PDA

Zobacz pełną wersję : podpinać wyłączony aparat do działającego kompa tak/nie



Taylor
12.08.03, 21:18
Znacie pytanie, jestem lama więc pytam . dzieki

barber
12.08.03, 21:24
Ja podpinam i jest O.K. :D

Haakon
12.08.03, 22:03
Potwierdzam. Najpierw podlaczam wylaczony aparacik, a pozniej go wlaczam na trybie wyswietlania i wszystko dziala znakomicie.

bazi
12.08.03, 22:54
Spoko, jak poprzednicy napisali podlaczaj :) Lepiej podpiac wylaczony, niz wlaczony, wydaje mi sie, ze to duzo bezpieczniejsze :wink: Ja podpinalem wylaczony jak i wlaczony i dziala :D

qwerty
13.08.03, 07:13
Podpinałem zawsze wyłaczony (zawsze parę sekund oszczędności akumulatorków) ale wypinałem różnie - przeważnie po zamknięciu w windzie. Wtedy to czy sam aparat jest włączony czy wyłaczony nie jest takie istotne. Także samo uprzednie zamknięcie w windzie nie jest takie ważne bo Olki mają szybką transmisję (HP ponoć dużo wolniejszą) a chodzi o to aby nie wypiąć aparatu w trakcie przesyłania pliku.
Pozdr.

hillel
13.08.03, 07:15
teoretycznie to bez znaczenia czy wlaczony, czy nie. USB zostalo skonstruowane wlasnie z mysla o podpinaniu wlaczonych urzadzen.

than
13.08.03, 09:05
podpinac bez strachu

max
18.08.03, 21:12
Ja podpinam wyłączony aparat i przy wymianie karty tez go wyłączam i własnie wtedy po ponownym wlaczeniu winxp nie chce zobaczyc aparatu ,mysle ze to wina xp ale moze sie myle ?

Hans
22.08.03, 09:01
lepiej podpinac wylaczony, jezeli chodzi o Usb hmmm, skonstruowane jest tak jak mowisz Hillel , ale np w przypadku czytnikow -jak wlozysz w czytnik karte Sm to ja spalisz , i wielu sprzedawcow tego nie mowie, ze najpierw karta w czytnik a pozniej podlaczyc Usb- niestety znam wiele przypadkow wlasnie takiego uszkodzenia kart
POzdr

Jeronimo
22.08.03, 10:02
najpierw karta w czytnik a pozniej podlaczyc Usb hmm? chyba tego nie kumam.. przeciez IMHO najpierw czytnik a pozniej karta. Czytnik ma sluzyc do tego zeby mozna bylo szybko podlaczyc karte i cos zgrac.

Hans
22.08.03, 10:16
wlasnie , pic polega na tym , ze wiekszosc czytnikow, chodzi raczej jedynie o SM, - trzeba najpierw wlozyc karte do czytnika(wylaczonego) i dopiero podlaczyc czytnik do USB w innym przypadku nastapi uszkodzenie karty Sm
POzdr