PDA

Zobacz pełną wersję : drukowanie zdjec potrzebne porady



lernaeus
8.09.05, 12:01
Mam taką zagwoscke chciałbym drukowac zdjecia na domowej drukarce foto np. canon ip 5000
chciałbym uzyskac jakąś porade albo link do strony gdzie mozna znalesc ustawienia tuszu/drukarki pod ruzne rodzaje papieru foto program do kalibracji monitora z drukarka ( wiem ze zalezy to bardzo od jakosci monitora )
i oczywiscie jakies praktyczne porady od osób które drukują na drukarkach atramentowych ponieważ ich doswiadczenie moze byc kopalnią wiedzy
dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)

qwerty
8.09.05, 20:53
Nie wiem jakiej porady potrzebujesz (jakie problemy mogą wystąpic) w przypadku Canona.
Ja mam stary sprzet, 5-letni, a o dziwno np. nie musiałem nigdy kalibrowac monitora (SyncMaster 755DF). Zawsze to co widzę na monitorze dostaję takze na drukarce (HP DJ 959c).
Jezeli mam mniej fotek do wydrukowania lub potrzebuje szybkiego wydruku "od ręki" drukuję na w/w drukarce. Podczas zadawania drukuowania wyswietla mi sie program z ustawieniami drukarki i tam dokonuję odpowiednich zmian. Zawarte w nim parametry dla róznych rodzajów papieru jak do tej pory dały co najmniej zadawalające efekty.
Stosuję generalnie 2 zasady:
1. tylko oryginalne tusze
2. tylko markowy (najlepiej dedykowany) papier.
Jesli chodzi o papier to w wiekszej ilosci (a wiec mogącej słuzyc za miarodajną próbke) uzywałem (podaje wg stopnia zadowolenia z wydruku) nastepujących:
1. hp premium plus photo
2. hp premium photo
3. pelikan photo
4. hp everyday photo
5. foto ink papier
Tyle uwag na gorąco. Jesli masz pytanka słuzę pomocą :)