PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc. Niedziala mi lampa w HP 850.



hawranek31
8.08.05, 22:34
Posiadam aparat cyfrowy marki HP 850.

Bylem na wakacjach i zwiedzalem jaskinie lodowa po wyjsciu z jaskini przestala dzialac mi lampa. W tym aparacie jest ona otwierana recznie i po otwarciu pisze flash off,tak jak by byla nadal zamknieta.

Gdy probuje zmieniac tryby lampy na nocne,auto itp to nadal wyskakuje mi flash off,tak jak by byla zamknieta.

A oto moje pyatania:
1. Czy da sie to naprawic
2. Czy w Polsce sa jakies serwisy ktore to robia
3. Czym to moze byc spodowane.

Dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam.

KaarooL
11.08.05, 16:18
nikt nie odpowiada, bo większość myśli - kolejny nieszczęśliwy posiadacz hp'ka. niestety, aparaty HP mają drugie imię a brzmi ono "awaria".

potraktuj te jaja z lampą jako przestrogę i na przyszłość kupuj raczej coś spośród sprawdzonych marek: Canon, FUJI, Nikon i OLYMPUS.

firmie HP pozostaw produkcję elementów sieciowych i ew. drukarek.

Kanciaty
17.08.05, 00:52
Pare lat temu miałem ten sam problem gdy robiłem zdjęcia jeszcze Prakticą MTL 5b. Zwiedzaliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony (Bunkry) zrobiłem kilka zdjęć z lampą i ... lampa siadła. Podejrzewam że przyczyną była zbyt duża wilgotność powietrza a zwiedzaliśmy bunkry ok. 3 godz. Lampy nie dałem do naprawy i nie wiem czy w 100% moja diagnoza jest prawidłowa. Ale myślę że raczej tak, i u kolegi również to mogło być przyczyną.