PDA

Zobacz pełną wersję : E 300 - kupić ?



imat
5.07.05, 23:12
Dzień dobry. Mam pytanko czy kupić E 300 biorę jeszcze pod uwagę Nikona D70. Chętnie bym wymienił kilka zdań z kimś kto pstryka E 300 - prosze o napisanie czy aparat spełnil wasze oczekiwania i czy jest "lustrzanką" czy kompaktową chybrydą w postaci body + obiektywy ?Bo takie zdanie słyszalem o E 300 ? Proszę o udostepnie nie fotek robionych przez Was tym aparatem - pozdrawiam

Draxan
6.07.05, 06:02
Uzyj SZUKAJ na forum a napewno znajdziesz to co Cie interesuje

KaarooL
6.07.05, 07:51
imat:

odnośnie D70, obadaj poniższe linki:

http://www.cdrom.pl/index.php?title=Zanim_kupisz_Nikona_D70
http://www.cdrom.pl/index.php?title=Nikon_jako_maszyna_losujaca_Lotto% 21

jeśli nieco ostudziły Twój entuzjazm dla tego sprzętu, to dobrze - przyda się.


E-300 używałem przez dobre pół godziny z dwoma obiektywami a z Olkami jestem ponad dwa lata. E-300 to dobra maszyna w cenie, za jaką jest oferowana:
- dobra optyka w kicie (ale obiektyw wide trochę ciemny na końcu)
- obiektyw tele bez zarzutu, fajne cacko i za grosze
- AF jest szybki, bez porównania lepszy, niż w jakimkolwiek kompakcie czy hybrydzie
- jakość i szczegółowość fotek bez zarzutu
- zapis i odczyt fotek jest naprawdę szybki (zapis JPG wielkości 5mb to jakaś 1s, odczyt nawet nie jest odczuwalny - przy przeglądaniu fotka po prostu jest)

Jeśli potrzebujesz szybkości i jakości - E-300 będzie OK, jeśli dodatkowo potrzebujesz szybkości w operowaniu sprzętem i niezależności od pogody, dorzuć trochę do E-1 i olej te 3 MPIX różnicy.

jacek2004
6.07.05, 10:27
Jeśli nie chcesz wydać dużo więcej pieniędzy niż na E300 + 2 obiektywy to kupuj Olka, jeśli natomiast masz kilka tys. złotych to możesz zacząć mysleć o D70. Słyszałem również opinie o całkiem niezłym body D50, ale tu koniecznie podaruj sobie słabego kita.

wideos
6.07.05, 19:59
Szczerze przyłączam się do wypowiedzi jacka2004 i kaaroola. W tych pieniądzach zdecydowanie e-300. Ja kupiłem (na allegro) za 2400 z przesyłką nóweczkę.... co prawda sprowadzany z zagranicy z rękojmią u gościa, ale nówka i z dwoma obiektywami. Sprzęt świerzy ale jeszcze nie testowany (czekam na kartę i instrukcję obsługi których w komplecie nie było)
Nie wiem czy mogę (jestem tu nowy) ale zapodam ci link do strony co mnie skłoniło do zakupu e-300.
www.foto.recenzja.pl/Temat-1553.html
Pozdrawiam.

wideos
6.07.05, 20:02
Przepraszam KaarooLa (napisałem: kaaroola).

ralff
6.07.05, 21:40
Wideos, za 2400 kupiłes E300 z dwoma obiektywami? Mógłbyś podać namiary na tego sprzedawce? Cena rewelacyjna!

wideos
6.07.05, 23:23
ralff nie ma sprawy, proszę bardzo: www.allegro.pl/show_item.php?item=56476061
Musisz uzbroić się w cierpliwość i śledzić aukcje codzięnnie. To był chyba mój życiowy zakup.
Jestem niemal pewny, że to była pojedyncza sztuka, ale próbuj.
Jestem jak na razie b. zadowolony z ceny i z całej tej transakcji. Polowałem na ten aparat z miesiąc czasu, no i na okazyjną cenę, bo jaki to problem kupić w e-sklepach za 3400zł.
Pozdrawiam wszystkich cierpliwych.

Magus
8.07.05, 13:20
Witam - dzisiaj dostałem takiego maila z fotoexperta, tam kupiłem swój sprzęcik.


Uprzejmie informujemy, że zmianie uległa cena produktu:
OLYMPUS E-1 + ZUIKO DIGITAL 14-54mm F2.8-3.5

Nowa cena: 3649.00 PLN (poprzednia: 3849.00 PLN)

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia sklepu FotoExpert.pl oraz
zobaczenia szczegółowego opisu tego produktu:
http://www.fotoexpert.pl/katalog.php?act=produkt&id=564

uncas
8.07.05, 14:14
---