PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 300d i Wasza opinia



kondi
6.09.05, 20:58
Witam.

Moze to nie najlepsze miejsce dla opini o canonie, nie mniej jednak 300d poszedł w dol i z ciekawosci chcialbym Was zapytac, co sadzicie o tym modelu. Ciagnie mnie do cyfrowej lustrzanki... :cry: :wink:

Draxan
6.09.05, 23:53
hehehe mialem to w reku nie dosc ze plastkowa zabawka to jeszcze nie moglem odszukac tam pomiaru punktowego expo, no i wlsciciel mowil ze nie ma. dla mnie jednym slowem porazka

Pazurek
7.09.05, 10:52
Zapytaj na http://canon-board.info/. Tu sie niczego dobrego o nim nie dowiesz bo kazdy broni swojego systemu.

Draxan
7.09.05, 21:05
ja nie bronie zadnego systemu poprostu napisalem co mi sie odrazu nie spodobalo majac ten sprzet w reku, wybacz ale ja dosc czesto uzywam pomiaru punktowego i dla mnie to powazny minus w aparacie.

kondi
8.09.05, 21:33
Spokojnie spokojnie chooopy :-)

Pozdrawiam Was, dziekujac za podpowiedzi,

KaarooL
28.09.05, 09:55
kondi:

na 300d możesz się sparzyć. trzeszczy, ma malutki tunelowaty wizjer... wiele ustawień jest limitowanych, ograniczenia zdejmuje dopiero ruski soft do aparatu.

może poczekaj aż wyjdzie E-500 i wtedy sam zadecydujesz co lepiej kupić...

yacek
28.09.05, 11:24
a ja dodam od siebie : widze że masz c-4000 , jak zostaniesz przy kitowym obiektywie to bedziesz sobie pluł w brodę na jakość zdjęć , smutna ale prawdziwa prawda .
Ja zadał bym sobie takie uczciwe pytanie do czego właściwie potrzebny mi jest aparat , ale tak szczerze i bez wazeliny , bo jak robisz zdjęcia rodzinne , na imprezach, urlopie , wycieczkach a zdjęcia traktujesz jako pamiatki z pewnych sytuacji to ja nie wiem czy to jest aż tak warto by się pakować w lustro przy tej " kitowej " jakości obiektywów . Owszem można kupić 300 D za jakieś 2300-2400 zł z obiektywem , ale obawiam że nie będziesz za bardzo zadowolony . Przeczytaj sobie niektóre posty ludzi co przesiedli się z dobrego kompaktu&hybrydy na lustro z kitem , nie za bardzo są szczęśliwi , na ogół kończy to się kupnem nowego dobrego obiektywu . Jasne powiesz są przejściówki na M42 i ruskie szkła .
Ale jak powiedziałem spokojnie się zastanów ogólnie nad rolą aparatu u ciebie ( w domu ) .
Nie jestem przeciwnikiem luster ( sam bym chciał mieć ) , kusi cena niektórych modeli . Ale jak mam wybecylować ~3000 zł i np. w moim przypadku na rok zakupy mam zablokowane przez mojego ministra finansów :) i mam patrzeć na miekkie fotki , jakieś flary itp. to na razie dzięki , chyba że szarpniesz się od razu na np. E-1 :) wydaje mi się że powinno się kierować wg. zasady : każdemu wedle potrzeb . :) Pozdr.

kondi
28.09.05, 23:23
Nie ukrywam iż najwięcej zdjęć robię...podróżniczych ;-)

Dziękuje za cenne uwagi, myślałem o lustrze, bowiem na 2006 planuje sobie Afrykę i chciałbym jakieś dobre jakościowo zdjęcia (pomijając kaddry etc.) zwieść do Polski.

Ostatnio bawiłem się E-300 i bardzo "ogólnie" się mnie podobał, z 2 obiektywami, wąskim oraz szerokim,

Jeronimo
28.09.05, 23:50
bawilem sie 300d zanim kupilem e300
teraz moge powiedziec ze ten aparat to jakas pomylka, punkowego pomiaru brak, pelno ograniczen (no chyba ze wgrasz ruski soft - stracisz gwarancje) wszystko jakies takie plastikowe... ble :P

kondi
28.09.05, 23:58
Jero, za ile łykłes e-300 bowiem ostatnio mialem propozycję, 3.2zł z 2 obiektywami, nówka, gw, hurt. sie pozbywała.

Jeronimo
29.09.05, 00:03
ja cos chyba kolo 3.6tys z 2 obiektywami... ale to bylo w kwietniu czy jakos takos ;-)
(wiem ze niektorzy znajomi brali wtedy po "mega znajomosciach" za 3.4tys - wiec nie wiem czy Twoja okazja jest duza okazja.... zreszta nie obserwuje rynku - wiem tylko ze wszystko tanieje)

pozdro

kondi
29.09.05, 00:13
Si,

pozdro

Pazurek
29.09.05, 00:27
BTW, Jeronimo, na canon-board odzyl Twoj stary watek:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2475

Tam jest troche informacji o 300D vs 350D, jezeli to was w ogole interesuje.

Jeronimo
29.09.05, 00:36
BTW, Jeronimo, na canon-board odzyl Twoj stary watek:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2475

Tam jest troche informacji o 300D vs 350D, jezeli to was w ogole interesuje.

LOL najlepsza to jest moja sygnaturka na forum canona :P
hehe no i wydalo sie ze chcialem zdradzic olka :P