PDA

Zobacz pełną wersję : pradozernosc c-720uz



pies
23.08.03, 08:38
co powiecie na to? mam od paru dni c-720 i akumulatory hama - 2000mAh. wielce sie zdziwilem, kiedy po full naladowaniu (juz ze 3 razy tak bylo) aparacik pozwolil mi na zrobienie jakichs 25-30 zdjec i co gorsza zdychal po tym fakcie bez ostrzezenia :( Wielce szanowna instrukcja mowi o wskazniku poziomu rozladowania baterii, ostrzeganiu przed rozladowaniem itd.itp. Moje cudo nie raczy pokazac nic (wskaznik baterii jest ok) - a tu nagle trach. Ico takiemu zrobic? Wyswietlacza prawie nie uzywam, czasami lampe (30% zdjec), czesciej zooma, zdjecia 1600x1200... :? ...ale 30 zdjec i koniec?!?? hmm... a moze cos jest nie tak?nie wiem na ile dobry jest to wyznacznik ale sprawdzenie napiecia miernikiem elektrycznym na akumulatorkach naladowanych i tych niby-rozladowanych wskazuje na roznice ok 10% wartosci. czy 720 naprawde potrzebuje tyle energii? pomozcie!

bazi
23.08.03, 12:10
Niemozliwe, zeby udalo sie zrobic tylko tyle fotek. Albo felerne akku [sprawdz jak dziala na innych], albo z Olkiem do serwisu marszem ;) Wyznacznik w Olkach jest dobry jak jest zielony to OK, ale jak tylko sie zmieni na czerwony, to drugi komplet trzeba miec pod reka, bo lada moment bedzie padaka :P

Esperak
23.08.03, 15:30
pomiez napiecia na akku moze sie okazac ze jeden jest walnety i ma mniejsza pojemnosc niz resta .... co do olka to zobacz jak bedzie sie sprawa miala na bateriach alkalitycznych....

Czaszek
25.08.03, 08:52
Mam identyczne baterie i identycznego Olka :) do tego mam ładowarke firmy Hama. Ja na tych bateriach robie około 180-200 zdjęć, z lampą lub z wyświetlaczem ( bez większe go znaczenia)

Olek
25.08.03, 08:58
W moim c-750 ilość zdjęć na akumulatorkach Olympusa 1700 około 100 szt.

Olek
25.08.03, 09:20
dodam, że jako początkujący często korzystam ze zoom-u i wyświetlacza

Arras
25.08.03, 10:59
A ja na aku 2000 mAh robię prawie 360 fotek (bez wyświetlacza) w tym ok 10% z lampą. Więc coś masz nie taK chyba

sil
28.08.03, 00:22
Liczba zdjęć powinna być większa na komplecie aku choć ilość zdjęć tez o niczym nie świadczy bo mogę zrobić kilka zdjęć i bawić się przez pól dnia aparatem i też siądzie zasilanie, Ale 100 powinno sie pstryknąć bez problemu .
Tak na wakacjach gdy chodiz sie i pstryka komplet starcza mi na dzień bądz dwa i jest to koloło 150 zdjęc oczywiscie z przedglądaniem i kasowaniem
Co do informacji o stanie baterii to chyba nie jest to najlepsze bo u mnie w 720 i u kumpla w 730 pomiędzy stanem pełnym a alarmującym i wyłączeniem aparatu to jest chwila odstęp kilku zdjęć może lepiej spisuje się taki wskaźnik jeżeli mamy baterie zamiast aku ( to tylko przypuszczenie )