PDA

Zobacz pełną wersję : FL-20 vs FL-40 do c5050



borysx
22.08.03, 16:16
co sadzicie na temat lampy fl-20 czy warto placic 4x wiecej za fl-40, gdzie tkwi przyczyna tekiej roznicy w cenie?
pozdrawiam
mariusz

prorok
23.08.03, 10:28
Widzę że chcesz mieć "ful wypas" w aparacie.
Podstawowa różnica to siła lampy,ogólnie liczba przewodnia lampy,dla C5050 przy f=1,8 można oświetlić przdmioty odległe ogólnie rzecz biorąc GN/f.
Fl 40 ma pełną automatykę i współpracę z aparatem,ma autofokus do ustawiania zooma lampy itp.
Różnica cenowa zaiste jest znaczna (Fl40 drożeje ?)Widziałem Fl40 w Berlinie w zestawie tzw. KIT w skład wchodziła: lampa, kable połączeniowe 3 rodzaje + gorąca stopka,uchwyt z rękojeścią do mocowania,ładowarka -wszystko w przeliczeniu na nasze za ok 1600 zł.
Warto poeksperymentować z dowolną lampą (o ile wiem w C5050 jest połączenie tylko przez sanki) poprzednie modele działały z lampą tylko w trybie preselekcji przysłony. Możesz wypróbować też działanie z fotocelą (nieielki koszt ok 40zł) dość dobrze działa na pierwszą lub ostatnią kurtynę (slow1,2)
Mam jeszcze pytanie do C5050 (którego nie mam) w którejś z reklam w danych technicznych podano że lampa wbudowana wyzwala błyski stroboskopowe,czy coś ci na ten temat wiadomo ?

Esperak
23.08.03, 15:34
z tego co zauwazylem to jak ustawisz redukcje czerwonych oczu to tak sie dzieiej... (2 blyski - efekt stroboskopu)
co ciekawe jeszcze w jednym przypadku tak mi sie zdarzylo jak robilem fotki w jaskini a aparat nawet przy uzyciu podswietlenia autofocus niepotrafil zrobic sobie dobrych ustawie wtedy walnol 2 blyski rozumie z tego ze pierwszy stanowil podswietlenie do poprawnych ustawien ... kilka razy sie tak zdarzyło...

borysx
25.08.03, 20:35
? ... instrukcja podaje nastepujace tryby lampy blyskowej: blysk automatyczny, redukcja czerwonych oczu, blysk dopelniajacy, synchronizacja z dlugimi czasami naswietlania (na pirwsza kurtyne migawki i na druga) nic wiecejnie ma.

prorok
26.08.03, 07:07
Sprawdź, czy jest możliwość robienia zdjęć seryjnych (np. z redukcją czrwonych oczu.) i czy jest mozliwość robienia z redukcją na slow 1,2 ? :?:
Może być tak że doświetlany jest obiekt w ruchu, przy otwartej migawce z błyskiem wielokrotnym - i to jest może ta opisywanna strobospokia. :?:

borysx
26.08.03, 15:15
a mozna prosic adres albo nazwe tego sklepu w Berlinie, (1600 PLN to calkiem fajna cena)

prorok
26.08.03, 20:55
Już była o tym sklepie mowa na temat konwerterów.

borysx
26.08.03, 22:30
Dzieki.
Znalazlem w medzyczasie fajna strone, polecam wszystkim, jest tekst o lampach wlasnie, ale nie tylko.
http://www.wrotniak.net/photo/c5050/c5050-flash-units.html

mariusz