PDA

Zobacz pełną wersję : Alternatywne zasilanie do E-1



KvM
3.08.05, 09:01
Czy ktoś takowe posiada i może opisać jak się sprawuje? Ew. czy jet na rynku coś godnego polecenia? A może jedyna alternatywa to oryginalne akumulatorki?

Jeronimo
3.08.05, 09:30
aktualnie testuje (do e300) akumulatorki GP... narazie jest wszystko OKI :-)

KvM
3.08.05, 09:36
Jak się domyślam, te akumulatorki pasowałyby też do E-1? Czy mógłbyś podzielić się, informacją ile Cię kosztowały i ew. gdzie dokonałeś zakupu?

KvM
3.08.05, 14:51
Kupiłem na allegro dwie podróby niby 1700 mAh, zobaczymy co to warte.

Azazel
5.08.05, 16:49
Do E-1 polecam PSHLD2 - z akumulatorem BLL-1 - rewelacyjna wydajność - wadą cena cały zestaw kosztuje 2,5 tyś złotych ale IMHO warto.

Werwolf
7.08.05, 19:45
No nie zgodziłbym się.
1. 2500zł !! !!
2. gdyby był na AA to może i warto. Ale i tak skazanym sie jest na li-ion. A zatem jak padnei gdzieś w terenie to i tak lipa.


Ja kupiłem dodatkowy akumulatorek. Działa tak samo dobrze jak oryginalny Olympusa :!:

pozdr!

Azazel
9.08.05, 10:47
Jeśli wyruszysz w teren z BLL-1 to po około 1500-2000 zdjęć może paść - zawsze ci zostaje podstawowy akku z zestawu. - to zestawienie jest najlepsze pod względem ergonowi jaką daje uchwyt portretowy i najgorsze pod względem ceny.
Osobiśćie uważam to rozwiązanie niegrzeczne ze strony Olympusa - mogli zaprojektować uchwyt na 2 standartowe akku - tak jak np. w Eos 20D - koszty były by znacznie miniejsze.

bw
28.10.05, 18:47
Witam
zakupiłem akumulatorek PS-BLM1 DIGITAL 1900 mAh 7,4 V i niepokoi mnie to dodatkowe 0,2 V w stosunku do orginalnego akumulatora do E-1 czy ktos z użytkowników ma jakieś doświadczenia w tej kwesti bardzo byłbym wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

ARF-FOTO
30.10.05, 00:12
polecam suche aku podłączone do gniazda zasilania

pietro77
30.10.05, 09:10
mógłbyś ARF-FOTO rozwinąć myśl?
pozdrawiam

ARF-FOTO
30.10.05, 10:21
w sprzedaży są dostępne suche akumulatory używane w centralkach alarmowych a nawet w dodatkowym oświetleniu przy wideofilmowaniu ( uwaga - cena akumulatorków w firmach z wyposażeniem wideo jest kilkakrotnie większa niż w rzeczywistości ) - prawie w każdym sklepie z artykułami dla elektroników można znależć pełną gamę akumulatorów 6V, 12V, 24V od 1Ah w górę
użytecznym zakupem jest 6V 3Ah - wielkość paczki papierosów i waga <0,5 kg cena ok 25 - 30 zł lub 6V 4Ah cena ok 30 - 40 zł
obydwa akumulatory swobodnie mieszczą się w prostych etui od aparatów zakładanych na pasek przy spodniach gdzie można je swobodnie nosić podczas focenia
kabel z wtyczką to koszt ok 6 - 8 zł (są gotowe ) do którego trzeba dokupić złączki pasujące do akumulatów
ładowarki dostępne w handlu są w cenie ok 60 - 100 zł jednak jak się okazuje są zwykłymi zasilaczami z wyłącznikiem czasowym dla poszczególnych pojemności - alternatywą jest porządny zasilacz + programator do gniazdek elektrycznych lub najlepszym wyjściem jest podłaczenie starszego typu ładowarek od kamer wideo które kontrolują napięcie i wyłączą ładowanie wtedy kiedy trzeba
takiego cuda używałem z E-10

dla tych którzy nie mają wprawy przy elektronice proponuję poprosic kogoś znajomego orientującego się w temacie o wykonanie połączeń ( aparaty olka zawierają zabezpiezenie przed odwrotna polaryzacją w gniazdku zasilania ) jednak sam akumulator jest niebezpieczny przy zwarciu styków - kable powinny być dodatkowo zabezpieczone przed wypięciem ze złączy

pietro77
30.10.05, 10:36
ARF-FOTO wielkie dzięki ;-)
nie jest to zły pomysł...
pozdrawiam

chomsky
30.10.05, 11:02
Ludzie, o czym Wy piszwzecie. rynek jest zawalony accfu blm1 za 35 zl 1900mah a Wy szukacie centralek telefonicznych i walizkowych ognw ciągnionych na wozkach i pchanych na taczkach. Powalilo Was! :D Kupcie ze dwa accu po 35 zl i swięto macie prądu w diably. Jak kto jedzie na Antarktydę to jeszcze dwa-zimno. :D Sam kupiłem na allegro i działa świetnie juz trzy miesiące na zmiane z oryginalnym. Bez większej roznicy w pojemnosci.
Cześć.Ch.

Joki
30.10.05, 14:46
To samo chciałem napisać. W dodatku akumulatory żelowe (bo wcale nie są suche) ładują się bardzo długo (prąd czternastogodzinny, czasami nieco większy), są duże i ciężkie w stosunku do pojemności, kosztują już niewiele mniej od litowych. Kompletny bezsens. To było dobre rozwiązanie dla amatorów wideofilmowców kilka lat temu...
Jeśli już chcecie bawić się w samoróbki (chociaż to się zupełnie nie opłaca) , to kupcie najtańszy pakiet na allegro i jesli będzie miał słabą wydajność wymieńcie ogniwa na jakieś dobre (najlepiej sprawdzone w modelarstwie i również dostępne na Allegro). W praktyce wystarczają firmowe ogniwa serii CGR odpowiedniej wielkości Panasonic-a, Sony albo Sanyo.