PDA

Zobacz pełną wersję : chrzciny + olympus c-770 UZ PROŚBA O RADĘ



Loram
16.07.05, 13:18
Witam

Za 2 tygodnie mam focić chrzciny córeczki kumpla i chciałbym zrobić porządne zdjęcia. Do dyspozycji mam Olympusa C-770 UltraZoom, lemapę zewnętrzną Vivitar FD550 z dedykacją do Canona ale na manualu współpracuje bez problemów, oraz myślałem o użyciu Skylighta 1A dla poprawienia barw skóry i redukcji niebiekiego.

Czytałem posty o foceniu w kościołach, ale nie znalazełem nikogo kto by się na to szarpnął moim aparatem
Kościół jest wyjątkowo ciemny więc robiłem testy w domu w możliwie zblizonych warunkach oświetleniowych przy użyciu ww osprzętu. W sumie nieźle mi wychodziło przy ustawieniach:
- ISO 100,
- redukcja szumów,
- f/6,3
- 1/1000 s
- lampa ustawiona na tryb manualny (najmocniejszy błysk) przysłonięta 2 warstwami fizeliny (nie mam dyfuzora)
- ostrość zablokowana na ok 2-2,5 m (autofocus w takich warunach oświetleniowych szaleje i ostrzy tak długo, że może być już po ceremonii )

I tu moja prośba o pomoc. Co sądzicie o takiej konfiguracji ustawień i sprzętu ? Czy coś zmienić ? Usunąć filtr ? Zienić czasy ? Przysłonę ?
Zależy mi na dobrych zdjęciach więc każda pomoc i uwagi naprawdę doceniam.

Czekam na pomoc i z góry dziękuję.

Draxan
16.07.05, 14:05
Ktory to KS w Krk ?
btw w tygodniu sa otwarte, do tego ze zgaszonym swiatlem wiec jeszcze ciemniejsze jedz na spokojnie w dwie osoby i potestuj, nie zaronia Ci tego.

Loram
16.07.05, 14:52
to jest kościół Franciszkanów.
Mam już w planach tam podjechać i popróbować, ale liczyłem na kilka podpowiedzi zanim pojadę... :wink:

Draxan
17.07.05, 17:31
Ojoj to bedzie tam bardzo ciemno, nic poz sprawdzeniem w tygodniu nie pomoze Ci.

Loram
17.07.05, 22:12
no niestety, strasznie ciemno tam jest. Ojczulkowie ciniutkie oświetlenie mają, a i okien jak na lekarstwo.
Dzięki i pozdrawiam

zdrip
22.07.05, 17:01
A poco taki krótki czas migawki? Spróbowałbym 1/500.
Redukcję szumów lepiej zrobić później w PS.
Jeśli lampa wyrabia się, ja bym ustawił min ISO, najwyżej ciut otworzył przysłonę, do F5.
Przy późniejszej obróbce wylezie mniej szumów.
Ostrość na 2-2.5m - OK!, dopóki pstrykasz na min ogniskowej.

Filtr...
Myślę że można bez niego - regulacją BB, ale to też trzeba popróbować, żeby skóra dziecka ładnie wychodziła.

Oczywiście, to wszystko tylko IMHO.

Pozdr!

milo
23.07.05, 09:26
tez mi sie wydaje ze zamiast tak krotkiego czasu lepiej jest dac dluzyszy np. 1/250 przeciez tam nie bedzie dynamicznych scen, a dzieki krotszemu czasowi zmnioejszysz blysk w lamie co pozwoli na jej szybsze ladowanie i mniejsze rozladowanie aku

Draxan
23.07.05, 10:44
taki krotki czas bo ma lampe w manualu na max`a i jakos ten blysk musi zredukowac

zdrip
23.07.05, 15:37
Nie wydaje mi się pomysł redukowania błysku przez skracanie czasu migawki za dobry.
Chyba że z konieczności, kiedy niema innej możliwości.
Zawsze są obawy o winietę i kłopoty z BB.
Ja bym próbował jednak przez zmniejszenie ISO i przysłony, do F6 - F7 dalej tez nie warto ze względu na dyfrakcję.

Pozdr!

Loram
23.07.05, 18:21
kurcze, teraz zrobiliście mi już kompletny mętlik w głowie
jutro idę na próbę do kościoła i potestuję Wasze ustawienia i zobaczymy które będą najlepsze
Do chrztu mam jeszcze tydzień...

zdrip
27.07.05, 13:43
Na doczepkę, żeby mętlik dobrze się miał... :D
Ja bym jeszcze ustawił Contrast, Sharpness i Saturation na –5, żeby aparat jak najmniej zdążył popsuć zdjęcia.
PoPSuć można samemu, póżniej. :P

zdrip
28.07.05, 11:40
Zapomniałem dodać - przy takich ustawieniach należy zapisywać w SHQ żeby nie stracić na detalizacji.