PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw 14-54 i kurz



Condor
20.06.05, 15:40
Witam

Czy ten obiketyw jest pyłoszczelny? Jesli tak to co jesli sie do srodka dostanie kurz? Czy to podlega reklamacji?

Pozdrawiam

Magus
21.06.05, 13:54
Witam

Mnie kiedys do obiektywu Canona 80 f1,8 (świetne szkło) dostał się paproszek, nie wiem jak, i Canon wyczyścił.

Wydaje mi się, że do Zuiko 14-54 nic nie ma sie prawa dostać, ale na 100% nikt nie zagwarantuje. Zapytaj kogos kto był z tym szkłem na pustyni :-)

Condor
21.06.05, 15:40
Wlasnie do mojego zuiko cos sie dostalo, paproszek jest naprawde malenki, trzeba sie wysilic by go dostrzec, na zdjeciach nie ma sladu, wiec mi to nie przeszkadza, tyle ze sie zdziwilem bo nie byl ekstremalnie uzywany. Jak sie nazbiera wiecej paprochów to dam do serwisu, gw mam jeszcze 22 miesiace, moze napisze do nich pytanie czy to podlega gwarancji. Ale i tak sie zastanawiam jak to moglo sie tam dostac ;-)
Moze ktos ma podobne doswiadczenia?

Magus
21.06.05, 15:47
A jakie masz to zuiko? 14-54 f 2,8-3-5 ??
Może gdzieś zdrowo walnąłeś tym obiektywem?

Condor
21.06.05, 15:53
Tak, mam ten obiektyw, nigdzie nie byl uderzony. W sumie to moglo byc po tej nawałnicy, ktora przeszla przez Wrocław, teraz tak mi przyszlo na mysl, zanim zaczelo padac kurzu byla straszna ilosc.

belmotybe
22.06.05, 13:35
no ze szczelnoscia to roznie bywa...

trzeba po prostu troszke uwazac...

a reklamacji jak najbardziej podlega... przeciez to nie wina urzytkownika, ze w obiektywie cos sie znajduje... raz wysylalem i uwzglednili mi...