PDA

Zobacz pełną wersję : SONY CZY OLYMPUS



mateusz004
18.05.05, 20:18
1.No właśnie, która marka jest lepsza. Czy aparat Olympusa za 700zł jest lepszy od aparatu SONY za 700zł ?? Czy może odwrotnie. Chodzi mi o jakość zdjęć, dobre wykonanie aparatu itp.

Zadaje to pytanie ponieważ znajomy twierdzi iż jego tańszy (o ok. 200zł) SONY z 4MP jest lepszy od mojego OLKA 3MP. (dodam że kupiliśmy go w tym samym tygodniu :))

2.Czy naprawdę chodzi o pixele ?? Czy one odgrywają główną rolę. Czy jego "soniak" będzie robił lepsze fotki bo ma 4 MP a ja tylko 3MP ??


Ale proszę w odpowiedziach nie kierujcie się tym że macie OLKA i z tego powodu jest on [b]boski :!:

Z gory thx za odpowiedzi :)

zdrip
18.05.05, 21:17
znajomy twierdzi iż jego tańszy (o ok. 200zł) SONY z 4MP jest lepszy od mojego OLKA 3MP. (dodam że kupiliśmy go w tym samym tygodniu :))Sorry, ale chyba nikt Cię nie zabrania twierdzić że to jednak Twój Olek jest lepszy? :!:

Pozdro!

mateusz004
18.05.05, 22:05
Tak wiem ale czy jego naprawde jest lepszy tylko (a może i ąż) dlatego że ma o 1MP wiecej :)

Rick van Dyke
19.05.05, 10:36
najlepiej będzie jak napiszesz nam model tego Soniaka.
Ale powiem tak, rozmiar matrycy (w pixelach oczywiście) nie ma tu nic do rzeczy. Najważniejsza jest optyka, a wszyscy wiemy, że olympus ma bardzo dobrą optyke, która jest używana także w medycynie. Poza tym obróbka obrazu czyli jakość przetwornika.
Ostatnio BlackBird napisał, że Olympus ma matryce od Sony. Co mnie zdziwiło bardzo. Ale widać IMHO ta sama matryca w innym aparacie z inna optyka niż Sony może dawać lepszy obraz.
Podsumowując, by nie rozpisać sie bardziej, myśle że możesz smiało powiedzieć->MÓJ jest LEPSZY :x

Draxan
19.05.05, 11:28
a syferki sa dla naiwniakow co nie maja co robic z kasa ;D

sebastan
19.05.05, 16:12
Ponadto zadałeś pytanie w takiej formie, jakbyś potrzebował argumentów do dyskusji "Czyj tata jest lepszy".
O jakiego Sony chodzi? Sądząc po cenie pewnie o tego z cyferką 40.
Ale nie martw się. Olympusy dobrze wypadają na tle konkurentów z podobnej półki. Jest taki Canon A510 kosztujący ok 800 zł. Miałem go ze dwa dni. Prezentuje się zdecydowanie gorzej niż moj C760, który jest raptem 200 zł droższy. A Canon to uznana marka, może nawet bardziej niż Olympus.

black_bird
21.05.05, 00:25
Ostatnio BlackBird napisał, że Olympus ma matryce od Sony. Co mnie zdziwiło bardzo.

O przepraszam bardzo, takiej bzdury na pewno nie slyszałeś z moich ust (czyt. nie widziałeś w moim poscie) Wrrrr

black_bird
21.05.05, 00:29
Nic prostszego jak stanąć do walki chłopaki - dwa aparty w reke i testujcie - zdjecia w roznych warunkach, w sloncu, w cieniu, architekture, twarze - nawet wlasne, chetnie popatrzymy na Was ;) i porownywac i wyciagac wnioski, na talerzyku nikt Wam nic nie poda. Pozdrowienia

Rick van Dyke
21.05.05, 15:29
@BlackBird
To prawda, wybacz. Pomyliłem Cie z Peter'em, który napisał tak w:
http://forum.olympus.hat.pl/viewtopic.php?t=3914
cytując niemiecką gazetę...
A jak jest naprawde z tymi matrycami to nie wiem.

zdrip
21.05.05, 16:29
Też w kilku miejscach słyszałem że Olympus stawia matryce od Sony.
Przynajmniej w kompaktach.

black_bird
21.05.05, 23:13
@BlackBird
To prawda, wybacz. Pomyliłem Cie z Peter'em, który napisał tak w:
http://forum.olympus.hat.pl/viewtopic.php?t=3914
cytując niemiecką gazetę...
A jak jest naprawde z tymi matrycami to nie wiem.

To nie jest zadna tajemnica, podaje oficjalne zródło:

Przetwornik CCD typu Full-Frame Transfer, zastosowany w aparacie E-1, jest produkowany przez Kodaka. Jego rozdzielczość to 5 mln pikseli. Zapewnia on bardzo ostry obraz o wysokiej dynamice i doskonałej jakości odwzorowania barw. Zaawansowany system redukcji szumów działa bardzo efektywnie - w praktyce pozwala wykorzystać nawet zdjęcia wykonywane przy najwyższych czułościach. Przetwornik został także wyposażony w unikalny, ultradżwiękowy system samooczyszczania, strząsający drobinki zanieczyszczeń na adhezyjny pasek znajdujący się poniżej przetwornika. Zdjęcia mogą być zapisywane w wybranej przestrzeni kolorystycznej (sRGB lub Adobe RGB), zaś system operacyjny aparatu pozwala regulować ich podstawowe parametry (kontrast, nasycenie, ostrość).

Dane zaczerpniete z http://www.pstryk.com.pl/opis/2498

Pozdro

mateusz004
26.05.05, 17:23
Dowiedziałem się dziś przez telefon jaki ma aparat :D Jego aparat to SONY DSC P 73 a mój to Olek c-725 UZ . No więc który jest lepszy ??

PS. Jak wyjdzi to dziś zrobimy sparing :D na fotki...

Rick van Dyke
26.05.05, 18:15
jest taka stronka recenzje.net.pl tam moznesz porownac wybrane aparaty

Olek lepszy bo:
-jasniejszy objektyw w pozywcji (T)
- wiekszy zoom
- lepsze szkla
- posada EVF

nie wiem co jeszcze bo zbyt duzo o tym sony nie pisze. ma on wogole manuala? jak nie ma to jest gorszy hehe :wink:

black_bird
2.06.05, 13:11
obawiam sie ze wygra lepszy .... fotograf

zdrip
2.06.05, 14:15
Z tego co wyczytałem na dpreview ten soniak ma lepsze video, USB, więcej mp(co zresztą nie zawsze lepiej), ma MF(co prawda tylko 5 pozycji) i dłuższy max czas naświetlania.
Ale już zoom ma tylko 3x, ciemniejszy obiektyw (w tele), optyczny wizjer i prawie 2 razy mniej mp na wyświetlaczu, gorzej wypada w zdjęciach seryjnych i lampa błyskowa mu nie wyskakuje. :x

Pozdr!