PDA

Zobacz pełną wersję : E-300 + Lampa Blyskowa



voogee
9.07.05, 12:07
Witam, mam takie pytanie - jaka lampe polecilbyscie do tego aparatu (E-300) najlepsza do robienia zdjec w Kosciele (na slubie) ? (i moze przy okazji, gdzie i za ile mozna cos takiego kupic).

Pozdrawiam :)

ps. A moze ta wbudowana w zupelnosci wystarczy ?

grizz
9.07.05, 14:19
fl36 fl 50 - sklepy internetowe...

ale jak nie wiesz czy wbudowana wystarczy to lepiej trzymaj się zdala od ślubów - dla dobra pąństwa młodych

Draxan
9.07.05, 22:47
hehehe ech nie mam sily n takie posty :D


ale kup FL50

voogee
10.07.05, 09:33
A ja nie mam sily na takie fora... "Zapomniał wół jak cielęciem był?"... n/c

Draxan
10.07.05, 13:09
NIe, wol nie zapomnial jak Cieleciem byl :D

Dostales odp.

Patrzac na twoje www, i patrzac na zadane pytanie czy lampa wbudowana wystarczy, chce sie powiedziec n/c.

voogee
10.07.05, 14:18
To wcale nie jest takie takie dziwne... Mam ten aparat od niedawna i nie znam jego mozliwosci - widzialem takze zdjecia robione bez uzycia lampy na slubie w wysokim ISO i wyszly bardzo ladnie... Sam zdjec z lampa praktycznie nie uzywam - wiec stad to pytanie. Nie widze w tym nic "gorszacego" a z drugiej strony jak ktos pisze: "że nie ma siły na takie posty" to tak jakby napisał: "matko sw. ! co za głąb!"... poczułem się urażony.

ps. Mysle, ze taka postawa Ciebie - jako moderatora tego forum jest potencjalnie odstraszajaca i ogolnie nie zachecajaca do korzystania z niego.

Draxan
10.07.05, 16:45
Wyrazajac swoja opinie, i dajac Ci odpowiedz stwierdzam iz wystarczajaco Ci pomoglem.

Najwidoczniej nie masz do czego juz sie doczepic, tylko moderatora.

Jak juz wczesniej napisalem, patrzac na twoja galerie az strach pomyslec iz zadales takie pytanie. No ale czlowiek jest omylny. Pozdrawiam i skonczmy juz ta dyspute.

voogee
10.07.05, 17:10
Nie mowie, ze mi nie pomogles... przyczytaj uwaznie poprzednia odpowiedz. Wcale sie do Ciebie nie przyczepiam - wyrazilem poprostu swoje zdanie. No nic... "było miło".

Draxan
11.07.05, 14:10
A tak naszlo mnie dalej gdzies po stanach przegrzebalem FL50 1300zl

Jesli chcesz sie zajac slubami, radze na powaznie zastanowic sie nad zakupem FL50 niekiedy ta moc sie przydaje, oczywiscie to zalezy od zasobnosci portfela, ja bym jeszcze sie zastanawial nat HighPowerSupply czy jak sie to pisze :D niekiedy na duzym/mocnym blysku sie dlugo laduje, jesli ktos nie ma doswiadczenia moze byc problemem zrobienie "serii" fotek gdy lampa ma swoj czas zaladowania na 4xAA
Z tego co pamiec mnie nie myli FL36 ma 2xAA nie mialem i nie wiem jak sie zachowuje.

Za to mnie bylo bardzo milo i jak to mowia chce wiecej konstruktywnej rozmowy :D

KaarooL
13.07.05, 08:16
grizz:

dobry tekst, krótko i na temat


DraXan:

FL-36 jest mała, świetna i szybko się ładuje. Z tym cackiem wychodzą zupełnie inne fotki, niż z wbudowaną. Ma też wbudowany, wysuwany dyfuzor, czyli odpada kolejny wydatek.


voogee:

Twoje pytanie jest dziwne i wzbudza emocje z racji tego, że nie posiadasz małpki za 1k pln tylko sprzęt, który zobowiązuje.

Idź gdzieś do sklepu i zrób parę fotek z wbudowaną i parę z FL-36. Porównaj wyniki a otrzymasz odpowiedź (równomiernie oświetlony plan, brak przepaleń na twarzach, ciepłe kolorki, głębia)

Tak w ogóle, to śluby kościelne można robić nawet bez lampy, ale warunkiem jest wysokie niezaszumione ISO i jasny obiektyw. Na pewnym forum można zobaczyć wybitny tego przykład (fotki Fatmana).