PDA

Zobacz pełną wersję : E-300 i luzy w kit'owym obiektywie.



Słoń
6.07.05, 21:48
Nie cały tydzień temu kupiłem E-300-tkę. Po dokładniejszym przyjżeniu się obiektywowi dostarczonemu w zestawie, zauważyłem, że ma on trochę luzów w swojej mechanice. Wysuwana część optyki swobodnie da się przemieścić palcem na odległość około 1 mm bez wpływu na pozycję pierścienia ogniskowej.
Stąd moje pytanie. Czy takie luzy są normalne w tym obiektywie, czy też powinienem zgłosić to do reklamacji? Może to normalny poziom luzów, ale wolę jednak dmuchać na zimne... :-/

Magus
7.07.05, 10:11
W Canonach i Nikonach są większe luzy

W 14-54 nie mam żadnego luzu, ale w innych obiektywach, nie Zuiko, to była normalka.

KaarooL
7.07.05, 11:02
Słoń

jeśli działa to nie marudź tylko rób fotki. droższy obiektyw (14-54 od E-1) jest standardu IF (internal focus) - nic się nie wysuwa, wszystko dzieje się w środku.

Twój obiektyw ma wysuwaną część i to normalne że ma ona nieco luzu.

Słoń
7.07.05, 19:59
Z waszych wypowiedzi wnioskuję, że opisywany przeze mnie luz to standard w obiektywach tej klasy. Wygląda na to, że nie mam się czym martwić. :-)
Dzięki za odpowiedź.

eljoth
8.07.05, 15:58
Jestem użytkownikiem E-1 z obiektywem 14-54, który także ma pewne luzy. Ale efekt końcowy, czyli zdjęcia, jest bez zarzutu.


Pozdrawiam!

Ajbrun
10.07.05, 12:50
Słoń

Od 28.06. jestem użytkownikiem E-300 Duble kit, wczesniej nie zwracałem uwagę na szczegóły bo wszystko działa OK. Faktycznie oba obiektywy mają niewielki luz, ale po wcześniejszych wypowiedziach jestem zupełnie spokojny, szczególnie po wypowiedzi w tej sprawie KaarooL - a, którego znam.