PDA

Zobacz pełną wersję : OLY E-300 + 2 obiektywy KIT



belmotybe
7.06.05, 12:06
Witam...

Zakupilem... wlasnie paczke rozpakowalem i SZOK!!!
Duzo osob narzekalo, ze aparat maly, etc... dla mnie to BYK:))
Moze dlatego, ze przesiadlem sie z C-5060WZ:)

Ogolnie pierwsze wrazenie powyzej oczekiwań... pierwsze zdjęcia robione naprawde blyskawicznie - AF - dla mnie rewelacja... ale nie mam poki co porownania do innych lustrzanek...

Wiem, wiem... kompakt jestem i sie nie znam... ale ciesze sie, ze caly czas jestem wierny jednej jedynaj i najlepszej marce na swiecie:)

Wieczorem potestuje - cos wiecej napisze...

belmotybe
8.06.05, 09:07
No i pisze dalej:)

Aparat po kilkugodzinnych testach sprawdzil sie w 90%:)

jesli chodzi o jakosc zdjec, AF, WB, to po prostu rewelacja, dodam, ze porownuje z c5060wz, gdyz taki mialem ostatnio...
ilosc parametrow mnie rozbroila, szczegolnie mozliwosc ustawienia domyslnie zaznaczonych opcji, czyli przy wybieraniu niektorych parametrow, co ma byc domyslnie podswietlone... rewelka:)

ilosc tematow jest tak wyczerpujaca, ze na dobra sprawe trybow manualnych - ja jako fotoamator - nie zamierzam na razie uzywac:) chyba nie ma sensu:)))

jakosc wykonania, jak juz pisalem, duzo duzo :) powyzej przecietnej...

duzo osob skarzylo sie na jakosc wykonania obiektywow w kicie i ich zle parametry... pamietajmy, ze dostajemy za 300-400 zloty obiektywy, za ktore musielibysmy zaplacic ponad 1000, uwazam ze to bardzo dobry sprzet... a wad raczej duzych nie zauwazylem...
no moze na manualu ustawianie istrosci reczne jest klopotliwe - optyka nie jest sterowana bezposrednio a poprzez silniczki:))) - mysle jednak ze to kwestia przyzwyczajenia...

no i na koniec jeden minusik:)
po zalozeniu lampy fl-36 i wiekszego obiektywu, po kilku minutach reka siada... czasy lekkiego kompaktu dawno sie skonczyly:)))
ale za to cos czuje ze niedlugo bede mial silniejsze rece:))))

mnie sie bardzo podoba
pozdrawiam

Bogdzio
8.06.05, 18:10
No i pisze dalej:)
no moze na manualu ustawianie istrosci reczne jest klopotliwe - optyka nie jest sterowana bezposrednio a poprzez silniczki

Analizując twój tekst wydaje mi się, że to jest poważna wada. W lustrzankach w zasadzie tylko korzystam z ręcznego ustawiania ostrości!

belmotybe
8.06.05, 22:36
troche zle sie wyrazilem...

na obiektywie jest pierscien do regulacji ostrosci, tyloze z racji tego, ze obiektyw naszprycowany jest elektronika, to soczewski nie sa sterowane mechanicznie poprzez pierscien regulacji, a regulacja jest przeniesiona na soczewki poprzez uklad silniczkow...
regulacja ostrosci dziala rewelacyjnie, z tym ze bardziej miekko (z lekkim opoznieniem) i wymaga malej wprawy... dla mnie mimo wszystko bomba:)

Draxan
9.06.05, 15:58
a ja dzis znlazlem ten zestaw za 2820zl netto pl gw pl faktura

belmotybe
9.06.05, 16:58
to ja kupilem za 2799 netto :) rokordzista jestem:)

muerte
9.06.05, 18:11
A mnie ten zestaw kosztował 2769 netto i to do mnie należy rekord :!:

Jeronimo
9.06.05, 18:42
eh rekordy... ceny ida w dol i to normalne...

luc4s
9.06.05, 19:14
gdzie macie takie promocje, bo na allegro ceny stoją.:(

muerte
9.06.05, 20:32
Może i idą ceny do dołu , mnie cieszy fakt że nabyłem aparat w tej cenie w momencie jak ukazał się w promocji z 2 obiektywami – marzec tego roku .

Jeronimo
9.06.05, 21:26
ooo to bardzo tanio.. ja kupilem za 3,6 brutto pod koniec kwietnia