PDA

Zobacz pełną wersję : ostrzenie ręczne w E-1



maniek2
13.07.05, 18:02
Witam wszystkich.Zastanawiam się na zakpuem E-1. Czytałem w kilku miejsca, że ostrznie ręczne jest w E-1 realizowane przez jakiś siłownik, co miedzy innym umozliwia zmiane kierunku obracania pierścienem ostrzenia w lewo lub prawo. Podobno powoduje to też, że ostrzenie ręczne nie jest tak precyzyjne jak w innych obiekywach gdzie jest to realizowane w pełni mechaniczne. Prosze użytkowników E-1 o opinie jak ta precyzja MF wygląda faktycznie.


pozdrawiam

Maniek

eljoth
13.07.05, 18:16
Jak na razie olympusowski autofocus mnie nie zawiódł, więc nie korzystałem z ręcznego ostrzenia, choć automatyczne ustawianie ostrości mogłoby działać trochę szybciej.

irek50
13.07.05, 19:18
Ostrzenie ręczne w E1 jest OK --problem jest raczej z wielkością powiększenia w wizjerze (choć lepiej niz w wielu innych lustrzankach cyfrowych)---Ja z tego powodu przerobiłem lunetkę nastawczą praktica-pentacon--daje to trzykrotne powiększenie środka kadru!!!

jacek2004
13.07.05, 21:39
Ręczne ostrzenie z obiektywami ZUIKO jest w porządku, nie ma żadnego dyskomfortu oraz braku precyzji, sterowanie "by the wire" jet OK.

Draxan
14.07.05, 21:04
potwierdzam, no i ta zmiana zalezy czy ktos jest przyzwyczajony w prawo czy w lewo to naprawde komforcik :D