PDA

Zobacz pełną wersję : E1, histogram w podgladzie, autoiso a presja na Olympusa



cra3y
28.07.05, 14:20
witam

niniejszym bardzo prosze o napisanie pare slow krytycznych (np porownac do aparatow w ktorych to dziala jak nalezy) co do dzialania jak bardzo uzytecznej funkcji AutoISO (w trybie bez lampy) w formularzu ponizej.

https://support.olympus.co.jp/cf_secure/en/contact/

osobiscie utrzymuje korespondencje z HQ olympusa - w jednym z listow stwierdzono, ze nikt im tego nie zglaszal (chyba z pl, dla przypomnienia autoiso = prawie zawsze iso100).

olympus znany jest z tego, ze slucha uzytkownikow, a jak mowia "gdzie ludu kupa i hercules(olympus) d..a" ;-)

aha, panowie z Olympusa odpisuja rzeczowo (inaczej niz gdy probowalem cos wymoc na fuji, zawsze byla lajkoniczna odpowiedz, ze bedzie to dzialalo w ....... nastepnym aparacie)

PS: pamietajcie, ze to sie da zrobic, ze to tylko modyfikacja firmware

PS2: wystarczy, ze zastosuja sie do reguly czas=1/ogniskowa (w warunkach slabego oswietlenia), zwiekszajac odpowiednio iso.


[EDIT]
cos drgnelo wczesniej dostalem odpowiedz od olympusa:

Thank you for your e-mail concerning ISO sensitivity.

AUTO ISO is automatically adjusted according to light condition,
the subject brightness and quantity of light at the time of metering.
If the subject is too far away for the flash illumination to reach
when ISO is set to AUTO, the sensitivity is automatically increased.

Also there is generally no difference in this system between Olympus
Digital SRL cameras and other Olympus digital cameras.

Thank you for your understanding.

Best Regards.

Y. Shiokawa
Customer Support Center
OLYMPUS IMAGING CORP. Tokyo, Japan

po naciskach tu i owdzie, ze jednak nie dziala tak jak trzeba (poparlem to kilkoma watkami z forum dpreview) przyszlo cos takiego:


Thank you for your prompt reply concerning AUTO ISO.

Since we are constantly working on new development and are
always grateful for customers' opinion. Your valuable comments
will be passed on to our department concerned for future reference.

We sincerely appreciate your taking the time to write to us and
your continued support.

Thank you.

Best Regards.

Y. Shiokawa
Customer Support Center
OLYMPUS IMAGING CORP. Tokyo, Japan

:)

black_bird
28.07.05, 16:00
poszło, tecz to zauwazyłem, pozdrowienia

chomsky
28.07.05, 18:18
Auto iso można sobie wsadzic w d... .O ! Czy wy naprawde nie macie innych problemów.Staliście się maniakami,nie śpicie po nocach? Wakacje są zapylać po polach i lasach z Olkami w garści,od switu do nocy to głupoty wylecą raz -dwa.
Cześc.Ch.

cra3y
28.07.05, 18:29
chomsky, tu nie ma nic z maniactwa - jezeli sie cos nie sprawdza/nie podoba to chyba mozna chciec zeby to zostalo zrobione jak nalezy ?

hint: przeszukaj sobie forum olympusa na dpreview w tej kwestii

co do wakacji to czekam na upragniony urlop, poniewaz na razie ze wzgledu na robote to sie nigdzie ruszyc nie moge sprzed kompa - wole czesc tego czasu wykorzystac pozytecznie niz uzalac sie ze nie ma tego czy tamtego.

chomsky
28.07.05, 19:55
Faktem jest ,ze wszystko możma poprawić ale w kontekście różnych dyskusji o autoiso, o cropie to mi flaki wywraca.Fotografia dąży do samozagłady.najpiękniejsze fotki xix wieku powstawaly na blonach o czułościach dzisiejszych 6 iso,na kamerach o wadze kilkudziesięciu kg.przewożonych na grzbietach oslów.W ciągu jednego dnia można bylo naświetlić kilka zdjęć.Ale jakie to zdjęcia pasjonują nas do dziś.Dziś mamy kosmiczne promy w garści i zamiast focić tysiące maniaków wali tysiące knotów na forum.Po kilka tysięcy postów,siedzą i pieprzą głupoty.No chyba,że w pracy jak szef nie widzi.Naprawdę tego nie czuć ,nie widać miałkości tej paplaniny.Jest jeszcze jedno wyjście,że ja sie nieładnie starzeję.
cześć.ch.

cra3y
28.07.05, 20:14
aj odrazu zaglady
mialem taka sytuacje (posiadajac fuji s20pro), ze musialem zmieniac pomieszczenia (w kazdym inne warunki oswietleniowe) - zdjecia robilem bez lampy - w jednym pomieszczeniu potrzeba bylo iso800 zeby utrzymac 1/30, w drugim iso200 (zawsze przy F/2.8). szlag by mnie trafil, gdybym musial to z lapki zmieniac ...
po prostu sa sytuacje gdzie sie to przydaje (np mi do street photo - czesto w waskich i ciemnych uliczkac a za chwile na jasnym deptaku)

jak to sie mowi - kazdemu wedlug potrzeb 8)

chomsky
28.07.05, 21:20
Pewnie i masz Cra3y racje,po to jest ta technika by zniej korzystać.Może niejasno się wyraziłem, co mi sie często zdarza,chodzi mi o to,że chlopaki wyczyniają takie ewolucje myslowe na temat swoich puszek,ze można paść czytajac te posty.To walki plemienne,niczym się to nie rózni od walk klubów kibica.Wyciągaja przy tym takie egzotyczne argumenty.Wielu całkiem razsądnych użytkowników zaczyna przyjmować ten punkt widzenia i myślenia.Koszmar.Czytałem tu i na innym forum.,Pozostaje przygnębiony.
Cześć.ch.

KaarooL
29.07.05, 07:51
to może by tak pomęczyć Ich o temat zoom 4x na podglądzie?

przecież to też jest śmieszne, co Im zależało, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że nawet hybrydy OLY mogą bardziej powiększać...

zaraz zarzucę im temat, zróbcie to samo.

cra3y
29.07.05, 17:03
jeszcze czego bym sobie bardzo zyczyl w E1 to histogram na podgladzie (tym co sie pojawia zaraz po zrobienia zdjecia) oraz mozliwosc kasowania zdjecia podczas owego podgladu.

Oatl
29.07.05, 17:57
cra3y, kasowanie przy podglądzie jest:
1) pstrykam
2) miga czerwona lampka, zanim skończy migać pojawia się podgląd. Czekam aż skończy migać (mam wolną kartę).
3) naciskam dwa razy "kasuj"
4) naciskam "OK"
--> zdjęcie skasowane

W sumie trzeba trzy razy kliknąć żeby usunąć zrobione przed chwilą zdjęcie. Dla mnie jest to całkiem w porządku.

cra3y
29.07.05, 18:59
fakt - kurcze niecierpliwy troche bylem i nie dotrwalem do "trzeciego nacisniecia" - ale dalej podtrzymuje przydatnosc histogramu w podgladzie :)

zapraszam do formularza :) (ja juz czynnosc swoja spelnilem ;-) )