PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcia seryjne :)



stokrotka
29.06.05, 09:17
Mam nadzieję że się nie powtarzam tzn nie powtarzam kogoś :D ale mam taki mały problemik znajomi poprosili mnie bym podczas ich ślubu jak będą wchodzić zrobiła im zdjęcia seryjne im więcej tym lepiej i wszystko jest ok tylko że jak ćwiczyliśmy to bez lampy wychodzą duże szumy (mam nadzieję że dobrze to ujęłam) a z lampą to zdjęcia robią się co 5 sekund a to trochę za rzadko no i nie wiem co z tym zrobić proszę Was o poooomoc

jacek2004
29.06.05, 11:35
Co zrobić?
1. Kupić lepszą lampę (taką co się szybko ładuje). Dedykowaną do aparatu, może będzie opcja współpracy lampy w trybie zdięć seryjnych. Profesjonalną.
2. Ustawić lampę tak aby nawet przy ciemnej scenie nie waliła pełną mocą, fotki będą mniej doświetlone, ale lampa po niepełnym błysku szybciej się doładowuje.
3. Sytuację z pkt 2 można poprawić ustawiają manualną ekspozycję w aparacie i czas mnigawki na około 1/10 sek, wtedy będzie większy udział światła zastanego, co prawda mogą być poruszenia na drugim planie, ale pierwszy plan powinien być zamrożony światłem lampy.
4. Śluby raczej powinno się "robić" lustrzanką :wink: Wtedy można wyższe ISO ustawić, to i lampa będzie mniejszą mocą błyskać.
5. Zastanowić się czy aby takie zdięcia są niezbędne :wink:
6. Włożyć nowe baterie do lampy :wink: bo 5 sek na naładowanie lampy to strrrasznie długo (co to za lampa?).

PS
A tak na marginesie fotografia ślubna to b. ciężki kawałek chleba. Mam nadzieję że nie będziesz jedynym fotografem na tym ślubie.

stokrotka
1.07.05, 07:29
dzięki za rady :D lampa jest ta co była w aparacie ale faktycznie może bateria wtedy była na wyczerpaniu a na ślubie na szczęście nie będę tylko ja z aparatem ale coś mi mówi że wszyscy będą mieć cyfrówki :mrgreen: