PDA

Zobacz pełną wersję : Olki C-7XX i tulejka



luks
12.08.03, 22:50
Hej ! Kupiłem właśnie tulejke (zamiennik do cla-4) i jestem bardzo zadowolony. Daje możliwośc m.in. podpięcia filtrów 52 mm.
Ale inna rzecz jest ważna: tulejka jest ALU więc chroni wysuwający się obiektyw i dlatego polecam każdemu taki zakup. 50 zeta to niewiele za takie zabezpieczenie. dodatkowo filterek UV i mamy full ochrone.
Dla kupujących torby na aparat: uwzględnijcie zakup tulejki bo ja kupiłem wcześniej fajną torbę, ale teraz z tulejką aparat wchodzi mi na wcisk i muszę chyba zmienić na inną... ;-(

bazi
12.08.03, 22:58
Dla kupujących torby na aparat: uwzględnijcie zakup tulejki bo ja kupiłem wcześniej fajną torbę, ale teraz z tulejką aparat wchodzi mi na wcisk i muszę chyba zmienić na inną... ;-(

Hehe, nooo to wazne ostrzezenie 8) Ja zrobilem juz taki blad i pozniej latalem z torba wymiany, zamiany itd. :lol: :oops: :lol:

miro
13.08.03, 12:46
ja sie dlugo zastanawilaem nad torba i uwzglednilem rozna moje zachcialnki w tym tylejki, telekonwertery, soczewki macro... uff.

bazi
13.08.03, 13:47
To chyba plecak kupiles :mrgreen::lol:

miro
13.08.03, 14:23
blisko :lol: , plecak tak czy siak zawsze mam ze soba :P

Arras
13.08.03, 21:47
Ej panowie... wchodząc tutaj i przeglądając nowe posty chciałbym się dowiedzieć czegoś ciekawego, a ostatnio co bym nie spojrzał na nowe posty to widzę Wasze beztreściwe gadki. Przestańcie już. A o torbie i plecakach można sobie porozmawiać przez taki program jak np.gg lub tlen. Mam nadzieję że w następnych Waszych postach przeczytam wreszcie coś treściwego. A może jak ktoś już tu kiedyś wspomniał - chodzi Wam o nabijanie postów czy jak?

bez urazy

luks
13.08.03, 22:27
Hmmm...gdybym przeczytał takiego posta zanim kupiłem torbę na olka to byłbym wdzięczny autorowi...

Żadne nabijanie statystyk - po prostu forum !

Arras
13.08.03, 22:33
Zaraz powiesz że się czepiam, ale to dot. ostatnich dwóch postów przedemną. Ciekawy jestem jakie wnioski dotyczące zakupu torby wyciągnąłeś z tekstu....

To chyba plecak kupiles

lub

blisko , plecak tak czy siak zawsze mam ze soba

?
Tak się składa że każdy wpis w forum sygnalizuje mi mail u mnie na kompie, więc ja lecę zobaczyć co ciekawego napisali... a tu.. takie teksty. To trochę przeszkadza. A grzecznie zwracam uwagę. Więc jeśli byli by Panowie M i B tak uprzejmi i nie czatowali na forum, to byłbym wdzięczny. I tu wspomnę że w/w panowie potrafią pisać bardzo użyteczne posty. Ale ostatnio coś się tak rozpisali...

PS. I to już koniec. I ja forum nie będę zaśmiecać. To jest tylko prośba. Zobaczymy jakie będą efekty.

miro
13.08.03, 23:13
a czego "tresciwego"mozna sie dowiedziec w temacie o plecakach i torbach...

ahcha juz wiem. torbe nie wolno kupowac jasnej - bo sie szybko brodzi ani za ciemnej bo pochlania promieniowanie ciple i sie szybko nagrzewa. Najlepszy kolor to srebny :shock:

PS. wyluzuj. :wink:

Arras
13.08.03, 23:16
Tak jak myślałem... chodzi o ilość postów a nie o "jakość" postów. Miłej pogoni za ilością życzę.

bazi
13.08.03, 23:20
Spoko Arras :) Czesciowo rozumiem Twoje oburzenie [dlatego tez wylaczylem powiadamianie e-mailem o nowych postach :mrgreen:] ale nie wiem dlaczego uwazasz, ze post o tresci "to chyba kupiles plecak" lub "blisko, plecak tak czy siak zawsze mam ze soba" nie jest tresciwy :roll:
Z autopsji moge powiedziec, ze trzy razy zmienialem torbe, bo najpierw kupilem maluska Lowepro 25, pozniej wymienilem na 30, a teraz mam jeszcze wieksza, bo, niestety, nie wzialem pod uwage, ile dodatkowe klamoty zajmuja miejsca. Chcialem miec male 'opakowanie' bo wystarczy mi juz taszczenia sie z wielka torba, w ktorej siedzi moja Minolta, a jak sie okazalo nie da sie, bo gadgety do Olka sporo zajmuja miejsca :( Skoro miro napisal, ze uwzglednil "zachcianki", to ja juz wiem z czym to sie wiaze i stad riposta :lol:
Poza tym, mysle, ze mozna czasami sobie luzno podyskutowac na forum, zeby nuda nie smierdzialo :D Oczywiscie co za duzo to nie zdrowo, wiec trzeba sie opamietywac :D [juz nie raz sie opamietywalem ;) ]... Odwiedzam to forum pare razy dziennie i naprawde ruch na nim jest niewielki :( Trzeba cos zrobic, zeby ludziska nie bali sie pisac. Myslisz, ze jakby byly same 'skomplikowane i madre' posty, to nowi uzytkownicy odwazyliby sie zadawac proste pytania? :mrgreen: Tak sobie wejda, poczytaja, zobacza, ze atmosfera jest przyjazna kazdemu i napisza co ich meczy... :)

Arras
13.08.03, 23:25
Znów mi trąbi....no nie... a widzisz miro - bazi udowodnił właśnie że można treściwie pisać. Punkt dla bazi'ego. Ja się chłopcy tylko czepiłem tych dwóch postów. Tylko tych dwóch których wcześniej wymieniłem. I luz ma być, a jakże. Ale razem z luźnym tekstem chciałbym też "coś" przeczytać.

Pozdrawiam, ide spać.

Spider
28.09.03, 15:13
Bardzo fajna sprawa ja kupiłem ją do swojego c-4000 i jestem zadowolony... Daje niesamowite możliwości:
1) Ochrona
2) Konwerter na 52 mm co daje szereg możliwości np. dokręcenie zooma 2x dostępnego w sklepach lub różnych filtrów...
Lecz jak już koledzy wspomnieli trzeba myśleć zanim się kupi pokrowiec bo ja mam taki ze skóry i teraz trzeba zmienić bo nie ma gdzie sprzętu nosić...
pozdrowienia i zachęcam do kupna tulei

luks
28.09.03, 21:58
...a dopiero potem pokrowca... :D

Czaszek
30.09.03, 11:04
Ej panowie... wchodząc tutaj i przeglądając nowe posty chciałbym się dowiedzieć czegoś ciekawego, a ostatnio co bym nie spojrzał na nowe posty to widzę Wasze beztreściwe gadki. Przestańcie już. A o torbie i plecakach można sobie porozmawiać przez taki program jak np.gg lub tlen. Mam nadzieję że w następnych Waszych postach przeczytam wreszcie coś treściwego. A może jak ktoś już tu kiedyś wspomniał - chodzi Wam o nabijanie postów czy jak?

bez urazy

I tu się mylisz kolego, dużo potrzebnych info można wyczytać z takich "bezwartościowych gadek " jak to określiłeś, bo ktoś mozę napisać coś co jemu nortmalnie wydawało by sie bezwartościowe a innym sie przyda, tak było np. z tym żę w M1 jest strasznie drogo, ktoś co ś takiego napisał i jak się przyjżałem to rzeczywiście tak jest :)
a torba to też ważny element, kupisz złą, za małą itp, zapłacisz dwa razy bo będziesz musiał kupić inną. ja kupiłem troche większą, ale wszysto do aparatu mam w jednym miejscu, ładowarka, karty, oprogramowanie, niedługo tulejka i filtr UV i wiele pierdół więce o których nawet bym nie pomyślał że przyda sie je nosić :) :P

Jarek17
5.10.03, 03:08
Hej ! Kupiłem właśnie tulejke (zamiennik do cla-4) i jestem bardzo zadowolony. Daje możliwośc m.in. podpięcia filtrów 52 mm.
Ale inna rzecz jest ważna: tulejka jest ALU więc chroni wysuwający się obiektyw i dlatego polecam każdemu taki zakup. 50 zeta to niewiele za takie zabezpieczenie. dodatkowo filterek UV i mamy full ochrone.
Dla kupujących torby na aparat: uwzględnijcie zakup tulejki bo ja kupiłem wcześniej fajną torbę, ale teraz z tulejką aparat wchodzi mi na wcisk i muszę chyba zmienić na inną... ;-(Witajcie.Luks mógłbyś pokazać jakąś fotę Twego Olka z tulejką i filtrem.Jestem ciekawy jak to wygląda.Wiem,że banalna prośba ale mimo to jestem ciekaw.Dopiero od tygodnia użytkuję c750.Strzel w lustro i po sprawie.

Jarek17
6.10.03, 11:32
Hej ! Kupiłem właśnie tulejke (zamiennik do cla-4) i jestem bardzo zadowolony. Daje możliwośc m.in. podpięcia filtrów 52 mm.
Ale inna rzecz jest ważna: tulejka jest ALU więc chroni wysuwający się obiektyw i dlatego polecam każdemu taki zakup. 50 zeta to niewiele za takie zabezpieczenie. dodatkowo filterek UV i mamy full ochrone.
Dla kupujących torby na aparat: uwzględnijcie zakup tulejki bo ja kupiłem wcześniej fajną torbę, ale teraz z tulejką aparat wchodzi mi na wcisk i muszę chyba zmienić na inną... ;-(Witajcie.Luks mógłbyś pokazać jakąś fotę Twego Olka z tulejką i filtrem.Jestem ciekawy jak to wygląda.Wiem,że banalna prośba ale mimo to jestem ciekaw.Dopiero od tygodnia użytkuję c750.Strzel w lustro i po sprawie.
Wiem robiąc fotę w lustro to widać tylkorzut z przodu co nic nie daje, ale może masz inny sposob.

luks
7.10.03, 20:41
http://foto-tip.pl/sklep/1/730%2Btulejka%2Btele.jpg

Arras
7.10.03, 21:43
a czy można gdzieś dostać na necie taki zamiennik cla-4? ma ktoś jakiś adres? Czy zostaje allegro? Nie szukam oryginału. Wolałbym coś tańszego

Jarek17
8.10.03, 06:28
http://foto-tip.pl/sklep/1/730%2Btulejka%2Btele.jpgDzięki za fotkę.Jarek

Arras
13.10.03, 21:06
zakupiłem właśnie tuleję, uv i dekielek - rzeczywiście - niezła sprawa. Obiektyw jest full chroniony.

Hans
15.10.03, 10:00
[quote="Jarek17Wiem robiąc fotę w lustro to widać tylkorzut z przodu co nic nie daje, ale może masz inny sposob.[/quote]
da rede ustrzelic z tulejka :D wystarcza dwa lustra i po sprawie :wink: , kiedys byl post o tulekach wlasnie do c5050 poszukaj ( zamiescilem wlasnie tam takie zdjecie :o
POzdr

Jarek17
16.10.03, 22:45
Witajcie. Dwa dni temu dostałem przesyłkę z tulejką i filtrem UV.
Kupiłem to dzięki Wam. Jest to super sprawa. Polecam wszystkim użytkownikom Olków cxxx. Wcześniej kupiłem pokrowiec większy też dzięki Waszym radom. To forum jest nieocenione. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

kodeki
19.10.03, 19:27
Przysłali mi tulejkę +filtr+dekielek z Foto-tipa
Wykonanie rewelacja, ale jestem trochę rozczrowany jedną sprawą
Gdy robię zdjęcia zez zoomu z lampą to na górze zdjęcia jest zacienione miejsce ( lampa jest za mało wysunięta) Zdjęcie robione nawet z małym zoomem jest ok jak sobie z tym poradzić? Przecież nie będę odkręzał tulejki za każdym razem gdy będę robił zdięcia z lampą
Zdjęcia bez lampy wychodzą tuper!!!
pozdrawiam

kano
19.10.03, 20:58
Masz zapewne na mysli lewy, dolny rog zdjecia? Dosyc szeroko omawiana sprawa na listach dyskusyjnych Olympusa. Jezeli odrzucasz metode zdejmowania tulejki lub podjechania zoomem, pozostaje tylko zewnetrzna lampa.
Pozdrawiam.

Hans
20.10.03, 08:16
no niestety wiekszosc tulejek i to nietylko w w serii 7xx ale takze cx0x0 powoduje cien na zdjeciach, jedeyne to tak jak powiedzial Kano albo zastosowac zewnetrzna lampe lub ustawic bardziej zoom w pozycje tele. Ja w c5050 przez tuleje zepsulem kilka naprade dobrych zdjec :cry: ale niestety tak juz jest cos za cos :wink: ( tym bardziej ze przyslone 1.8 mam dostepna tylko przy najszerszym kacie obietywu wiec jezeli chcialbym troche przyblizyc kadr to juz spada jasnosc i musze korygowac albo czasem ale sila blysku :(
POzdr