PDA

Zobacz pełną wersję : muszla oczna E300



youlekart
13.05.05, 08:23
witam. mam takie pytanie ,czy ktoś może wie czy jest jakaś alternatywa na muszle oczną oryginalną do Olympusa e 300 taka ,że by pasowała od canona napewno nie pasuje a ep-2 kosztuje troszke ponad 100 złotych najtańszą oferte mam za 104 złote razem z watem jak kogoś interesuje też ten temat http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?PHPSESSID=1ab8eea3c23817b02099e582 5a508101&idt=7907 :!:
napewno dobra sprawa z tą muszlą polecam . lepsze zdjęcia wychodzą bo słoneczko nie daje po oczach bokiem.

pozdrawiam Youlek

black_bird
16.05.05, 17:51
Hm, tez jestem zainteresowany, sledziłem kilka muszli innych firm ale sa nakladane na prostokątny wizjer z gory jak w dawnych OM-ach, na podanym linku nie ma zdjecia (heh, co za zwyczaje!) moze widziales wczesniej? czy to jest ta sama muszla oczna co na http://www.pstryk.com.pl/opis/2471 ???? jesli tak, to cena jeszcze dosc przyzwoita. Jesli juz zamowiles chętnie posłuchałbym opinii i uwag.

youlekart
20.05.05, 01:18
Witam. troszke sie napisałem po firmach i oni wystawiają ye muszle ale ich nie mają . dystrybutor też ich jeszcze nie ma i szacunkowo będą gdzieś nawet za dwa miesiące
cene najtańszą uzyskałem 104 ale niestety odesłąli mi pieniądze bo nie mogli zrealizować zamówienia.dalej szukam i jak coś będe wiedział to dam znać. znalazłem w chinach i tam kosztuje około dolara.
masakra jaka róznica . no ale cóż potrzebna mi jest ta muszla bo bez niej gorzej się robi zdjęcia czyli daje po slepiach.
Pozdrawiam Julek[/img]

youlekart
20.05.05, 01:22
acha .. zapomniałem . tak ta sama muszla a inne czy pasują // od canona na przykład nie pasuje nie wchodzi
qmpewl mówi ,żebym dalej próbował może od zenita albo czegoś innego ale weź i szukaj . porażka .
pozdrawiam you lek

black_bird
20.05.05, 09:03
Pomogl mi przypadek ;)
Znalazłem muszle oczną w malutkim sklepiku foto na koncu miasta - byla jedna samiutenka a sklepik zamkniety, patrzac przez szybe widzialem tylko, ze ma okragły otwor.
Nastepnego dnia pofatygowalem sie, przymierzyłem i spoko weszła na pierscien oczny E1.
Podaje namiar na muszle - firma Hama, przeznaczona do Praktica TL Nova/ Super TL (Bajonett) i chyba nr katalogowy 33523.

Kosztowala 15 zl, gosc ucieszony, ze ktos bierze mu zalegajacy towar spuscil cene do 10 zl.

Pozdrowienia

youlekart
21.05.05, 07:36
Dzięki wielkie . to bardzo pomocne bo dwa miesiće czekać na muszle i płacić takie pieniądze to dzięki .teraz znam alternatywe.jeszcze raz dzięki i pozdrawiam. Youlek

youlekart
4.07.05, 17:38
witam black_bird .
bardzo dobra rada . też juz mam taką muszelke i polecam wszystkim zamiast kupywania oryginalnej . na allegro kosztowało mnie 20 z przesyłką / i jest git . jeszcze raz dzięki
youlekart

youlekart
14.05.07, 19:28
Pomogl mi przypadek ;)
Znalazłem muszle oczną w malutkim sklepiku foto na koncu miasta - byla jedna samiutenka a sklepik zamkniety, patrzac przez szybe widzialem tylko, ze ma okragły otwor.
Nastepnego dnia pofatygowalem sie, przymierzyłem i spoko weszła na pierscien oczny E1.
Podaje namiar na muszle - firma Hama, przeznaczona do Praktica TL Nova/ Super TL (Bajonett) i chyba nr katalogowy 33523.

Kosztowala 15 zl, gosc ucieszony, ze ktos bierze mu zalegajacy towar spuscil cene do 10 zl.

Pozdrowienia

Mineło troszkę czasu ale teraz dopiero się bardzie j wkręcam w grupę i wiem już troszkę więcej . A mam dług wdzięczności za tą muszlę .
Teraz poluję na kolejną do kolejnego Olka .

Wcisnełem więc dzisiaj guzik pomógł dla kolegi Black Birda . dzięki

Pecus
9.06.07, 14:05
Wiecie moze gdzie mozna taka muszle dostac. Poluje od jakiegos czasu na muszle od E-500 (bede mocowal do E-300), ale zaden ze sklepow nie ma na stanie (choc oczywiscie jest w ofercie).
Chetnie nabede wiec jakas zastepcza pasujaca do E-300, tyle ze nie bardzo mam czas na poszukiwania, moze ktos, kto juz kupil doradzi mi sklep. Za tydzien mam dluzszy wyjazd i baaardzo by mi sie przydala.

P.-S. A od Olka E-400 pasowalaby?? (zawsze troche wieksza niz oryginalna w E-300)

KaarooL
9.06.07, 15:26
powiem tak: jak jesteś twardy, to możesz dokupić oryginalną i jakąś dużą nieoryginalną. potem nożyk, dobry klej do gumy i robisz z tego combo - własny wynalazek... z klasycznej muszli mocowanie, z niestandardowej osłonka.

szkoda że do dziś nie zrobili żadnej większej muszli do serii E-3xx...

Pecus
9.06.07, 15:33
No wlasnie zrobili, tylko dostac nie mozna.
EP-6 (http://www2.olympus.pl/consumer/198_EP-6.htm) - ta juz jest spora
EP-5 (http://www2.olympus.pl/consumer/198_EP-5.htm) - te staram sie kupic.

EP-6 moze bylaby lepsza, ale boje sie ze latwa nia o cos zaczepic i zgubic (mocowanie takie sobie jest).

Zreszta jedna i druga niby jest a kupic nie mozna, dlatego tez zastanawiam sie nad zamiennikiem, ale tej HAMY tez nie moge nigdzie znalezc.

KaarooL
9.06.07, 15:44
Do takich wynalazków polecam foto-net i fotozakupy. W tych miejscach nie będą ściemniać tylko powiedzą na kiedy i za ile (o ile jest to do dostania).

Aha, to nie są duże muszle - pomacaj gdzieś EP-2, która jest mistrzowska...

youlekart
11.06.07, 16:47
ja mam z allegro muszle oczne które są dedykowane do praktiki i zenita .

jest ich trochę . są dwa rodzaje kształtu okragłe i takie łezki . Mam obydwie i spisują sie znakomicie .polecam

Pecus
12.06.07, 17:39
No i mam EP-5 a czekam na EP-6 :)

I tu kryproreklama. Zamowilem EP-5 w kilku sklepach internetowych (mam jeszcze jednego kolege, ktory ewentualnie by wzial, a mi samemu zapas nie przeszkadza), i wlasnie wczoraj (po prawie miesiacu) dwa z nich anulowaly mi zamowienie z powodu braku u dystrybutora, kolejny (wymieniony na stronie Olympusa) kazal czekac dalej.... i do tego podal cene z kosmosu.
A toz przed wyjsciem z firmy odebralem telefon ze sklepu o ktorym juz zapomnialem (i co ciekawe z profilem dzialalnosci zupelnie nie fotograficznym), ze muszla czeka na odbior (mam do nich po drodze z pracy).

Co ciekawe powiedzieli na miejscu ze spokojnie sprowadza mi EP-6 za 2-3 tygodnie i bedzie o ponad 25% tansza niz w jedynym autoryzowanym sklepie, ktory poza tym kaze mi czekac ponad miesiac.

A teraz reklama: Apex System (http://www.apexsys.com.pl/default.php?cPath=434_15&sort=3a&filter_id=208) .

P.-S. Jak widze wykonanie EP-5 to w zyciu bym tak ladnie nie pokleil gumek :) i to za jedyne 25zl. Ale faktycznie jeszcze troszke do optimum brakuje, stad moje zamowienie EP-6.

youlekart
12.06.07, 17:46
No i mam EP-5 a czekam na EP-6 :)

I tu kryproreklama. Zamowilem EP-5 w kilku sklepach internetowych (mam jeszcze jednego kolege, ktory ewentualnie by wzial, a mi samemu zapas nie przeszkadza), i wlasnie wczoraj (po prawie miesiacu) dwa z nich anulowaly mi zamowienie z powodu braku u dystrybutora, kolejny (wymieniony na stronie Olympusa) kazal czekac dalej.... i do tego podal cene z kosmosu.
A toz przed wyjsciem z firmy odebralem telefon ze sklepu o ktorym juz zapomnialem (i co ciekawe z profilem dzialalnosci zupelnie nie fotograficznym), ze muszla czeka na odbior (mam do nich po drodze z pracy).

Co ciekawe powiedzieli na miejscu ze spokojnie sprowadza mi EP-6 za 2-3 tygodnie i bedzie o ponad 25% tansza niz w jedynym autoryzowanym sklepie, ktory poza tym kaze mi czekac ponad miesiac.

A teraz reklama: Apex System (http://www.apexsys.com.pl/default.php?cPath=434_15&sort=3a&filter_id=208) .

P.-S. Jak widze wykonanie EP-5 to w zyciu bym tak ladnie nie pokleil gumek :) i to za jedyne 25zl. Ale faktycznie jeszcze troszke do optimum brakuje, stad moje zamowienie EP-6.


I powiedz mi kolego czy ta muszla jest duża .jesli możesz zrobić fotę jej był bym wdzieczny . za taką cene to i ja bym wzioł z dwie do moich korpusów .ale jak są duże bo nie widze zdjęc .

Mam w sumie muszle oczne z praktiki ale co oryginał to oryginał i jeszcze za takie pieniązki .

youlekart
12.06.07, 17:51
Dobra znalazłem EP-5 i EP-6 . Czyli tak wraz z Olkiem E 330 dają teraz EP-5 i jest to ładna muszla ale wolał bym wiekszą lepiej zasłaniającą słoneczko .

Nie widzę tej EP-6 z boku i ni.e wiem czy jest Ona duzo wieksza.

Ciekawi mnie to bardzo .
:iloveoly:

Pecus
12.06.07, 18:21
W stosunku do standardowej muszli (nie wiem czy ten kawalek gumy mozna tak nazwac) od E-300, EP-5 jest juz duuuzo lepsza, ale jeszcze troszke mi brakuje do dokladnego osloniecia oka.
Tez nie widzialem EP-6 ale porownujac ja na zdjeciach z EP-5 (szczegolnie wewnetrzna ramke, ktora, jak sadze jest w obu taka sama i daje pojecie o roznicy wielkosci samej muszli) sadze ze bedzie wystarczajaco duza, by mozna bylo powiedziec, ze takiej mi brakowalo. Co prawda cena odpowiednio wyzsza, ale coz. Dobrze, ze jest.

P.-S. Jeszcze wieksze pojecie o wielkosci EP-6 daje uwaga w tabeli kompatybilnosci, ze w przypadku tej muszli i E-300 trzeba zdejmowac ja w chwili zakladania i zdejmowania lampy blyskowej - przeszkadza wystajac (oczywiscie jak juz lampa jest to nie przeszkadza).