakiej ma byc.groszowe sprawy.
Co to za komp bez czytnika??

pola
8.11.12, 00:27
Ok.Podlaczylam aparat do lapka. Uruchomilam ten program i niestety nic sie nie dzieje...niby rozpoczal analize,ale nic nie pokazuje...zaczynam byc coraz bardziej zalamana...:////

---------- Post dodany o 22:27 ---------- Poprzedni post był o 22:23 ----------

I tak tez jutro zrobie po pracy.Poszukam czytnika na miejscu lub potem na e-bayu. Zas komp to starszawy Acer i ma czytnik kart, ale o malym rozmiare ;(

skow
8.11.12, 08:57
Dobry wieczór,
Jestem nowa"klubowiczka" i juz na starcie mam kłopot z moim aparatem i prosze Was o pomoc. Posiadam od ok 2 lat Olympka E-420 i teraz pierwszy raz pojawił mi się problem z kartą pamięci ( to SanDisk Extreme III, flash Compact - 4 GB). Chciałam wczoraj zrzucić zdjęcia z aparatu na laptopa przez kabelek USB i nie moge tego zrobić bo w "Olympus Studio 2",ktory sciagnelam z neta(orginalna plyta od Olympusa zostala w domu w Polsce://) wyświetla mi się informacja ,ze nie ma żadnych dostepnych zdjęć co jest niemożliwe bo są.


Tak sobie gdybam.
E-420 obsługuje CF i xD.
Czy czasem nie przestawiłaś czegoś w menu z CF na xD?

pola
10.11.12, 11:58
Hej Skow:) całkiem mozliwe,ze cos moglam przestawic...;D zaraz sprawdze.

Sprawdzilam. Nadal mam ustawione CF.
a tak w ogóle będę musiała kupić nową kartę do aparatu-co polecacie?

pola
17.11.12, 12:58
Hej,

Właśnie przyjechał do mnie czytnik kart. Zainstalowałam wszystko i nic...próbując wejść na dysk wymienny pokazuje mi info:" włóż dysk do stacji dysków"..a wcześniej czytnik został prawidłowo zainstalowany na kompie.
Może mi ktoś pomóc..?
Pozdrawiam
pola

CzaRmaX
17.11.12, 13:02
Odłącz i podłącz jeszcze raz. Nie pomoże zrestartuj kompa. Jak nie pomoże to można kombinować dalej.

Saboor
17.11.12, 13:41
Hej Skow:) całkiem mozliwe,ze cos moglam przestawic...;D zaraz sprawdze.

Sprawdzilam. Nadal mam ustawione CF.
a tak w ogóle będę musiała kupić nową kartę do aparatu-co polecacie?
Jeżeli CF to Lexar 8-16GB x400

---------- Post dodany o 12:41 ---------- Poprzedni post był o 12:38 ----------


Hej,

Właśnie przyjechał do mnie czytnik kart. Zainstalowałam wszystko i nic...próbując wejść na dysk wymienny pokazuje mi info:" włóż dysk do stacji dysków"..a wcześniej czytnik został prawidłowo zainstalowany na kompie.
Może mi ktoś pomóc..?
Pozdrawiam
pola
Podłącz czytnik do innego komputera, jeżeli dalej błąd będzie się powtarzał - karta albo do potraktowania naprawdę "mocnym" softem
do odzysku, albo do kosza.

pola
17.11.12, 17:54
hej Saboor:) ta karta Lexar 8 ,którą mi poleciłeś jest troszkę za droga jak na moje warunki...:/
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/114660.htm
czy możecie mi polecić coś tańszego..?
znalazłam coś takiego:
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/014814.htm
co myślicie..?

co do czytnika..
Zrobiłam jak poradził Saboor czyli odłączyłam,podłączyłam znowu, zresetowałam potem kompa i niestety nic..nadal pokazuje"włóż dysk do stacji dysków".. zrobiłam test z kartą pamięci od telefonu..i tu zadziałał o dziwo:)
Potem mi się przypomniało, że kupiłam w tygodniu nową kartę pamięci do aparatu:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (C:\\USER\\ADIM\\DESKTOP\\karta pamieci)
no więc włozyłam ją do aparatu, sformatowałam, zrobiłam 5 zdjęć w domu. Włożyłam ją do czytnika..i znowu i ten sam komunikat:"włóż dysk do stacji dysków"..
Pomyślałam-podłączę aparat z nową kartą do lapka..powinno być ok..i jakie było moje zdziwienie, a nawet już przerażenie kiedy okazało się ,że po włączeniu funkcji MTP komputer zidentyfikował nowe urządzenie jako E-420 i pokazał okno wyboru z " 1.importuj obrazy i 2.wyświetl zawartość pliku. Wybrałam opcje nr 1 i niestety pojawiła mi się informacja:" nie znaleziono żadnych nowych obrazów ani video na tym urządzeniu."..potem podłaczyłam aparat i wybrałam funkcje "zapis/"storage" komp pokazal aparat jako dysk wymienny(F:) ,ale nie moge go otowrzyc bo ukazuje mi sie:"włóż dysk do stacji dysków"..
Zrobiłam kolejny test i sformatowałam tą nową karte i zrobiłam 3 nowe zdj.,podłączyłam aparat do kompa przez MTP i to samo-"nie znaleziono nowych obrazów.."
Czy to może być wina aparatu?? wczesniej wszystko funkcjonowalo mi dobrze i nie miałam żadnych problemów.
Jeszcze jedna rzecz- nie mam w tej chwili orginalnego programu do transferu zdjęć czyli OLYMPUS Master-płytka została u rodziców w Polsce, więc posiłkuje się ściągniętym z neta OLYMPUS Studio i w nim tez w przypadku obydwu kart przy próbie transferu zdjęć z aparatu pojawiała się informacja typu: brak widocznych zdjęć w aparacie.
A może to wina komputera..?? ma już swoje lata i myślę nad jego wymianą,ale dopiero w przyszłym roku..a aparatu na innym komputerze nie mam za bardzo jak:( moze za kilka dni jak moja kumpela przyleci z Polski ze swoim lapkiem.

Bardzo proszę Was o radę/pomoc...bo moje możliwości już się chyba wyczerpały.
Dziękuję i pozdrawiam:)
pola

Saboor
17.11.12, 18:02
hej Saboor:) ta karta Lexar 8 ,którą mi poleciłeś jest troszkę za droga jak na moje warunki...:/
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/114660.htm
czy możecie mi polecić coś tańszego..?
znalazłam coś takiego:
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/014814.htm
co myślicie..?

co do czytnika..
Zrobiłam jak poradził Saboor czyli odłączyłam,podłączyłam znowu, zresetowałam potem kompa i niestety nic..nadal pokazuje"włóż dysk do stacji dysków".. zrobiłam test z kartą pamięci od telefonu..i tu zadziałał o dziwo:)
Potem mi się przypomniało, że kupiłam w tygodniu nową kartę pamięci do aparatu:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (C:\\USER\\ADIM\\DESKTOP\\karta pamieci)
no więc włozyłam ją do aparatu, sformatowałam, zrobiłam 5 zdjęć w domu. Włożyłam ją do czytnika..i znowu i ten sam komunikat:"włóż dysk do stacji dysków"..
Pomyślałam-podłączę aparat z nową kartą do lapka..powinno być ok..i jakie było moje zdziwienie, a nawet już przerażenie kiedy okazało się ,że po włączeniu funkcji MTP komputer zidentyfikował nowe urządzenie jako E-420 i pokazał okno wyboru z " 1.importuj obrazy i 2.wyświetl zawartość pliku. Wybrałam opcje nr 1 i niestety pojawiła mi się informacja:" nie znaleziono żadnych nowych obrazów ani video na tym urządzeniu."..potem podłaczyłam aparat i wybrałam funkcje "zapis/"storage" komp pokazal aparat jako dysk wymienny(F:) ,ale nie moge go otowrzyc bo ukazuje mi sie:"włóż dysk do stacji dysków"..
Zrobiłam kolejny test i sformatowałam tą nową karte i zrobiłam 3 nowe zdj.,podłączyłam aparat do kompa przez MTP i to samo-"nie znaleziono nowych obrazów.."
Czy to może być wina aparatu?? wczesniej wszystko funkcjonowalo mi dobrze i nie miałam żadnych problemów.
Jeszcze jedna rzecz- nie mam w tej chwili orginalnego programu do transferu zdjęć czyli OLYMPUS Master-płytka została u rodziców w Polsce, więc posiłkuje się ściągniętym z neta OLYMPUS Studio i w nim tez w przypadku obydwu kart przy próbie transferu zdjęć z aparatu pojawiała się informacja typu: brak widocznych zdjęć w aparacie.
A może to wina komputera..?? ma już swoje lata i myślę nad jego wymianą,ale dopiero w przyszłym roku..a aparatu na innym komputerze nie mam za bardzo jak:( moze za kilka dni jak moja kumpela przyleci z Polski ze swoim lapkiem.

Bardzo proszę Was o radę/pomoc...bo moje możliwości już się chyba wyczerpały.
Dziękuję i pozdrawiam:)
pola
Jak rozumiem tę drugą kartę Formatowałaś w aparacie? Jeżeli dwie różne karty, po formacie w body padają to wina aparatu.
Weź obie, sformatuj w komputerze i zobaczymy czy da się odczytać i zapiać dane.
P.S.
ten http://www.argos.co.uk/static/Produc...ber/014814.htm (http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/014814.htm) lexar jest ok.

pola
17.11.12, 18:34
czesc ponownie Saboor:) dzieki za szybką odp.:) i tak-drugą kartę formatowałam w aparacie.Jednak nie mogę jej sformatować w kompie bo nie włożę jej do kompa-nie mam takiego wejscia , dlatego kupiłam czytnik kart,ale przez niego ta nowa karta też jest niewidoczna..:/
Mowisz, że to wina aparatu..o matko!:( a wiesz co mogło się zepsuć?? w Polsce będę 5 grudnia na ok tydzień to dałabym go do naprawy gdzieś w Poznaniu.

---------- Post dodany o 16:34 ---------- Poprzedni post był o 16:33 ----------

i dzięki za radę o karcie-kupię ją:)

Saboor
17.11.12, 18:42
czesc ponownie Saboor:) dzieki za szybką odp.:) i tak-drugą kartę formatowałam w aparacie.Jednak nie mogę jej sformatować w kompie bo nie włożę jej do kompa-nie mam takiego wejscia , dlatego kupiłam czytnik kart,ale przez niego ta nowa karta też jest niewidoczna..:/
Mowisz, że to wina aparatu..o matko!:( a wiesz co mogło się zepsuć?? w Polsce będę 5 grudnia na ok tydzień to dałabym go do naprawy gdzieś w Poznaniu.

---------- Post dodany o 16:34 ---------- Poprzedni post był o 16:33 ----------

i dzięki za radę o karcie-kupię ją:)
Spokojnie, najpierw potrzebna jeszcze jedna karta, obojętne jaka może być najtańsza.

włóż kartę do czytnika
format w czytniku
wkładasz kartę do aparatu
robisz zdjęcia
kartę wyjmujesz z aparatu
wkładasz do czytnika
i ... zobaczymy czy są na niej fotki.

To tak żeby mieć pewność czy to wina body.

pola
17.11.12, 18:51
oki.. to zaraz zarezerwuje sobie tą kartę i pojadę ja jeszcze dzisiaj kupić:) i zrobię jak napisałeś, a potem dam znać co mi wyszło:)
dzięki za pomoc:lol:

Saboor
17.11.12, 18:53
oki.. to zaraz zarezerwuje sobie tą kartę i pojadę ja jeszcze dzisiaj kupić:) i zrobię jak napisałeś, a potem dam znać co mi wyszło:)
dzięki za pomoc:lol:
Nie ma za co,:grin: czekam na wyniki.
Pisz na PW nie będziemy zaśmiecać forum.

pola
17.11.12, 18:58
ok:) odpiszę na PW:)

Mirek54
17.11.12, 19:11
ok:) odpiszę na PW:)

Mi tez napisz.Bom ciekaw.
Ps:Tylko nie dawaj jemu adresu,mi mozes,i numer tel.

pola
17.11.12, 19:26
hehehe..dobrze "chłopcy":D

---------- Post dodany o 17:26 ---------- Poprzedni post był o 17:24 ----------

poza tym Mirek masz jeszcze jakieś rady dla mnie w tej coraz bardziej komplikującej się( dla mnie) sprawie..?
będę wdzięczna za pomoc:)

Mirek54
17.11.12, 19:31
poza tym Mirek masz jeszcze jakieś rady dla mnie w tej coraz bardziej komplikującej się( dla mnie) sprawie..?
będę wdzięczna za pomoc:)

Tylko takie,zeby sie nie denerwowac.Wszystko bedzie dobrze.Na ebayu widzialem po 199€ takie aparaty.To tak na wszelki wypadek aby uspokoic.

pola
17.11.12, 19:44
dziękuję Miruś:) tylko,że wolałabym nie pozbywać się mojego Olympka... :( chyba,że faktycznie wina za wszystko leży po jego stronie:/ dobra lecę do sklepu:)

Karinka
27.07.13, 13:44
Witam. Mam następujący problem i nie wiem co zrobić. Po podłączeniu aparatu przez kabel USB do laptopa omyłkowo wybrałam przycisk MTP znajdujący się w opcji PC i wszystkie zdjęcia, jakie były na aparacie zniknęły. Nie mogę ich też znaleźć na laptopie. Czy zostały one usunięte czy gdzieś są ale ich nie widać? Bardzo proszę o pomoc

Amigo!
27.07.13, 14:53
Same sie nie usunęły.
Poszukaj dobrze na komnputerku.
Jak windows, to możesz użyć opcji Start -> wyszukaj programy i pliki. Wpisz jpg i myszką puknij lupkę.
Znajdzie wszystkie fotki na pececie, w tym te "zaginione" też.