PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy soft w wersji 1.3 juz do pobrania



Azazel
19.07.05, 13:01
http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/download/software/firm/e1/

Azazel
19.07.05, 13:02
Do e300 oczywiście.

Jeronimo
19.07.05, 13:18
oo thx za info.. ja nadal jade na starym :-) czas zmienic...

Kordek
21.07.05, 15:35
Też mnie kusi żeby zmienić, mam 1.0 ale w sklepie powiedzieli że strace gwarancje.

Cerber1
22.07.05, 00:37
Zazdrościliśmy Minolcie stabilizacji?! To mamy anti shock. Oczywiście wiadmomo, że chodzi o uniknięcie poruszenia aparatu podczas klapnięcia lustra czyli jego wstępne podniesienie a nie o prawdziwą AS... ale szkoda :twisted: Można to wykorzystać jako zwykły samowyzwalacz. Przybyła także opcja "shading comp." i "release prioryty S" oraz release prioryty C" Nie bardzo rozumię o co chodzi w tych opcjach. Może ktoś coś znalazł na ten temat?

Cerber1
22.07.05, 00:44
Też mnie kusi żeby zmienić, mam 1.0 ale w sklepie powiedzieli że strace gwarancje.
Przy zmianie firmwaru udostępnionego przez producenta i pobranemu poprzez zarejestrowane oprogramowanie sygnowane z aparatem??? Nie wierzę!!! To byłaby paranoja.

lukan
22.07.05, 01:10
To nie sklep daje gwarnację a Olympus. Ja wgrywałem nowy soft, później wysyłałem aparat na serwis i nikt nic nie mówił. Za pomocą aplikacji możesz wgrać i nie stracisz gwarancji.

Azazel
22.07.05, 09:07
Spokojnie możesz uaktualnić - nie ma podstaw prawnych do utraty gwarancji.

Kordek
22.07.05, 20:40
Myślicie że nie strace gwarancji? No można by było jeszcze do olympusa napisać.
A tak przy okazji, duża jest różnica przy firmware 1.0 a 1.3?

Draxan
22.07.05, 20:49
nie stracisz, bo juz kazdy z nas by jej nie mial.
Smialo mozesz upgerjdowac firmare

jesli bys mial Canon`a 300D i wgrywal nie orginalny ruski firmware to wtedy traci sie gwarancje

jesli sie wgrywa firmware dostarczany przez producenta nie traci sie gwarancji

KaarooL
23.07.05, 11:59
Kordek:

w sklepie boją się że coś spierdzielisz i dlatego Ci głupot naopowiadali.

z 1.0 musisz najpierw zapodać do 1.1 a dopiero potem do 1.4 - z tego co wyczytałem.

Kordek
25.07.05, 13:14
Napisałem do Olympusa i mi potwierdzili że nie strace gwarancji. Wgrałem firmware 1.3 od razu z 1.0. Z tego co ja zrozumiałem to ten program co się ściąga firmware ma być w wersji 1.1. Mam Olympus Master 1.1. Dzięki za powiedzenie że nie strace gwarancji bo bym jeszcze 2 lata czekał :!:

Kordek
25.07.05, 13:15
Napisałem do Olympusa i mi potwierdzili że nie strace gwarancji. Wgrałem firmware 1.3 od razu z 1.0. Z tego co ja zrozumiałem to ten program co się ściąga firmware ma być w wersji 1.1. Mam Olympus Master 1.1. Dzięki za powiedzenie że nie strace gwarancji bo bym jeszcze 2 lata czekał :!:

lukan
25.07.05, 14:30
Zgadza się trzeba mieć wersję Master wyższą niż 1.0. Przy wersji 1.0 wyskakiwał mi krytyczny błącz w czasie kontaktu z sererwm. Po wgraniu Upgrade'u do wersji 1.21, frimware do aparatu wgrał się już bez problemu.

Jeronimo
25.07.05, 14:39
jakiego masz Olka E1? czy E300? (wrzuc najlepiej w sygnaturke)

na stronie pisze takie cos

Click here!
* You need to upgrade your software to version.1.1 or later previously.

i jest to tylko pod E1 a pod E300 nie ma...

Kordek
25.07.05, 15:08
No mam Olympusa E-300. Też mi błąd wyskoczył w Olympus Master i mi go zamkło ale na szczęście firmware się wgrało.

Jeronimo
25.07.05, 15:13
jaki blad? z jakiego softu na jaki chciales? bo ja jeszcze mam 1.0 i przymierzam sie do update... no ale musze najpierw naladowac porzadnie akumulator ;-)

Kordek
25.07.05, 15:19
No ściągło z serwera ten firmware i w aparacie zaczeło go instalować i w trakcie instalowania w programie Olympus Master ver. 1.1 wyskoczył błąd i okienko zamknij, ale czekałem i czekałem :D i wyskoczyło w aparacie że OK (wgrało). Wcisnąłem klawisz zamkij w programie i mi go zamkło. Wyłączyłem aparat i sprawdziłem firmware jest 1.3.

Jeronimo
25.07.05, 15:31
z 1.1 -> 1.3? czy jak....

Kordek
25.07.05, 15:39
Z 1.0 do 1.3. A akumulator wystarczy że masz dwie zielone kreski. Ja swojego już miesiąc nie ładowałem i wystarczyło.

lukan
25.07.05, 15:52
E-300; Wystakiwał mi błąd kryryczny systemu windows w czasie szukania nowej wersji.
Uaktualniałem soft z 1.2 do 1.3. Po pierwszych szybkich testach, poprawił mi się pomiar światła zwłaszcza przy zewnętrznej lampie błyskowej. Chybe wreszcie mój e300 zacznie działać :)

agafoto
25.07.05, 21:22
moj pierwszy wpis na forum. Dziekuje Jeronimo za cynk o tym, ze jest juz nowy soft do e-300. Pozdrawiam wszystkich uczestnikow forum Olympusa :)

Jeronimo
26.07.05, 16:26
no wiec zrobilem update E-300 z 1.0 na 1.3 (bo innej mozliwosci nie bylo, czyli dobrze wyczytalem ze poprzednie info dotyczy tylko E-1)

teraz nich mi ktos powie do czego to:

menu2
SHADING COMP.
ANTI-SHOCK

menu4
RELEASE PRIORITY S
RELEASE PRIORITY C

menu5
ERASE SETTING
BUTTON TIMER
"rybka" to cos pod Button Timer

no chyba nic nowego nie przeoczylem :-)

Moge tylko dodac ze zmienil sie tez napis wywietlany przy podlaczaniu do kompa z PC na storage i control.

pozdrawiam

lukan
26.07.05, 22:57
ANTI-SHOCK - wstępne podnoszenie lustra, uzywane przy długich czasach na samowyzwalaczu w celu wyeliminownia drgań aparatu w czasie podnoszenia lustra.

"rybka" - tryb makro i szerokokątny do zdjęć podwodnych. Ale trzeba jeszcze dokupuć obudowę podwodną :!:

Słoń
27.07.05, 13:23
no wiec zrobilem update E-300 z 1.0 na 1.3 (bo innej mozliwosci nie bylo, czyli dobrze wyczytalem ze poprzednie info dotyczy tylko E-1)

teraz nich mi ktos powie do czego to:

menu2
SHADING COMP.

Software'owe usuwanie efektu winetowania


ANTI-SHOCK

Wcześniejsze podniesienie lustra aby wyeliminować wsztrząsy przez nie powodowane.



menu4
RELEASE PRIORITY S

Priorytet migawki nad autofokusem w trybie pojedynczego autofocus'a. Jeśli naciśniesz spust do końca, to aparat nie będzie czekał na wyostrzenie, tylko od razu zrobi fotkę.


RELEASE PRIORITY C

Priorytet migawki nad autofokusem w trybie ciągłego autofocus'a. Działa jak wyżej, tylko przy ciągłym autofokusie.



menu5
ERASE SETTING

W tej chwili nie pamiętam. :-(


BUTTON TIMER

Możesz ustalić jak długo aparat będzie czekał na wybranie opcji za pomocą pokrętła sterującego. O ile dobrze pamiętam możliwe są: 3 s., 5 s. i nieskończoność.


"rybka" to cos pod Button Timer

Podmienia Ci niektóre programy na głównym pokrętle wyboru trybów na programy do zdjęć podwodnych.

Pozdrawiam.

lukan
27.07.05, 21:13
Trochę poszperałem w sieci :)

Wersja 1.3 (19.07.2005)
1.Obecnie można ustawić okres czasu, przez jaki menu pozostaje aktywne zanim powróci do ustawienia domyślnego.

2.Poprawiono stabilność cyfrowego pomiaru ESP oraz pomiaru centralnie ważonego uśrednionego.

3.Został zmieniony proces uruchamiania aparatu, aby obsługiwał wymienne obiektywy, które zostaną wprowadzone na rynek w przyszłości.

4.Zostały dodane dwa programy tematyczne – Podwodna makrofotografia oraz podwodne zdjęcia szerokokątne.

Uwagi
1. Jeśli oprogramowanie zostanie uaktualnione do wersji 1.3, wszystkie ustawienia za wyjątkiem daty zostaną skasowane i parametry powrócą do fabrycznych ustawień domyślnych.
2.Prosimy o pobranie dodatkowego arkusza instrukcji obsługi dla aktualizacji firmware’u do wersji 1.3:

Wersja 1.2 (28.03.2005)
1.Obsługiwane są nowe szybkie karty CompactFlash.
2.Poprawiono działanie wskaźnika baterii odnoszącego się do uchwytu zasilającego HLD-3 Power.
3. Zostały dodane następujące funkcje aparatu:
Funkcja anty-wstrząsowa
Korekcja winietowania
Włączanie / wyłączanie priorytetu zwolnienia migawki (w trybie C-AF)
Włączanie / wyłączanie priorytetu zwolnienia migawki (w trybie S-AF)

Wersja 1.1 (14.02.2005)
1.Pozycja [AUTO] ustawień balansu bieli została udoskonalona i lepiej przystosowana do fotografowania obiektów zawierających odcienie żółtego.

2.Rozjaśnione partie obrazu pojawiały się w kolorze różowym, gdy jako przestrzeń barw wybrano opcję [Adobe RGB], a w pozycji [CUSTOM WB] ustawiono niską temperaturę barwową. Sytuacja ta została poprawiona.

3.Poprawiono kwestię zużycia baterii w trakcie trybu uśpienia

Jeronimo
28.07.05, 00:13
2.Prosimy o pobranie dodatkowego arkusza instrukcji obsługi dla aktualizacji firmware’u do wersji 1.3: a gdzie ta instrukcja... masz moze linka?

lukan
28.07.05, 18:32
Uprzejmie proszę :)

http://www.olympus-pro.com/images/upload/Firmware%20update/E-300_ver1.3_additional_manual.pdf

Po wgraniu nowego softu aparat zaczął działać.
Poprawnie doświetla fotki zarówno z lampą jak i bez lampy.
Zupełnie inny aparat, teraz mogę pstrykać, pstrykać i prstykać :)

Jeronimo
28.07.05, 19:08
ooo musze wyprobowac bo z lampa doswietlanie dzialalo mi roznie przy sofcie 1.0 (zawsze za mocno nawet na -2)

Dziekuje uprzejmie za PDF'a :-)

Pozdrowionka

Ajbrun
29.07.05, 21:11
Tak na wszelki wypadek informuję takich jak ja, tj. mało doświadczonych z komputerami, że trochę się miotałem :mrgreen: przy instalacji softu 1,3 ponieważ parę razy miałem brak powodzenia instalacji. Po kolejnej próbie znajomy (dobrze że mam Takiego) domyślił się, że przyczyna jest bardzo prosta. Włączony był "Norton Internet Sekurity". Zazdrośnik, ten program, nie chciał nic przepuścić do compa. Po wyłączeniu tego zabezpieczenia poszło gładko :D, zarówno w body z 1,0 do 1,3 jak i aktualizacja "Olympus Master" z 1,1 na 1,3.
Doczytałem się co wprowadza v. 1,3 dla E-300 i poprzednie softy, dlatego mam do Was Szanowni Panowie i Panie pytania;

Czy instalacja softu z 1,0 bezpośrednio do 1,3 wprowadza poprawki z 1,1 i 1,2 ?

Oraz;

Jakie zmiany wprowadza v. 1,3 do "Olympus Master" ?

Być może są to dla Was pytania śmieszne, ale ja nie jestem pewien na nie odpowiedzi a możliwe, że są podobni do mnie.

Jeronimo
29.07.05, 21:34
no ja przy tego typu instalacjach wylaczam antiwirusa i firewalla..

a co do 1.0 na 1.3 .. to pewnie wszystkie sa poprawki (zreszta z e300 z 1.0 na 1.1 nie mozna przejsc bo odrazu pokazuje sie 1.3)

lukan
31.07.05, 00:37
Aktualizacja 1.3 zawiera w sobie wcześniejszcze zmiany. Jeżeli akutalizujesz z wersji 1.0 do 1.3 to automatycznie są już zawarte wszystkie zmiany jakie miały miejsce po drodze, w tym przypadku 1.1 i 1.2

Kanciaty
31.07.05, 02:14
Witam
Czy ktoś z kolegów wie co to jest za opcja w firmware wersji 1.3 menu5
ERASE SETTING ...

Fred106
31.07.05, 18:10
Zapewne jak wynika z kontekstu "wykasuj ustawienia" oznacza powrót do ustawień domyślnych aparatu. Ale tylko się domyślam bo tego nie próbowałem