PDA

Zobacz pełną wersję : Zawieszanie się E1



Grzes55
16.08.05, 10:16
Kilka razy zadrzyła mi się sytuacja kiedy to mój E1 się zawiesił. tzn nie reagował na żadne przyciski, parametry na wyświetlaczu i w wizjerze pokazywały ciągle tę samą wartość. Najlepsze to było to że nie można było aparatu wyłączyć, dopiero wyjęcie baterii i ponowne załączenie pomagało. Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem. Zdarzyło mi sie to wogóle ze 3 razy więc na razie nie ma sensu chyba oddawać aparatu do serwsu?

ADAM12
16.08.05, 13:06
ale w konkrtetnej sytuacji wybrałeś jakąś opcje w aparacie czy nie, bo c5060 zawiesza mi się zawsze przy próbie zedytowania i nagrania filmu na stary materiał w momencie gdy na karcie nie ma już miejsca. Jak masz na gwarancji to oddaj.

KaarooL
16.08.05, 13:20
a może po prostu zapuściłeś serię zdjęć przy włączonych noise filter i shading compensation? wtedy aparat może pomielać serię parę minut i nie da się wyłączyć "na siłę"... obadaj czy masz ustawione te funkcje na ON. jeśli tak, to wyłącz i przekonaj się jak teraz zasuwa.

jeśli to nie to, to może masz jakąś dziwną kartę CF i ona wiesza OLKA?

jacek2004
16.08.05, 13:22
5 tys zdięc na liczniku i nie przytrafiło mi się zawieszenie sprzętu.

Grzes55
16.08.05, 13:44
Nie mam powłączanych redukcji szumów ani trybu seryjnego. Normalnie cykam zdjęcia aż w pewnym momencie złapie ostrość i się zawiesi. Aparat mam już ponad pół roku, zrobiłem ok 5 tys fotek, zawiesił się 3 razy. Raz w dużym upale, myślałem że to od tego, ale innym razem w górach kiedy nie grzało. Może to coś z kartą, ale nie jestem pewien czy robi się to po tym jak oglądam fotki na LCD, nie pamiętam też czy się świeci kontroka zapisu na karcie. Na razie poczekam jak sytuacja sie rozwinie, jeżeli zjawisko będzie sie nasilało to oddam go do serwisu. Na razie nie ma sensu bo prawdopodobieństwo żeby się zawiesił kiedy oni bedą go sprawdzali jest równe 0.

KaarooL
16.08.05, 14:00
Grzes55:

sprawdź z INNĄ kartą CF. najlepiej Sandisk.

KvM
16.08.05, 20:39
Mi też się wieszał w związku z kartą. Sprawdź to w pierwszej kolejności.

jacek2004
18.08.05, 13:52
kvm żeby mieć takiego pecha jak Ty, to naprawdę trzeba mieć zezowate szczęście, czegokolwiek nie brał byś w łapki.

Co do kart to z 1GB Kongstonem i Pretec'em działa bez zarzutu.

Werwolf
18.08.05, 19:45
Witam!
Niecały miesiąc użytkowania, 3000 zdjęć --> 2 razy się zawiesił.

Może to taki jego urok...

pozdr

pit93
18.08.05, 23:21
Witam!
Mam podobny problem na kilka tysięcy zdjęć zawiesił się chyba ze 3 razy. Tyle że zawsze gdy w użyciu była lampa Fl-36 tak więc stawiałbym na nią. Problem od dawna się nie pojawił, tak więc myślę że te 3 razy to jakieś dotarcie się sprzętu ;)
pzdr

eljoth
19.08.05, 21:43
E-1 pracuję od czerwca br., mam ponad 12000 zdjęć na liczniku, firmware 1.4, karty Sandick 512 MB Ultra oraz 1 GB Ultra II i niestety zawieszanie pojawia się dosyć regularnie. Zauważyłem jeszcze jedną niepokojącą sytuację - przy możliwości zmiany czasu aparat niekiedy nie dostosowuje odpowiedniej przesłony (zostawia pełny otwór). Nie myślę tu oczywiście o trybie manualnym. Wtedy także trzeba wyjąć baterię. :?

MaBri
19.08.05, 22:43
No trochę jestem zaskoczony tymi informacjami o zawieszaniu się E-1, powiem nawet zszokowany. Mój 5060 w deszczu, zimą (- 15 st) z lampą fl36 i w innych sytuajach nie zawiesił mi się jeszcze wogóle. A focę nim od roku czasu. Myślałem, że w tej klasie sprzętu to nie występuje.
Ja bym upatrywał problemu we współpracy z kartą.
Niepokioi mnie to tym bardziej, że myślę o zakupie E-1.

grizz
20.08.05, 10:33
Hmm przez ostatni miesiąc aparat używałem, bardzo, bardzo intensywnie i nic nie zauważyłem.


Macie najnowszy firmware?

pietro77
13.12.05, 18:33
Witam
odgrzebuję, wyjaśniło się coś w sprawie zawieszania? ostatnio mi wieśnoł na polku...
pozdrawiam

Werwolf
13.12.05, 22:05
Witam
odgrzebuję, wyjaśniło się coś w sprawie zawieszania? ostatnio mi wieśnoł na polku...
pozdrawiam


Bez zmian. Zawiesza się raz na jakiś czas i tyle. Da się przeżyć.

pietro77
13.12.05, 23:10
Bez zmian. Zawiesza się raz na jakiś czas i tyle. Da się przeżyć.
no to nie miło, niby nic, ale...

jvad
14.12.05, 01:56
Bez zmian. Zawiesza się raz na jakiś czas i tyle. Da się przeżyć.

Niestety mam to samo i nie zależy to od lampy błyskowej bo E1 zawieszał mi i z nią i bez niej. Nie widzę także związku z rodzajem stosowanej karty pamięci. Mam ich kilka w tym także Sandiski a aparat zawiesza się ze wszystkimi.
Może to typowe dla pewnych aparatów Camedia 730UZ, którą mam również raz na jakiś czas się zawiesza.

RZArt
14.12.05, 10:20
Mój zawiesił się dwa razy odkąd go mam. W obydwu przypadkach było identycznie: wskaźnik baterii pokazuje połowę, aparat przestaje reagować (wskazania na wyświetlaczu, brak reakcji spustu migawki). Po otwarciu klapki baterii (rozłączeniu) i zamknięciu jej, niemożność uruchomienia. Naładowanie baterii i wszystko działa.

robin102
14.12.05, 18:29
Co prawda mało na temat ,ale moje 4 olympusy jakie miałem przez pare ostatnich latek to zero zawieszeń !!! Może to kwestia traktownia sprzętu ???

pietro77
14.12.05, 21:17
Może to kwestia traktownia sprzętu ???
znaczy, że co? nie wolno go wyciągać z torby?
sorki, ale w moim przypadku raczej to nie to, nie stać mnie na byle jakie obchodzenie się ze sptrzętem za kilka tysięcy...
zawiesił się zupełnie niezrozumiale
pozdrawiam

Marek J
14.12.05, 21:35
Mój zawiesił się dwa razy odkąd go mam. W obydwu przypadkach było identycznie: wskaźnik baterii pokazuje połowę, aparat przestaje reagować (wskazania na wyświetlaczu, brak reakcji spustu migawki). Po otwarciu klapki baterii (rozłączeniu) i zamknięciu jej, niemożność uruchomienia. Naładowanie baterii i wszystko działa.
Nie rozumiem dlaczego tego nie zareklamujesz?

jvad
15.12.05, 00:33
Mój zawiesił się dwa razy odkąd go mam. W obydwu przypadkach było identycznie: wskaźnik baterii pokazuje połowę, aparat przestaje reagować (wskazania na wyświetlaczu, brak reakcji spustu migawki). Po otwarciu klapki baterii (rozłączeniu) i zamknięciu jej, niemożność uruchomienia. Naładowanie baterii i wszystko działa.

Dziwne, u mnie rozłączenie, na szczęście, zawsze pomaga.

RZArt
15.12.05, 08:53
Nie rozumiem dlaczego tego nie zareklamujesz?

Ponieważ zdarzyło się to "tylko" dwa razy w ciągu 5 m-cy i jeszcze sprawdzam, czy się nie powtórzy. Poza tym mam wrażenie, że akumulatory Li-Ion potrafią oszukać wskaźnik, gdy są przez jakiś czas nie używane. A oba te zdarzenia w moim przypadku miały miejsce po 2,3-tygodniowym leżeniu sprzętu. Po włączeniu pokazują pewną wartość, bo takie są, że będą dawać duży prąd nie zważając na "zadyszkę". I nagle padną. Tylko czy wtedy nie powinien aparat się po prostu wyłączyć a nie blokować? Nie wiem. Padały tu również sugestie o wpływie karty pamięci na zjawisko blokowania. Spróbuję wymienić mojego Kingstona 1024MB Elite Pro na inną, np. sugerowaną tutaj, firmy Sandisk. Gdy sytuacja będzie się powtarzać, to chyba zdecyduję się na reklamację. Ale BARDZO bym nie chciał, wolę serwisy omijać szerooookim łukiem.
Pozdrawiam Olympijczyków i E-systemowców.

Morley
15.12.05, 10:31
Mam E-1 na firm 1.4 z Kingstonem (tym podobno awaryjnym) 512 MB. Na liczniku dobre 5 tyś fotek i ani jednej zwieszki... Czy to w upale, czy w zimnie zawsze rzekłbym bezproblemowo

Marek J
15.12.05, 11:00
Też używam Elite Pro 1024 i spoko.

chomsky
15.12.05, 17:02
Od czerwca, raz mi sie powiesil.
Czesc.Ch.

andytown
21.12.05, 14:26
Ja od września 10 tys. fotek około 5 zwieszek.. nie przejmowałem się tym bo wcześniej miałem d70 - ok. 10 tys. zdjęc ok 100 zwieszek albo i więcej az ostatecznie się wykrzaczył...

Używam sprzet ekstremalnie.. ostatnio z e-1 wlazłem pod wodospad...

KaarooL
21.12.05, 16:06
od lipca trafił mi się jeden zwis, po wyjęciu i włożeniu fazy wszystko OK.

pytanko: czy przy zwisach mrygała Wam czerwona dioda pod kciukiem czy nie?


andytown:

no nieźle, wychodzi na to że D70 jest jeszcze lepszą konstrukcją, niż myślałem. blooming, losowy WB, zwisy...

andytown
21.12.05, 17:31
Karool.... to prawda WB i zwisy to z moich doświadczeń podstawowy problem D70, poza tym ok.. nic innego mnie ne trafiło.. do czasu.. az poznałem serwis Nikona... i tutaj uzył był słów które nie wycioł by moderator...
\
Wydaję mi się ze cyfry się wieszają.. choć mój olek c-2100 - ok 50 tys. zdjęc i bez zwisu....

VoytekB
26.12.05, 13:33
Witam :D

Zawieszanie sie E-1 jest niestety faktem. Całe szczęście, że zdarza się to rzadko lub bardzo rzadko. Od kwietnia 2005 (około 8-9 tysięcy zdjęć) zawiesił mi się dwa razy. Nie reagował na nic, prócz wyjęcia baterii i włożenia jej po około 2 minutach.

Bateria była naładowana, karty - i Kingston Elite Po i Sandisk. No - ale już od jakiegoś czasu cisza :D

A serwis Olympusa? Cudo.

Na moim 1454 była rysa (od nowości). Nie paproch - rysa. Nie wpływała na jakość zdjęć, ale przeżywałem ją jak... Od nowości... Tragedia.
W końcu wysłałem obiektyw do serwisu (Polska). Serwis polski przesłał obiektyw do Czech. Obiektyw wrócił jak nowo narodzony. Szybko, sprawnie. Przesyłka zabezpieczona, dokładnie opisane prace wykonane przy obiektywie, itp. Nie ma co narzekac. Lepszego chyba sie nie znajdzie :D

pozdrawiam

vb