PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus 765



stock
18.07.05, 20:25
Witam. Podobno Olympus 765 ma opcje manualnego ustawiania ostrości , czy mógłby mi ktość w miare prsoto wytłumaczyć gdzie ona jest? Dzieki i pozdrawiam.

luc4s
18.07.05, 21:08
Wcisnij przycisk menu i przytrzymaj 2 sekundy.

stock
19.07.05, 12:07
Dzieki za natychmiastowa odpowiedz. To naprawde dziala ;-)
PS. Fajna galeria, swietne zdjecia :-)

luc4s
19.07.05, 12:55
musi działać :D

stock
19.07.05, 22:43
Jeszcze jedno pyt. Gdzie może być błąd w ustawianiach? Ładna słoneczna pogoda, piękna złota łąka a zdjęcia wychodzą nieostre i jakies wypłowiałe, brak im takich naturalnych kolorów np. zamiast złotego jest wypłowiały żółty? Próbowałem majstrować manualnie i automatem i to samo :/ Czy to może być wina aparatu ?

No-shadow Kick
20.07.05, 10:34
Najlepiej jakbyś to zdjęcie pokazał, bo tak na opis to można tylko na czuja coś napisac :D Piszesz, automat i manual, może spróbowałbyś np. w jakimś trybie priorytetowym? Tryb preselekcji przysłony na przykład. Ustawiasz dajmy na to wartość F5.6, WB na auto lub słoneczko (choć auto radzi sobie bardzo dobrze), zobacz czy nie masz ustawionego pomiaru światła na punktowy, bo to może być przyczyna złego naświetlania zdjęcia. Piszesz nieostre, ale nieostre czy poruszone, bo to 2 różne sprawy. Jeśli jest całe rozmyte to znaczy że za długi czas naświetlania.
Wg mnie zdjęcie powinno wyjść jak marzenie :lol:

Pozdrawiam

stock
21.07.05, 18:13
Dzięki za pomoc. Spróbuje pokombinować z tymi radami. MAm nadzieje że teraz juz łączka wyjdzie jak marzenie ;-) dzieki pozdrawiam :-)