PDA

Zobacz pełną wersję : usuwanie szumów



egzekta
23.07.05, 10:11
Witam, zwracam się z zapytaniem do bardziej doświadczonych kolegów - w jaki sposób można ograniczyć szumy nie rozmazując przy okazji całego zdjęcia. Jak dotąd zauważyłem, że w każdym programie, z PS włącznie, redukcja szumów ogranicza się do zamazania szczegółów fotki, co wg mnie totalnie ją "rozwala" (już chyba wolę mieć zdjęcie zaszumione niż spaprane przez taki reduktor szumów). Czy jest sposób na redukcję szumu z zachowaniem ostrości szczegółów?

[/img]

Draxan
23.07.05, 10:48
Noise Ninja + wyostrzenie w nim jak za miekie to doostrzyc PS`em
NeatImage + wyostrzenie w nim jak za miekie to doostrzyc PS`em

Fajny do wyastrzania jest PhotoKit SHARPENER Plug-in Module

Draxan
23.07.05, 10:49
oczywiscie do powyzszych programow sa profile do odpowiednich modeli aparatow

Jeronimo
23.07.05, 12:04
OT do Noise Ninja nie moge znalezc (do e300) :(

egzekta
23.07.05, 13:18
Na neatimage.com oferuja tylko jakąś badziewną okrojoną wersję demo z którą nic się nie da zrobić, a w noise ninja chyba nie ma profilu olympus c760uz, profil ustawiony ręcznie jest za każdym razem okropny, poza tym program dokleja do fotek jakiś okropny znak wodny - zapewne znowu jakaś okrojona wersja. Czy nic się już nie da zrobić?

Rick van Dyke
23.07.05, 15:24
.:Noiseware:.

sebastan
23.07.05, 15:39
Za Rickiem
NoisewareCommunityEdition. Wyciągał mi nieprawdopodobne rzeczy, nie ujmując przy tym ostrości.

egzekta
23.07.05, 15:51
Noiseware CE - programik git i do tego darmowy. Dzięki wielkie :!:

dolby
27.07.05, 15:36
Dokładnie... Noiseware jak dla mnie ma najlepszy algorytm odszumiania...

marecki
28.07.05, 12:27
gdzie go szukać???

sebastan
28.07.05, 17:01
http://www.imagenomic.com/download.asp

Ja używam Noiseware CommunityEdition.
W linku który Ci podałem jest również jako plug-in do PS, oraz ta wersja, której ja używam, gdzieś tam pod koniec strony ją widziałem.
Jeśli będziesz miał kłopot to podaj maila to Ci prześlę.
Seba

marecki
29.07.05, 13:00
Dzięki, ściąga się. Zobaczymy co potrafi.
Pozdrawiam

sebastan
29.07.05, 13:24
Jest tam też wersja profesional... też fajna :) Mam do niej trochę więcej danych...

rodia
14.04.07, 02:01
Odgrzewam kotleta bo chcę się dowiedzieć czy są jakieś nowe dobre odszumiacze (najlepiej darmowe, ale nie koniecznie). I czym teraz odszumiacie?

lessie
14.04.07, 07:10
neat image
noise ninja
plugin Kodaka, bodajże DIGITAL GEM PRO się nazywa
całkiem rześki darmowy Picture Cooler

kolejność przypadkowa - ja lubię efekty z noise ninja

The z00m
14.04.07, 10:45
Mimo wszystko NoisewarePro.

lessie
14.04.07, 11:31
czemu mimo wszystko? nie znam tego programu dlatego pytam

The z00m
14.04.07, 19:39
czemu mimo wszystko? nie znam tego programu dlatego pytam

Mimo wszystko ze względu na wysoki poziom innych programów... mam Noiseware Professional Edition v2.6. Jestem z niego BARDZO zadowolony. Wiem, że wersja 4.1.1.0 Plugin'a do PS'a ma automatykę i troszkę inny interf.

Koniecznie go ściągnij i potestuj. Naprawdę warto.

zbyma72age
14.04.07, 20:29
Odgrzewam kotleta bo chcę się dowiedzieć czy są jakieś nowe dobre odszumiacze (najlepiej darmowe, ale nie koniecznie). I czym teraz odszumiacie?

Osobiście sobie chwalę i stosuję nie tylko do odszumiania:
http://www.helicon.com.ua/pages/downloads.html
ver 4.26 freeware
Pozdrawiam

lessie
14.04.07, 21:43
czemu mimo wszystko? nie znam tego programu dlatego pytam

Mimo wszystko ze względu na wysoki poziom innych programów... mam Noiseware Professional Edition v2.6. Jestem z niego BARDZO zadowolony. Wiem, że wersja 4.1.1.0 Plugin'a do PS'a ma automatykę i troszkę inny interf.

Koniecznie go ściągnij i potestuj. Naprawdę warto.

właśnie szukam, zobaczymy którą trafię...

dinx6
14.04.07, 22:49
ściągnąłem ten polecany przez Was Noiseware Community Edition i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. znacznie lepiej niż neat image radzi sobie z odszumianiem. zdjęcia nie tracą szczegółów, krawędzie pozostają dobrze zarysowane. kilka trybów, masa ustawień. naprawdę fajny program.

Krop dla porównania (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d85403c0e3d37bd.html)

The z00m
14.04.07, 23:01
ściągnąłem ten polecany przez Was Noiseware Community Edition i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. znacznie lepiej niż neat image radzi sobie z odszumianiem. zdjęcia nie tracą szczegółów, krawędzie pozostają dobrze zarysowane. kilka trybów, masa ustawień. naprawdę fajny program.

Krop dla porównania (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d85403c0e3d37bd.html)

No przeca pisałem... :roll: Dobry jest i tyle...

Ciekawy jestem jak duże różnice są wzglendem wersji Pro. Nie chce mi się instalować Community by to sprawdzić.

rodia
15.04.07, 23:21
nie wiem czy to problem ustawień czy co, ale mam wrażenie, że noisewere troche za bardzo robi efekt plastiku np. na skórze. Fakt: krawędzi nie rozmywa. macie jakieś rady do tego programu? da tu sie jakos profile dla konkretnych modeli zastosować?

Dempsey
18.04.07, 22:56
Rodia jeśli używasz plug-in'u to możesz go stosować na selekcji, czyli tylko na tym obszarze na którym chcesz i w sile w jakiej potrzebujesz... myślę, że bardziej tędy droga jeśli chodzi o eliminację efektu plastiku na skórze (maska na twarz i odszumiasz wszystko inne... albo po odszumieniu fade efektu i zmniejszenie skutków jego działania...).
Można też w wersji stand alone użyć po prostu opcji nie usuwania całego szumu (weaker noise - czy coś takiego), albo samemu poeksperymentować z suwaczkami dla poszczególnych częstotliwości szumu i siły tłumienia (oraz tego czy bardziej usuwać chroma noise, czy luma noise).
Polecam zabawę :-)

scuner
6.05.07, 18:39
małe pytanko odnośnie Noisware:
usiłuję zainstalować wersję darmową Noiseware Community Edition standalone 2.6, ale za każdym razie po instalacji przy próbie uruchomienia twierdzi, że brakuje mu biblioteki gdiplus.dll
Ma ktoś może pomysł, co z tym zrobić?
(mam Win2K)

Olymp
6.05.07, 18:53
Ja bym zrobił tak, przeszukałbym całego twardziela i zobaczył czy rzeczywiście na komputerze nie ma tej biblioteki, jaśli wyszukiwarka windy natrafiłaby na takową wtedy bym wiedział że jest ona na dysku . Wystarczy wtedy podać ścieżkę dostępu do tego pliku jeśli program przy instalacji poprosi o ta właśnie bibliotekę i tyle.

Jeśli nie masz jej na kompie to zostaje google.pl, tam wpisz nazwe biblioteki wraz z rozszeżeniem, ściągnij i albo póżniej podaj przy instalacji ścieżkę dostępu do niej lub jeśli program ma katalog z bibliotekami a poznasz to po rozszeżeniu dll lud katalog o nazwie lib to tam wrzuć plik przed instalacją i tyle.

Jeszcze zapomniałem że możesz też wrzucić tą bibliotekę do programu już zainstalowanego tylko musisz znależć katalog w którym masz zainstalowany program najczęściej instalują się w programach.

A jeśli to nie pomoże to wrzuć ją do katalogu windowsa.

Wiesz z każdym przypadkiem jest inaczej ikażdy należy rozpatrywać indywidualnie ale może choć trochę pomogłem.

Pzdr

scuner
6.05.07, 20:07
cóż - proste rozwiązania są najlepsze
juz działa, wiekie dzięki!