PDA

Zobacz pełną wersję : Ładowarki - co kupić?



Wiedźma
20.05.05, 18:37
Sorry, ze zakładam nowy temat, bo to już na pewno było, ale nie mogę się dogrzebać a potzrebuję konkretnych podpowiedzi.
Chcę wreszcie kupić porządną ładowarkę. I moje pytanie - czego wy używacie? co radzicie kupić? Gdzie kupować? Ile taka pzryjemnosć kosztuje? Bo łaże właśnie po allegro i nie wiem, na co patzreć, tzn wiem mniej więcej jakie cechy powinna posiadać, ale chciałabym usłyszeć opinie użytkowników.
Bo ja kupiłam najtańszego złoma i normalnie wrrr, bo chyba to pzrez ładowarkę porypały mi sie aku :/
Aha! No i żeby cena nie była jednak jakas kosmiczna... ;)

zdrip
20.05.05, 19:45
O właśnie, właśnie!
Też zaczynam zastanawiać się nad kupnem ładowarki do paluszków AA.
Teraz mam ładowarkę Olympusa, która była w pudełku razem z aparatem i 4 firmowymi AA na 1700mAH, o ile dobrze pamiętam.
Właściwie ta ładowarka nie jest zła, ale...
Ona chyba po prostu ma timer i wyłącza się po kilkunastu godzinach. Mam podejrzenie że to dobrze tylko dla aku o pojemności akurat 1700mAH.
A takie na 2300mAH będą już niedoładowane. Zwykle wyjmuje i wsadzam z powrotem żeby się doładowały. Ale nie wiem co wtedy z efektem pamięci?
Chcę więc mieć ładowarkę która:
1. Wyłącza się po naładowaniu aku, a nie po upływie określonego czasu.
2. Miała by opcje "wymazania pamięci" aku (słyszałem że są takie).
3. Miała by przełącznik typów aku: NiMH <-> NiCa.
4. Była by w miarę tania.
Może ktoś ma takie coś? Albo ma pomysły? :)

Do tych szybkich ładowarek - 30min, 15min... jakoś nie mam zaufania.

W każdym razie przyłączam się do pytań koleżanki.

Pozdrawiam! :D

zyggy
20.05.05, 21:14
Witam, dołączę się do wątku. Posiadam ładowarkę Duracell CEF 12E i jestem z niej bardzo zadowolony. Może ktoś takową posiada? Co o niej sądzicie, czy jest to faktycznie ładowarka procesorowa (czy czasowa), czy ładuje tak samo 1700mAh i 2500mAh?

milo
21.05.05, 17:29
ja osobiscie posiadam ladowarke procesorowa vivanco [ prad ladowania 500mAh ] aku 2200 laduje ok 3 godz, kupilem ja ok 6 miechow temu za 99zl w media marktcie

vodnik
21.05.05, 23:01
Ja mam czeskiego MOS'a MW 8168 GS. Ladowarki na allegro chodza chyba po 40 zl. Procesorowa z mozliwoscia rozladowywania. Jestem bardzo kontent z jej zakupu. (prad ladowania 500mA.

Wiedźma
22.05.05, 10:42
O widzicie, miśki - właśnie o coś takieego mi chodziło. Dzięki :) I może jeszcze ktoś się wypowie? plisss....

mayonez
22.05.05, 19:40
Ja mam taką samą ładowarkę co vodnik. Jestem z niej zadowolony więc polecam. Co prawda nie ładuje aku 2300 w 2 godz ale to chyba dobrze - szybkie ładowarki nie są podobno zdrowe dla aku. Ma funkcję rozładowywania, a także podtrzymywania ładunku po naładowaniu aku. Ładuje 2 lub 4 aku, AA lub AAA.

zdrip
1.06.05, 14:36
O, wielkie dzięki! :D
Będę szukał.

Pozdrawiam!

danmus
3.06.05, 12:15
hej, jaka mam ladowarke widac w stopce. kupilem ja razem z czterema 1800mAh dwa lata temu chyba za 170zl(!). Musze przyznac, ze bardzo jestem z niej zadowolony. Te 1800 ktore mam od poczatku, tj. dwoch lat dzialaja bez zarzutu, nic sie z nimi nie dzieje, ladowarka laduje je w godzine jak nie krocej. Mam tez nowsze 2100 i 2300, laduja sie ciut dluzej (bo ja wiem, gdzies do 1,5-2h) i tez nie zauwazylem, zeby cos niepokojacego sie z nimi dzialo, wytrzymuja dlugo (poki co, odpukac;)
pozdrawiam!

Technik
3.06.05, 15:13
Witam serdecznie . Co do ładowarek jak juz wspomnieli panowie nademna dobrą i tanią alternatywą są czeskie MOS,y MW 8168 GS Procesorowe w pełni zautomatyzowane tanie no i niezawodne urzywam takiej od ponad dwóch lat i niezawiodłem sie na niej. aku NI-MH 2300 mAh ładuje ok 5h więc dość szybko a za te cene naprawde warto. widziałem na alegro niedawno ów ładowareczki za 31 zł z gratisowym kosztem przesyłki. Poco ładowac kasiorke w drogie ładowarki być moze nieco szybsze jak można mieć za niewielkie pieniądze dobry sprzecik.

raf33
12.06.05, 21:05
ja kumpilem gp power bank travel w media markt i jestem zadowolony! Zaplacilem 99 zl za 4 akumulatorki 2300. Bardzo dobry zakup! Polecam

Wiedźma
12.06.05, 21:28
Nom, kupiłam na Allegro tę ładowarkę czeską - mam nadzieję że to był dobry wybór ;)
I mam nadzieję, że w po niedzieli już ją dostanę :)

Loram
12.06.05, 23:49
Napisz u kogo kupiłaś (a najlepiej link do aukcji) i napisz jak ja dostaniesz. Zobaczymy jak szybko przyjdzie.
Też jestem teraz na kupnie tej czeskiej, ale jeszcze nie zdecydowałem u kogo.

dzięki i pozdrawiam

mayonez
13.06.05, 11:31
o kurcze, 31 zł z wysyłką.. nieźle:) A ja płaciłem chyba jeszcze z 50 zł w sklepie rok temu.

Wiedźma
13.06.05, 17:17
To ta aukcja
http://allegro.pl/show_item.php?item=53219904

licytował mój chłopak, zapłaciliśmy chyba w czwartek lub piątek i na razie, z tego co wiem (bo ładowara ma przyjść na jego adres), to jeszcze nic nie pzryszło.

P.S.
Ładowarka przyszła wczoraj, czyli 17.06.2005. Jak an razie jestem zadowolona, zobaczymy tylko, czy dzięki niej moje aku co to się chyba spsuły od takiej innej badziewnej nabiora nieco lepszej kondycji.

jakol
28.06.05, 07:18
Też kupiłem taką na allegro. Zastanawia mnie tylko jedno: dlaczego po naładowaniu akumulatorków (zapala się zielona dioda) i wyłączeniu na kilka sekund ładowarki z sieci i powtórnym włączeniu akumlatorki znowu się ładują (czerwona dioda). Odczekałem kilkanaście minut i cały czas czerwona dioda. Czyżby znowu ładowarka czasowa? Akumulatorki 2300mAh ładowały się dokładnie 6 godz. Na innych jeszcze nie sprawdzałem.

Wiedźma
28.06.05, 17:10
Też kupiłem taką na allegro. Zastanawia mnie tylko jedno: dlaczego po naładowaniu akumulatorków (zapala się zielona dioda) i wyłączeniu na kilka sekund ładowarki z sieci i powtórnym włączeniu akumlatorki znowu się ładują (czerwona dioda). Odczekałem kilkanaście minut i cały czas czerwona dioda. Czyżby znowu ładowarka czasowa? Akumulatorki 2300mAh ładowały się dokładnie 6 godz. Na innych jeszcze nie sprawdzałem.

No nawet mi nie mów :| Muszę to sprawdzić, tzn jak to wygląda u mnie... grrr

IT
28.06.05, 23:01
Akumulatorki 2300mAh ładowały się dokładnie 6 godz
u mnie 2500mAh cos ponad 7h

Technik
1.07.05, 15:30
U mnie Problem z ładowaniem po wyjeciu i włożeniu spowrotem do gniazdka wygloda tak: owszem zapala sie diodka czerwona ale nie dłuzej niz 10 minut potem znów świeci sie zielona pozatym poco ładowac ponownie naładowane akku jesli je odłaczyc z sieci to chyba poto by je urzywać a nie ponownie podpinac i ładować. tak tylko mozna załatwić akku a nawet ładowatke. Te ładowarki maja pomiar Dleta V i po rozłaczeniu ładuja akku do precyzyjnie zaprogramowanej wartoci napiecia i dopiero potem przechodzą w stan podczymania. Problem Jakola moze wywodzić sie z nieco wyeksploatowanych akku bądź tez w uszkodzeniu jednego z ogniw. POZDRÓWKI :)

zdrip
29.07.05, 15:12
Kupiłem ładowarkę MW1268 za 42zł.
Procesorowa, z funkcją rozładowania oraz odświeżania akumulatorów.
Można zasilać w samochodzie, kto wie może kiedyś przyda się?
Teraz testuję - odświeżam po kolei wszystkie akumulatory. :D

HBC
16.09.05, 19:23
Ja namierzylem ja tu: http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=10 tez za 42 zl. Firma tez jest na allegro i mozna pewnie poczta dostac :) ale mnie zaciekawil inne element - akumulatorki 2500 mAh: http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=9. Cena 24 zl to chyba niezle :). Jak ktos z Warszawy to nawet na przesylce mozna zaoszczedzic :).
W sumie to daje 66 zl za komplet.

W Media Markt podobna ladowarka firmy Hama (albo hamma - firma od optyki robiaca w ladowarkach to troche dziwne :) ) 89 z akumulatorkami 4x2300 mAh w komplecie.