PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka karta do e-1



grizz
22.06.05, 18:35
hmm mam nadzieję, że nie przeoczyłem takiego tematu w wyszukiwarce ;)

Jak gdzieś wyczytałem e-1 zgrywa z bufora z prędkością 4MB/s, nie myle się?

A więc zwykłe CF odpadają bo mają tylko 1,5 MB/s

czyli wypadałoby brać np:

SanDisk CompactFlash ULTRA II 1GB (ok 430zł)

karta ogólnie polecana i raczej niezawodna, lecz cenowo to nie jest najlepszym wyjściem dlatego zastanawiam się nad modelami innych firm, są co prawda wolniejsze, ale aparat i tak tego nie wykorzysta.

** Kingston CompactFlash 1024MB Elite Pro (300zł) - szybkośc wystarczająca, tylko jak z niezawodnością??
zwłaszcza, że za 100zł więcej od sandiska można mieć kingstona 2gb

**PENTAGRAM Pentaflash HighSpeed Pro 1024 MB (330zł) - też szybka, ale pentagram ;)

** IMRO 1GB (320) - szybkość porównywalna do powyższych

pomożecie?

Condor
22.06.05, 18:53
Ja mam Kingstone Elite pro, porownywalem z Sandisk Ultra II i nie ma roznicy w predkosci. Wolne karty znacznie wplywaja na spadek szybkosci aparatu.

Draxan
23.06.05, 10:31
ja mam Sandisk Ultra II i sobie chwale.

Azazel
23.06.05, 11:51
Biorąc pod uwagę fakt , iż E-1 najlepiej pracuje z orf - a tym formatem jak wiecie nie działają filtry zapis jest szybki i szybkość karty nie ma na to wielkiego wpływu.
Zależy komu co potrzebne.
Jeśli robisz jpg to polecam Extreme III sandiska - bije wszystko innne na głowe.
Przy orf międzie doskonała Ultra II Sandiska a Extreme III nie ma różnicy.

Azazel
23.06.05, 11:53
Generalnie Pretec , Sandisk i Lexar to 1 liga - reszte bym olał.

Condor
23.06.05, 12:12
Ja bym nie olewal :-) Robilem porownanie Sandisk Ultra II i Kingstone Elite pro, zauwazalnych roznic w predkosci zapisu nie ma, ale w cenie jest.

KaarooL
23.06.05, 16:03
grizz:

1. nie oszczędzaj na karcie - im lepszą zakupisz, tym większa pewność że fotki nie pójdą w kosmos; z Kingstonem powyżej 512MB różnie bywa, może mieć to związek z faktem, że ostatnio SAMSUNG sprzedaje im rdzenie pamięci - a jak wiadomo, czego tknie się powyższy koncern, to działa różnie...

2. E-1 ponoć wspiera technologię przyspieszonego zapisu: Write Acceleration - co może przemawiać za jedną z kart Lexar'a wspierających taki zapis (chociaż osobiście nie wiem nic o tej firmie);

3. brałbym przynajmniej Sandisk Ultra II, żeby nie zamulać aparatu, odpuszczając przy okazji "marki" typu Pentagram.
wart zastanowienia jest ten Lexar jeśli Write Acceleration faktycznie wpływa na czas zapisu przy E-1.

grizz
23.06.05, 21:43
2. E-1 ponoć wspiera technologię przyspieszonego zapisu: Write Acceleration - co może przemawiać za jedną z kart Lexar'a wspierających taki zapis (chociaż osobiście nie wiem nic o tej firmie);

dzięki :)
rzeczywiście jest coś takiego:
http://www.lexarmedia.pl/pro_wa.php
http://www.fotopolis.pl/index.php?arch=1&nrarch=901

rozejrzę się za lexarem :)