PDA

Zobacz pełną wersję : BKT



Artur
30.08.03, 19:35
Witam.
Mam pytanie związane z funkcją BKT w moim olku. W instrukcji jest jedynie napisane cyt. " ustawia warunki dla funkcji auto bracketing".
Proszę o wyjaśnienie do czego ta funcja służy, kiedy jej się używa, jakie jest optymalne ustawienie.
Jeszcze jedno: do czego służy funkcja Pixel Mapping.

Z góry dziekuje za informacje.
Artur

Haakon
30.08.03, 20:58
Chyba chodzi tutaj o auto-bracketing, czyli wykonanie serii zdjec tego samego obrazu o roznych parametrach ekspozycji. W wyniku czego bedziesz mial kilka fotek, w tym niedoswietlone i przeswietlone. Pozniej wybierasz sobie te, ktore Ci najbardziej odpowiada.
A Pixel Mapping sprawdza matryce czy jest z nia wszystko ok (najprosciej mowiac) :wink:

prorok
31.08.03, 07:48
Uzupełnienie.
Po naszemu są to-duble bezpieczeństwa ekspozycyjnego.
Aparat przechodzi w tryb zdjęć seryjnych robiąc kolejne zdjęcia znieniając ustawienia ekspozycji.W Oklach w przedziałach co 0.3 0,6 do 1 EV odpowiednio x3,x5. Ponadto w niektórych modelach ustawić można duble dla balansu bieli +1,+2,+3, :D

Tadeusz B
1.09.03, 07:00
Pixel Mapping jest procedurą przeprowadzaną przez oprogramowanie wewnętrzne aparatu, polegającą na testowaniu przetwornika CCD i procesora ASIC. Celem testu jest wychwycenie niesprawnych sensorów (pikseli) matrycy i w przypadku ich ujawnienia, w odpowiedniej tablicy rejestrowane jest położenie takiego piksela. Podczas wykonywania i zapamiętywania zdjęć, piksel (sensor matrycy) taki jest wyłączony z procesu tworzenia obrazu, a w brakujące miejsce interpolowany jest z sąsiednich - piksel zastępczy. Procedura Pixel Mapping zapobiega powstawaniu na obrazie tzw. martwych pikseli i wydatnie zmniejsza obraz szumu własnego przetwornika.

patrixjer
2.09.03, 01:08
Pixel Mapping jest procedurą przeprowadzaną przez oprogramowanie wewnętrzne aparatu, polegającą na testowaniu przetwornika CCD i procesora ASIC. Celem testu jest wychwycenie niesprawnych sensorów (pikseli) matrycy i w przypadku ich ujawnienia, w odpowiedniej tablicy rejestrowane jest położenie takiego piksela. Podczas wykonywania i zapamiętywania zdjęć, piksel (sensor matrycy) taki jest wyłączony z procesu tworzenia obrazu, a w brakujące miejsce interpolowany jest z sąsiednich - piksel zastępczy. Procedura Pixel Mapping zapobiega powstawaniu na obrazie tzw. martwych pikseli i wydatnie zmniejsza obraz szumu własnego przetwornika.

z tego co pamietam producenci zalecają przepikseolowanie matrycy raz na dwa lata, czy zatem robienie tego czesciej nie wplywa w praktyce na pogorszenie jakości matrycy- moze zle sie wyrazilem- raczej na gorszą jakość robionych zdjęć? w końcu interpolacja to znaczące pogarszanie jakośc zdjęć. Rozmawialem już o tym z kimś na forum i do takiego wniosku doszlismy. Oczywiście w tym akurat przypadku ma to pewnie dużo mniej zauważalne znaczenie, ale właśnie- do jakiego stopnia przy przepikseolowywaniu matrycy nie widzimy inrepolacji? Druga rzecz to jak wykryć (odróżnić) martwe piksele matrycy od tych z LCD? ktoś odpowie- wrzuć zdjęcia na komputer, ale LCD jest duzo mniejszy od monitora.. sorki za tego typu przemyslenia ktore mnie naszly w związu z twoją dość ciekawą odpowiedzią, ale moze coś mi na ten temat napiszesz. Jak na razie martwe czy gorace piksele to dla mnie abstrakca, nawet nie wiem jak to wygląda, ale coraz abrdziej sie ich obawiam, pozdrawiam