PDA

Zobacz pełną wersję : O konwerterach raz jeszcze



borysx
14.08.03, 23:00
Witam, prawie wiem co dokupic do mojego c5050, nie bede tym zawracal glowy. Powstal jednak spory problem, okazuje sie ze konwertery produkuje kilka firm (ja naiwny mislalem ze olympus i juz :?) a tu King naprzyklad albo Raynox to juz trzech a nie szukalem dlugo. Napiszcie prosze jakie sa roznice, zalety i wady urzadzen tych producentow lub innych jesli sa. Co worto kupic a co omijac z daleka. Dzieki.

Pozdrawiam
Mariusz

prorok
15.08.03, 20:17
Testowałem wiele konwerterów (i niestety kupując je Hama,sony,pentax,rowi, vision titanic, eagle eye,olympus) macro,tele szerokich.Aberracje są jednak duże zwłaszacza na tele.Najlepiej wypadają konwertery dedykowane olympusa choć nie mają takich "osiągów" jak inne - zniekształceń nie widać wogóle,nie ma również zmiany poziomu światła.
Najtańszy olympusa jest macro MCON -warto spróbować - to poezja.

borysx
16.08.03, 19:27
dzieki za odpowiedz, w poniedzialek lece do sklepu olympusa:D

... a tak przy okazji, secik kinga tele + szeroki z makro + pierscien z UV i polaryzacyjnym za 600 zl - co o tym sadzisz :?:

prorok
17.08.03, 10:47
:D Widzę że jesteś mocno zainteresowany rozszerzeniem możliwości aparatu i nikt Cię od tego nie odwiedzie.Zrób tak: idz do jakiegoś sklepu gdzie mają wybór konwerterów, poprzymierzaj je, zrób serie zdjęć bez konwertera i z konwerterem bez pośpiechu. W domu przyjrzyj się dokładnie zdjęciom,zwróć uwagę jakie jest winietowanie,aberracje sferyczne i chromatyczne, oraz rozdzielczość optyczna w poszczególnych produktach.(to najlepiej stwierdzić na konwerterach tele - porównując jakość zdjęć z konwerterem do zdjęć powiększonych cyfrowo)w poszczególnych produktach.
Nie oczekuj rewelacji za tą cenę,liczyć się należy ze utratą rozdzielczości optycznej.W C5050 jest możliwość znacznego kadrowania i obcięcia zniekształceń.
Prorokując może to wycjądać tak:
W szerokokątnym - czarne obwódki dookoła zdjęcia (niekiedy zwidocznym brzegiem konwertera.
W macro trudności z ustawieniem ostrości - obraz ostry tylko w parti środkowej (tym mniejszej im większe jest powiększenie), niekiedy ostrość możliwa do ustawienia tylko dla jednej ogniskowej.
W tele obraz wyrażny tyko w środkowej części w zależności od średnicy konwertera po brzegach nieostry z rozbawwieniami szczególnie widocznymi przy dużych kontrastach.
Nasuwa się sentencja św Bernarda " Nie kupuj rzeczy tanich bo nie starczy ci na potrzebne."

borysx
17.08.03, 14:57
... apokalipsa.

Teraz juz wiem co robic i dzieki za sugestywne proroctwo :)

borysx
17.08.03, 22:05
OK, konwertry olympusa, ale jakie :) i nie chodzi mi bynajmniej o rodzaj (szeroki czy tele itd) ale pasujacych do 5050 jest calkiem sporo. Na przyklad tele TCON-14 i TCON-17 albo szeroki WCON-08 i WCON-07 jedynie z macro MCON-40 nie ma problemu. Liczby przy symbolach okreslaja dosc jasno o co chodzi ale czy to jedyna roznica miedzy nimi? Chetnie bym je sam przetestowal ale w polskiej ofercie znalazlem tylko TCON-14, WCON-08, MCON-40, czy to oznacza ze pozostale nie sa dostepne w naszym kraju.

Prosze o pomoc, prawie zdecydowany na zakup - mariusz

prorok
18.08.03, 07:43
Generalnie w Polsce nie są dostępne jeżeli ichnie widać na półce,zwykle sa w ofercie firm ale firmy sprowadzaja je jeżeli będzie takie zamówienie.
Jeżeli masz taką mozliwość to jest bardzo dobry sklep w Berlinie na Eurpa Center w podziemiu,bardzo łatwo trafić są reklamy (nazywa się Olympus Digital Word Center) jest tam chyba najtaniej.Sklep prowadzą Polacy można dowiedzić się wszystkiego dokładnie.

qwerty
18.08.03, 08:24
Czasem zdarza mi się "zabłądzić" do Berlina :D w jakiej dzielnicy (jakiś namiar) mieści się ten Europa Center?
Pozdr.

prorok
18.08.03, 09:19
Europa-Center - każby powie gdzie to jest. Jechać do samego centrum Berlina.
Jak pociągiem, dobrze jest korzystać z biletu wocheende.Kupuje się go w Polsce (bilet weekendowy, ale są też w ciagu tygodnia) kosztuje 28 euro może jechać na nim 5 osób ! Ważny jest na wszystkie koleje w Niemczech łącznie z metrem U-Bahn i S-Bahn w ciągu weekendu
Sklep ma swoja stronę http://www.photohuber.de podane sa tam namiary kontakt i godziny otwarcia.Czynny w sobotę i w niedzielę.
Jak samochodem nie szukać miejsca postojowego tylko parkować na parkingu podziemnym któregoś z marketów (- dla klientów zwykle bezpłatne lub tańsze .(szkoda czasu i pieniędzy).
Nie zapomnieć o wzięciu rachunku taxfree.

qwerty
18.08.03, 09:53
http://www.makromarkt.de/online/default.asp?mscssid=%7B75C3A413%2D02CC%2D4AD1%2D9C 79%2D06C7B273E963%7D
To w Chemnitz-Center... polecam :)

prorok
18.08.03, 10:28
Nie wiem jak tam iest z cenami ale na Europa Center w firmowym sklepie było najtaniej (ok5-10%)niż w Media Marktach(nie kupować u Turków)
Niewatpliwym atutem jest że można dogadać :P się po polsku :P .

qwerty
18.08.03, 11:22
nie upieram się przecież a ponadto:
1. nie wspomniałem nigdzie o MediaMarkcie :)
2. raczej nie pojechałbym tak daleko tylko aby coś tam kupić - ale to centrum leży tuż przy autostradzie więc po drodze można wstąpić
3. czasem mają wyprzedaż... za naprawdę niewielkie pieniązki :)
4. nie dla każdego język polski jest warunkiem koniecznym do dogadania się :)
5. wolałbym u Turka niż na ... allegro :)))))))

borysx
18.08.03, 12:50
a co z USA, czy kupujac tam nalezy zwracac uwage na skok gwintu czy napiecie w zasilaczach a moze cos jeszcze.

mariusz